Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ihat cumisüvegből születésétől...

Ihat cumisüvegből születésétől kezdve a baba?

Figyelt kérdés

ha lesz tejem nem szeretném cicire rakni a babát ítéljetek el de engem ez taszít.

inkább lefejném neki a tejet

adhatok egy újszülöttnek így tejet?

hogy és hol tároljam?

csinálta valaki így?


2016. jún. 1. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Hűtőben vagy fagyasztóban, értelemszerűen. Ne a tűző napon, mert embertúró lesz belőle.
2016. jún. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! és azt is hogy nem hurrogod le a fejem :)
2016. jún. 1. 19:28
 3/18 A kérdező kommentje:
meddig áll el kb hűtőbe illetve a fagyasztóba?
2016. jún. 1. 19:29
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehurroglak, hanem mint egy tudatlant mosolyoglak meg, mert fogalmad sincs mekkora macera és gusztustalan dolog a fejés. :)

Ha összeszámolom, akkor kb 8 évig szoptattam (minden gyerekem nézve) és ez alatt kb 3x fejtem. Okádtam közben, akár kézzel csináltam, akár géppel.

Próbáld ki szülés után milyen érzés, utána döntsél.

2016. jún. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Bella169 ***** válasza:
83%

Ihatni ihat, de jó eséllyel ha nem szoptatsz be se indul vagy ha fejsz és be is indul sokáig fejéssel nem lehet fent tartani.

Cumisüvegből kaphatja. A tápszeres babák is abból kapják.

Az anyatej tárolására pedig az alábbi főbb szabályok vonatkoznak.

-Hűtőben 24 óráig lehet tárolni. Vagy gyűjteni.

-Frissen fejt anyatejet és már hűtőben lévőt nem lehet egyszerre összeönteni, meg ke várrni míg egyforma hőmérsékletűre hül, és utánna összeönteni.

-24 óra után (az első adagtól kell számolni) vagy el kell fogynia vagy le kell fagyasztani

-fagyasztóba (rendes 3 csillagos) 6 hónapig áll el

-ha fagyasztóból veszed ki akkor felolvadástól számítva (hűtőben való felolvadás után)bontatlan anyatejtároló zacskóban 48 óráig jó, ha megkezded 24 órán belül el kell fogynia vagy kuka

-ha meleg vízben olvasztod fel akkor egyszerre fogyasztani kell vagy ha nem fogy el a maradékot kiönteni

-a mellszívót és a tejtároló poharakat, cumisüvegeket napi minimum egyszer sterilizálni kell.

2016. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam is, és fejtem is. Iszonyat macerás a fejés. Időigényes, a sterilizálás utána, az is az, valamint maga a tárolás, melegítés, olvasztás is tiszta kín. Legalább is nekem az volt. Valamint valóban nem tartható fenn olyan sokáig a tejtermelés, mint szoptatással. Sokkal kényelmesebb a szoptatás. Nem akarlak sem rábeszélni semmire, sem lebeszélni bármiről is, csak leírtam a tapasztalatom.
2016. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos csak feni tudtam 11 hónapig tejleadó is voltam 3.5 l ment leadásra. Utáltam a mellem azóta is extra érzékeny napi 3x1 óra fejéstől.. :/ most jön a kistesó bárhogy legyen csak szoptatni akarom. Hihetetlen macera az egész.. amúgy 3 napig adhatod a lefejt tejet a hűtőben tároltad. Fagyasztva fél év.A
2016. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
84%

Ha ez taszít, akkor egyszerűbb a tápszerezés.

Neked is, és a babának is jobb lesz.

2016. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tudott jól szopni a babám, fejéssel próbáltam anyatejhez juttatni szegényt, 1 hónapos korára fokozatos csökkenés mellett teljesen elapadt. A fejés nem ugyan az az inger a mellnek! Tehát egy dolog ezt így eltervezni, és más a gyakorlat.


Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, roppant utálatos dolog a fejés az állandó mosogatással és sterilizálással. :P Ha lesz következő babám, remélem mindketten ügyesebbek leszünk és vele sikerül a mellből táplálás!!!

2016. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, csak a kérdésre nem válaszoltam, egyébként természetesen ihat cumisüvegből, minden márkának van 0+ üvege!

9# voltam

2016. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!