Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejet leadó anyukák! Hány...

Anyatejet leadó anyukák! Hány hónapos volt a babátok, amikor befejeztétek a leadást? Vagy mikor gondoltátok már úgy, hogy nem éri meg az állandó fejés?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én csak ismerősnek adtam, amikor 9 hónapos lett a lányom, hirtelen kiürítette reggelente mindkét cicit.

Úgy tudom hivatalos helyen 8 hónapos korig engedélyezik, mert olyankor valahogy megváltozik az összetétele.

2010. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem a lányom 10 hónapos és még mindig adok le tejet. Csak arra lennék kíváncsi, hogy hány dl-t adtak le a végén, amikor inkább már abbahagyták? És hányszor fejtek egy nap?

Köszi, hogy válaszoltál!

2010. máj. 16. 19:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos korig adtam le havi 10 l. Utána jött a hozzátáplálást és szinte egyik napról a másikra csak a lányomnak volt elég. Akkor mondtam, hogy nem adok le többet. Megköszönték és mondták, hogy várják, ha lesz másik babám menjek még... Utána még 1 éves koráig szoptattam a lányom, de terhes lettem a 2. babámmal és elválasztottam. Szerintem míg tudsz adj le, de ahogy érzed. Ez megbeszélés kérdése. Amúgy én is úgy tudom, hogy 8 hó a max. amíg lehet leadni.
2010. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én pont a minap döntöttem el, h nem adok le. 4 hónapos a babám. Két hónapja adok "csupán". Napi 250-300 ml-t. De ezért a 450 forintért úgy érzem nem éri meg állandóan fejni, amikor mást is csinálhatnék helyette. :-(
2010. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a fogadott baba 8 hós koráig adtam a tejem.Ekkor az enyém 6 hós volt.Napi 6 dl-ert.2x fejtem,reggel,és este 1x-1x.Nekem megérte.Tudtam volna ezután is napi 3 dl-t adni,de ekkor a fiam abbahagyta a napközbeni szopit,és két hét alatt elapadt a tejem.
2010. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
450ft? Ezt mekkora mennyiségre kapod? Pesten 1800 ft 1 liter.
2010. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. 1800 Ft egy liter. Nem Pesten, hanem Magyarországon. Törvény írja elő. Viszont max. 8 dl-t lehet egy nap elszámolni. Tehát 1800 Ft-ot nem is kaphatod meg. Tehát negyed liter 450 Ft. Én ennyit adok, ennyit kapok. :-(Sajna.
2010. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy csak 8 dl-t lehet elszámoltatni naponta? Én a Heim Pálba adok le, sok más anyukával együtt, de mi bármennyit leadhatunk. Én majdnem 1,5 litert adtam le naponta. Nekem senki nem szólt, hogy nem lehet.

Én is azon gondolkodom, hogy megéri-e még ennyi macera 6 dl tejért naponta.

2010. máj. 18. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem asszem.S köszönöm szépen:) Lehet hogy macera nagy vele de a babának aki nem tud szopizni annak az a 6dl tej is tej ezt ne felejtsétek el:) S sok kicsi sokra megy:))
2010. máj. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát ez érdekes. elolvastam az ide vonatkozó törvényt. és attól, h többet adsz le, megkapod az egészért a pénzt?
2010. máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!