Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy a 21....

Miért van az hogy a 21. században amikor annyi mindent lehet hallani és olvasni a szoptatás fontoságáról mégis nagyon sokan tápszerezik a babájukat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem könnyü kitartani és sok kétely van az anyukákban, de azt is tudom hogy valójában nagyon kevés az a nő aki egészségügyileg nem tud szoptatni. Mégis nagyon sokszor olvani hogy pár hetes anyukák és nem szoptatnak. Miért? Ilyen hamar feladják, vagy nem fontos nekik a szoptatás? Kiváncsi lennék mások véleményére.

Két gyerekes anyuka.


2008. okt. 20. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Én is tudtam hogy milyen fontos az anyatej a picimnek. ma már 11hónapos. Sajnos 3hetesen nem feladtam,hanem már muszály volt neki felesbe adni(egy cici és kevés tápszer)mert 3hete alig aludt,pedig újszülött volt. Nem hiszem hogy a végletekig kell húzni a szenvedést(hogy te csak azért is anyatejjel akarod táplálni),hisz éhes az a baba!!!

örülj neki hogy te tudsz szoptatni! Ne másnak okozzál lelkiismeret furdolást a kérdéseddel!

Szerintem tudja minden tápszeres anyuka e nélkülis mi lett volna a legjobb!

2008. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
igaza van az előttem szólónak! Ha tudna szoptatni az anyuka nyilván megtenné. legalábbis nyilván vannak kivételek akik inkább tápszerezik a babájukat, mert nincs kedvük, vagy féltik a mellüket vagy nemtom. De ez elenyésző! MIndenki tudja, hogy az anyatej a legfontosabb a babának! Nem utolsó sorban ingyen van, ami ugye a tápszerről nem mondható el!
2008. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

csak saját példából kiindulva: programozott császáros lévén még fájásom sem volt és úgy kellett megműteni. Ezért kb. a 8-9. napon indult meg a tejem. Mivel 2.650 grammal született a babám ezért nem kockáztatták a kórházban, hogy megvárják a tejbelövellést ezért már ott tápszert kellett, hogy kapjon. Most 1 hónapos a kislányom és amennyi tejem van azt oda is adom neki természetesen (kb. napi 70-80) ami egy etetésre is alig lenne elég. Kár azon görcsölni, hogy azért nincs elég tejem, mert tápszerrel egészítem ki, vagy azért adok tápszert mert nincs elég tejem. Így alakult (sajnos), de azért még nem a világ vége. Én ezért nem szeretném és nem is fogom lelkileg tönkre tenni magam.

2008. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Az én kisfiam éppen ma egy hónapos. Akartam és akarom is szoptatni, de sajnos az akarás nem elég.


8 napig voltunk kórházban, de már ott sem volt neki elég a tejem, pedig akkor még csak 50-60-akat kellett volna ennie, tehát már ott is tápszerrel pótolták az anyatejemet. Azóta sem lett több sajnos, pedig már kétféle teát, egy homeopátiás bogyót is kipróbáltam, melegvizes borogatom a melleimet, és masszírozom és fejem rendszeresen, de sajnos egyik sem használt. Egyszerűen nincs elég tejem.

Nem értek egyet azzal, hogy ne tápszerezzünk, hanem tartsunk ki, mert nálam a kitartás sem hozott eredményt, a baba meg nem halhat éhen!!! nnél fogva én azt a kicsi anyatejemet odaadom neki, ami van, a többi meg tápszer. Az anyatej után ez a legjobb alternatíva.


(Ja, és engem a melleim szoptatás utáni formája sem érdekel, meg a sok hasonló hülyeség, ami miatt egyesek nem szoptatnak...)

2008. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, hogy tudjon szoptatni. Ez nem a mama hibaja, ettol nem lesznek rossz anyukak.

Itt sokat olvasni, persze, hiszen aki tud szoptatni, es nincs ilyen gondjuk, azok miert irjanak ide? Sok PCO-sról is hallani, hihetnénk a kérdések alapján a magyar nők legalább felét súlytja, pedig nem. CSak itt többnyire problémás kérdések merülnek fel.

2008. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is így van hogy nem azért szoptatnak mert nem akarnak,hanem mert nem tudnak valamilyen okból.Én is szoptatom a 4 hós babámat,de pótolom is neki tápszerrel,mert akármit teszek sosincs több tejem és éhen nem maradhat a baba.Most pedig már nem is igen akar szopizni,de próbálgatom annak ellenére hogy sokszor keservesen sírva ellenkezik,mert tudom hogy az a kicsi is fontos lenne neki.
2008. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én nem azért tettem fel ezt a kérdést mert bárkit is meg akartam volna bántani azért mert nem szoptat. Úgygondolom hogy egy teljesen normális hangvételű kérdést írtam ami nem volt okoskodó sem lenéző bárkire. Engem egyszerüen érdekelt volna másoknak mi a véleménye erről. Nem azokra gondolok akiknek nem sikerült a próbálkozás ellenére a szoptatás. Saját magamról tudom hogy nagyon hamar feladjuk. Az elsőt csak 3 hónapig szóptatam mert semmit nem tudtam a szoptatásról, akkor még nem lehetett ennyit hallani róla. Ma már más a helyzet.
2008. okt. 20. 12:48
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azthittem hasznos kérdést raktam fel.
2008. okt. 20. 12:51
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

hát elég érdekes a kérdésed, ami csak vitát szül....


én is csak 3 hónapig tudtam szoptatni és hidd el ha tudnám még most is szoptatnám 5 hónaposan, de nincs!!!!

nekem is úgy volt, hogy nem volt neki elég, 20-30 ml volt már a végén 1-1 mellemben és az édeskevés volt neki és kellett a pótlás. ezért kap tápszert és nem azért mert kényelmes , stb....

én lennék a legboldogabb ha szopizna, hidd el és ezzel mind így vagyunk.

Örülj neki, ha neked sok van.....

minden jót.

2008. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Jó a kérdés:)

Szerintem ennek több oka lehet: itt az oldalon is lehet olvasni sztorikat, meg azért az ember hall innen-onnan dolgokat: sok kórházban nem foglalkoznak vele, nem magyarázzák el,hogyan kell stb. A másik meg az, hogy mostanában baromi nagy divat lett erőltetni a szoptatást, pont mint régen a tápszerezést-teáztatást-főzelékezést. Igazából elvárják a kismamáktól, mindenféle útmutatás vagy segítség nélkül, hogy szoptassanak. Most az a hülye, aki nem szoptat, aztán egy 20 éve még pont fordítva volt:) Vannak, akik nem tudnak, vannak, akik 2 hónap nemalvás után feladják, vannak, akiknek így kényelmes. Ennyi. Mindenkinek a szíve joga. Én még azt is megértem, hogy ha valaki azért nem szoptat, mert félti a melle formáját. Az ő melle, az ő gyereke, senkinek nincs hozzá semmi köze.

2008. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!