Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más szoptató anyukának is...

Más szoptató anyukának is ilyen a folyása?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy szoptatás alatt nincs folyás, de nekem sárgás-barnás, szúrós szagú. A doki által levett kenet mindenre negatív (gombára, baktériumra), a citológia is P2. Nem viszket, nem csíp.

9 hete szültem pvn., 3,5 hétig volt szülés utáni vérzésem (az a bizonyos gyermekágyas folyás), utána az 5. hétig kb. kétnaponta fél napon át tartó "barnázás", az 5. hét óta a fent említett sárgás-barnás hüvelyváladék, kivéve most vasárnap néhány cseppnyi, élénkpiros vérzés, ami még száradás után a betéten is piros maradt, nem ment át barnába. Egyébként egy hete erősebben görcsölök, pedig szülés után 2 héttel már egyáltalán nem görcsölt a hasam még szoptatáskor sem.


Ez normális? Másnak is van/volt ilyen folyása szoptatás alatt? Kiderült az oka?



2017. júl. 6. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez még simán lochiának tűnik. Doki nem gondolt erre?
2017. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 8hete szültem és én nekem is van folyásom mondtam a nődokinak azt mondta hogy ez lehet még a tisztulás nekem ennek a fogyásnak volt kellemetlen szaga is nagyon zavart reggel délben este zuhanyozni jártam de most elmúlt a szag lehet h neked is elmúlik
2017. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne folyás szoptatás alatt? Én szoptatás alatt estem teherbe a kislányommal. Volt rendes folyásom, tudtam követni a ciklusomat. Persze, nem volt véres, ezzel mindenképp dokihoz mennék. Egyébként lehet, hogy kezd helyreállni a ciklusod, és meg fog jönni az első vérzésed.

Védekeztek a pároddal?

2017. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

9 héttel szülés után még lochia lenne? Létezik? Ráadásul ilyen sárgás, szúrós szagú? Mondjuk első trimeszterben is nagyon hasonló volt a folyásom, akkor két dokihoz is elmentem (saját és SZTK-s) és a mindkettejük által levett kenet negatív lett, két külön labor csinálta. Akkor azt hittem, hogy a progihiány vagy az Utrogestan miatt olyan, amit a hüvelybe kellett felhelyeznem a 13. hétig, utána fehér "terhes" folyásom lett.


Vagy megjönne lassan az első menzeszem? A nagyobb gyerekeimet sajnos csak 2-4 hetes korukig tudtam szoptatni, utána nem volt tejem, mégis a gyermekágyas vérzés elmúlt az 5-6. hétre teljesen, utána vizes folyásom volt és csak 10, 13 és 18 héttel a szülés után jött meg először. Most pedig rengeteg tejem van, naponta 10-14 alkalommal is szoptatok, akkor nem úgy kéne lennie, hogy később, vagy a szoptatás alatt egyáltalán nem jön meg? Durva lenne, ha a gyakori szoptatás ellenére előbb menstruálnék, mint amikor szülés után nem sokkal egyáltalán nem volt tejem.

A kérdésre válaszolva: nem védekezünk, nincs szükség rá, nem élek nemi életet.

2017. júl. 6. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem alig van folyásom, szinte nincs. Több mint egy éve szoptatok.
2017. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!