Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után mit "kezdenétek...

Szoptatás után mit "kezdenétek" a megereszkedett és asszimetrikus melleitekkel?

Figyelt kérdés
Mindig is asszimetrikusak voltak a melleim, de most valahogy az egyik szinte eltűnt. Nagyon zavar a dolog, a műtéten is gondolkodom, de azt írják minden hol, h csak gyerekszülés után érdemes megcsináltatni,mármint ha megvan a tervezett gyerekszám. A gyermekem apjával elváltunk és most az ismerkedésben is rettentő gátlásos vagyok, mi van ha le kell venni a ruhát, bele se merek gondolni! Ti mit tennétek?
2010. máj. 17. 15:52
1 2
 1/11 xStefix ***** válasza:
69%

A mellnagyobbító műtét (ha erre vállalkoznál) kevésbé rizikós, mint a kisebbítő. De mindenképp jelezni kell a sebésznek, hogy szeretnél még szoptatni, úgy szabjon át.

A többihez nem tudok okosat mondani, megértem, ha zavar. Én se vagyok nagytüdő, sőt.

2010. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A mellátszabó műtét nagy veszélye, hogy átvághatják a tejcsatornákat, de ami még fontosabb, a tejleadó reflexet szabályozó idegeket is. Addig ne gondolkozz műtétben, amíg még szeretnél szoptatni a későbbiekben.


Bár ha csak az egyik melledet szabatod át, akkor a másikkal még szoptathatsz.


Előzőnek igaza van: a mellnagyobbító műtét kevésbé kockzatos ilyen szempontból, mint a mellkicsinyítő. A neten erről sok infó van, keress rá.

2010. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

a problémám az h ez így elég tarthatatlan, felöltözve vékony, csinos vagyok a fenekem is formás, de ha leveszem a ruhámat, akkor jön a meglepi....olyan műtétet nem csinálnak h csak az egyik mell, mert ugye elég vicces lenne, kb mértere lehet h hasonlítanának, de állagra nem....

a szoptatás az ilyen műtétek után nem garantált, csak szerencse kérdése....

de egyébként a műtét dolog is riaszt egy kicsit

2010. máj. 17. 16:39
 4/11 xStefix ***** válasza:
69%

Hát nézd, most ez közhely lesz, de aki szeret, az ígyis-úgyis szeretni fog.. Valószínű, hogy lesz, aki emiatt tántorodik el tőled, de akkor az talán nem is az igazi.. Nem tudok okosat. Nyilván pocsék az önbizalmad emiatt és félsz, mert nem tudod, mi lesz a reakció. Dehát ugye ezzel a témával se lehet nyitni az ismerkedést, hogy kiugraszd a nyuszit a bokorból..

Én is kíváncsi vagyok, mások mit javasolnak.

2010. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igaz lehet h aki szeret így is szeret, ha a férjemről lenne szó, de egy "idegen ember"???....és tényleg nagyon más a kép felöltözve, mindenki dícsér h milyen jól nézek ki és nem látszik h van egy fiam és akkor meg ez van....:(

elkeserítő a helyzet :(.....egy nyomoréknak érzem magam

2010. máj. 17. 16:54
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

erről mit gondoltok? csak kellően nyitottaknak!!!

2010. máj. 17. 17:00
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"olyan műtétet nem csinálnak h csak az egyik mell" de igen, csinálnak, nem is keveset. Pl mellrák után. Efgyáltalán nem kuriózum. Valamint sok nőnek van asszimetrikus melle, nekik is csak az egyiket kell megcsinálni.


Az én férjem meg kancsal, egyszerre csak az egyik szemével néz rám, a másikkal nem. És ez így volt már akkor is, amikor megismertem, és még idegen volt. De ez nem riasztott el tőle. H egy férfi meghátrá tőled pusztán azért, mert nem egyformák a melleid, akkor jobb is. Egy ilyen férfi mit gondolsz, mennyire lenne kitartó, állhatatos?

2010. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a mellem asszimetrikus és megereszkedett, ezt csak úgy tudnák korrigálni h mind akettőbe tennének szilikonbetétet, de eltérő méretüt, ill. ha a nagyobbat kisebbre csinálnák elméletileg az is megoldás, de nem igazán lelkesítő....tudom, van akinek leveszik a mellét a rák miatt, ez nem vidít fel valahogy....

én szeretnék tetszeni, magam miatt, jelen pillanatban azt se tudom elképzelni, h fürdőruhát vegyek fel vagy egyáltalán megismerkedjek valakivel, pedig 26 leszek csak

2010. máj. 17. 17:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 gyerek között volt mellnagyobbító műtétem, és nem volt gond szoptatással, sőt jobban mment műtét után, mint az első gyereknél!
2010. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nővérem is megcsináltatta a melleit az első baba után, és utána született még egy babája, akit problémamentesen tudott szoptatni. Szóval nem volt akadály a szilikon, csak az a lényeg azt hiszem, hogy izom alá kell építeni.
2010. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!