Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esély a kizárólagos...

Van még esély a kizárólagos szoptatásra?

Figyelt kérdés
6 hetes a kislányom, sajnos 3 hetes kora óta kap tápszeres pótlást. Kb fele tápszer, fele anyatej. Nagyon szeretném csak szoptatni, de nem tudom, hogy lehetne annyi a tejcsi, hogy elég legyen. Felek, hogy pótlás nélkül nagyon éhes maradna. Vajon sikerülhet még a kizárólagos szoptatás? Vagy törődjek bele, hogy így marad? Volt esetleg valaki ilyen helyzetben?

2017. aug. 28. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatási tanácsadó személyre szabottan tudná ezt kezelni szerintem, az lenne nektek a leghatásosabb.


Egyébként a gyakori mellre tételt és a sok fejést szokták sokszor javasolni.

2017. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sűrű mellrerakás, meg ha úgy érzed, hogy nincs tejed, 7-7-5-5-3-3-1-1 perces váltott melles fejéssel lehet szaporítani. Szopis tanácsadót én is ajánlom, ha mindenképp ez a cél, hogy csak szopis baba legyen.
2017. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem picit más volt, a lányom nem tudott szopni... Fejtem+tápszer. 2 hósan rájött, hogy kell, most meg már elválasztani nem tudom :)
2017. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az a helyzet, hogy remekül tud szopizni az elejétől kezdve. Csak folyamatosan mellen van. Tehát ez ugy néz ki, hogy délután 1-kor nekiállunk, 4-kor még szopizik.... Elmegy vele a nap. Közben alszik 10 perceket, meg csak cucizik rajta... Azt mondta a gyerekorvos, hogy ezt ne engedjem...
2017. aug. 28. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3 órát azért ne hagyd mellen, de ekkora babáknál nem ritka, hogy két-három óránként fél-egy óráig szopnak. Nálunk az egyik három hetes korában lett tápszeres két hétre, mert kórházba kerültem. Persze mire visszajöttem, az étvágya kétszeres, a tejem meg fele annyi lett. Három hós korára lett újra csak anyatejes, elsősorban a cicirajongásának köszönhetően. A tej egyébként az ingerre termelődik elsősorban, tehát jó a szaporító fejés, amikor szopi után még pár percig, akár felváltva fejed a melled, akkor is, ha üres. De ha a babád egyébként sem akarja abbahagyni, akkor fejés helyett sokkal kényelmesebb mindenkinek, ha simán egy újabb körre rakod a babád. Emellett sok folyadék (minden szopi után egy pohár), ha nem ütközik az elveitekkel, együtt pihenés vagy alvás (ő önkiszolgál, miközben te alszol, tévézel, olvasol, netán eszel...) és a görögszénamag tea vagy kapszula lehet még hasznos tapasztalataim szerint. Pótlást pedig szopi után adj neki - ha éhes, tuti jelezni fogja.
2017. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha igény szerint szoptatod, akkor lehetséges.

Van egy Facebook csoport: szoptatási tanácsadás, kérdezz felelek. Ott van szoptatási tanácsadó is, és sok tapasztalt anya. Sokat segít az is, ha először csak olvasgatod.

Nálunk is volt ilyen időszak, mikor 3-4 órát volt mellen. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Igény szerint szoptattam, és eljutottunk oda, hogy 6-7 alkalommal eszik egy nap, átalussza az estét, és 6 hónaposan még mindig 90%-ban anyatejes.

2017. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2017. aug. 28. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3 hetes növekedési ugrásnál rontottam el, pedig tudtam, hogy van ilyen, nem értettem, miért van egész éjjel cicin. Órákig szopizott. Adtam tápszert, mert azt hittem, nem lakik jól. Pedig csak pár napig kellett volna kitartanom, hogy felszaporítsa magának a tejet. A másodiknál majd okosabb leszek..
2017. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így kezdtük, császár után kapott pótlást, csak a negyedik nap estére lett tej. Minden szopi után fejtem, aztán már anyatej volt a pótlás is, mert cumitavaros lett. Elég rosszul is szopott, pici volt és gyenge.

Bizony voltak maratoni szopizások nálunk is, de én hagytam. Aztán megkínáltam az üveggel, amiben az előző szopi után lefejt tej volt. Eleinte csak 10 ml-t tudtam fejni, 3 hónapos korára kb 120-150 ml-t.

Egyre kevesebbet kert az üvegből. Három hónaposan elhagyta, és csak szopik, most 7 hónapos. Mostmar max 10 perc a szopi, nem ér rá többre, sok dolga van 😀


Szóval,

Hagyd szopni, ameddig és amikor akar. Így növeli a tejmennyiseget.

Szopi után fejj! Nem baj, ha nagyon kevés, egyre több lesz. Érdemes éjjel is fejni.


Sikerülni fog!

2017. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 F. Eszter ***** válasza:

Van, ne aggódj. Sok kitartásra van szükség.


Mindenképpen lásson titeket IBCLC. Megnézi, hogy a babával minden rendben van-e, jó technikával szopik-e, jól van-e mellen stb. Ha cumizavaros, akkor is tud segíteni. Elérhetőséget itt találsz: [link]


Hagyhatod addig szopni, amíg el nem engedi a melledet. Ezzel nem fogod elkényeztetni.


A pótlást nem szabad egy lépésben elhagyni! De ne cumisüvegből add, inkább használj kiskanalat, poharat, fecskendőt, svéd itató poharat stb. Csőrös pohár harapást okozhat.

2017. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!