Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma volt kint a gyerekorvos az...

Ma volt kint a gyerekorvos az egy hetes lányomnál, sárgaságot állapított meg. Napi 125 ml vizet kell megitatnom vele cumisüvegből, de nem hajlandó kortyolni. (? )

Figyelt kérdés
Szopni is nehezen szopik, illetve 10 percig szívja rendesen de aztán kiköpi és nem hajlandó többet enni, visszaalszik. Hogyan vegyem rá, hogy igyon? Félek kiszárad.

2017. aug. 1. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha semmi nem segít, akkor add pl nurofenes fecskendőből.
2017. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszönöm!
2017. aug. 1. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fecskendő, kiskanál, svéd itatópohár (Rossmannban, DM-ven kapható)
2017. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én teás kanálra raktam és úgy itattam vele!
2017. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Itatni, ennyi...?

Nálunk a korházban kékfényezik azonnal, aki sárgul, folyamatos megfigyelés alatt vannak, veszélyes is lehet a sárgaság.

Étvágytalan...talán antibio is kéne

Nem aluszékony? Nehezen ébreszthető?

2017. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Sőt. Máshol életet mentett egy orvos azzal hogy közössegi kepen eszrevette a sárgaságot egy babánál.


Ilyen elbagatellizalast en soha nem hallottam még hogy anyuka itassa otthon...

2017. aug. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

És 2-3 óránként kötelező szoptatni, ébresztgetni kell pl tenyér/talpmasszázzsal

Víz..miket olvasni itt..

2017. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem olyan komoly és hogy ha két hetes koráig elmúlik akkor semmi baj. Szoptatom és mostmár ivott is egy keveset. Mikor szóljak orvosnak?
2017. aug. 2. 07:32
 9/10 F. Eszter ***** válasza:
100%

A viz nem segit, a bilirubin a szeklettel urul. Fejni tudsz? Anyatejet erdemes adni neki kiskanalbol vagy fecskendobol szoptatas utan is akar.


A cumisuveg zavart okozhat, inkabb ne hasznald.


Legfeljebb 3, de inkabb 2 ora teljen el szoptatasok kozott. Ejszaka is. Ez fontos, amig le nem megy a sargasag.


Bizonyos bilirubin szint alatt nem kell kek feny. Ezt a szintet vervetelbol allapitjak meg.


Segit a napfeny is a bilirubin bontasaban, de ne tedd tuzo napra a babat.


Szoptatas alatt igyekezz ebren tartani. Talp csikizese, ful piszkalasa, hideg vizes pelussal torold at himlokat, vetkoztesd le, tedd tisztaba, szoptasd borkontaktusban. Ezek valamelyikevel talan tobbet fog szopni.


Ha nem mulik vagy rosszabbodik a sargasaga, vidd vissza a korhazba.


Ne aggodj, ez elettani sargasag. Az ujszott maja lusza. ,:)

2017. aug. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
sokáig eltarthat a sárgaság. én a fiammal egy hétig voltam a kórházban, 3 napot volt kékfény alatt, mert nagyon sárga lett. 6 hetes koráig tartott kb, nagyon elhúzódott. pedig szépen evett. próbáld itatni, akkor aggódj csak, ha nagyon sokat alszik egyhuzamban. ilyenkor még normális a rengeteg alvás, az a veszélyes, ha az éhség érzetre sem ébred fel, azaz ha több mint 5-6 órát alszik egyhuzamban. ha pár óránként kel, akkor jó. az én fiam ha jól emlékszem 3 óránként kelt enni az elején.
2017. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!