Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek minden pár hetes/h...

Szerintetek minden pár hetes/hónapos anyatejes csecsemő sokszor szopna, ha csak az igényeit figyelnék?

Figyelt kérdés
Szoktam olvasni, hogy amelyik baba látszólag 3-4 óránként szopik, annak vagy cumit dugtak a szájába, vagy az ujját szopja vagy sírni hagyják vagy tápszerrel pótolnak, de egyes vélekedések szerint, ha ezek nem lennének, akkor minden baba naponta rengetegszer szopna. Mit gondoltok erről?
2017. jún. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mas babanal nem tudom, de az enyemnel igy van. Tul voltunk par het sirason sajnos, mire rajottem. Kb. 9-10 honapos koraig napi 20-25+x szoppzott, 6 honapos kora elott ennel is tobbszor, fel oranket kerte altalaban, de max orankent. Cumit ketszer probaltunk, amikor meg nemtudtam a cumizavarrol, es nem ismertem a szoptatas mukodesi felteteleit. Egyebkent en mertem a szopik szamat es idejet az elso hetekben, es parszor azutan, hogy atalltunk igeny szerintire, es hiaba lett a gyakorisag a sokszorosa, maga a szoptatassal toltott osszido a felere csokkent, szoval egyaltalan nem az volt, hogy egesz nap csak szoptattam, ket napot leszamitva kozvetlenul az atallas utan, amikor annyira orult, hogy vegre korlatozas nelkul szopizhat, hogy el sem akarta engedni a cicit.
2017. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen,sokszor. A fiam az első hónapban másfél-két óránként szopott, éjjel nappal. Most 4 és fél hónapos, és mostanában kezdi 3 óránként kerni a cicit, éjjel már alszik.

Tejem van bőven, nem azért szopott gyakran.

A szopizás nem csak étkezés egy csecsemőnek, hanem lelki szükséglet is, amit nem jó dolog korlátozni.

Nekem abszolút az igény szerinti szoptatás vált be, így termelődik elég anyatej és van egy kiegyensúlyozott, boldog babám. 😀

2017. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt.

Nekem nincs sok tejem, egyszerre nem tud szegénykém 150-180 miliket kiszívni. Ha csak három óránként ehetne, nem tudna fejlődni.

Így viszont megkapja a szükséges napi mennyiséget, és jól gyarapodik. :)

Ilyen melegben pedig alap, hogy többet iszik. Szerintem én se bírnám, ha csak 3 óránként ihatnék. (A kisfiam nem fogadja el a teát se.)

2017. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem anyatejes volt igény szerint. Kb 2-3 óránként ettek nappal. Éjjel az elején 2-szer, majd már csak egyszer.
2017. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van.

Az első szinte folyamatosan cicin volt az első pár hónapban és napi 3xfél órát aludt.Esti fürdés után aludt 2-3 órát majd óránként fél órát cicizett.

Második 3-5 óránként szopott,és az éjszakát is végig aludta.Cumit ő sem fogadta el,öklét se szopta.

Harmadik napközben 1-3 óránként szopik,éjszakát végig alussza.Cumi nem kell az öklével néha el van 10percet.Az esti alvástegy kb 2órás szopimaraton előzi meg.

2017. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!