Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy a 21....

Miért van az hogy a 21. században amikor annyi mindent lehet hallani és olvasni a szoptatás fontoságáról mégis nagyon sokan tápszerezik a babájukat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem könnyü kitartani és sok kétely van az anyukákban, de azt is tudom hogy valójában nagyon kevés az a nő aki egészségügyileg nem tud szoptatni. Mégis nagyon sokszor olvani hogy pár hetes anyukák és nem szoptatnak. Miért? Ilyen hamar feladják, vagy nem fontos nekik a szoptatás? Kiváncsi lennék mások véleményére.

Két gyerekes anyuka.


2008. okt. 20. 12:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
44%
1. válaszoló vagyok. Úgy látom jó páran velem értenek egyet. Nem is tudom,minek kellett ez a kérdés. Tudsz róla kérdező,hogy ezzel jó pár anyukát "lehúztál" ezzel? Lehet nem akartad,de valahogy nem gondolom helyesnek hogy ezt ki kellett írni...
2008. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ha úgy gondolja valaki hogy ezzel " lehúztam" sajnálom. Ez az oldal azért van hogy feltegyük azokat a kérdéseket ami foglalkoztat bennünket. Nem kell feltétlenül minden kérdésre válaszolni.

Köszönöm az eddigi válaszokat, érdekes dolgokat olvastam.

Senkit nem írok le és soha nem mondtam hogy éheztetni kellene vagy mindenáron szoptatni a gyerekeket. További szép napot mindenkinek és jó babázást akár így akár úgy.

2008. okt. 20. 14:02
 13/25 anonim ***** válasza:
40%

szia!

azert remelem a védőnő is, és a kórhazban is el fogjak magyarazni, hogy mi a trukkje, ha van, meg remlem rá is fogok érezni!

én veszek mellszivot, 30ezer forint, de azert veszem, mert sokaig szeretnek szoptatni, és fontosnak tartom.


hasznos kérdést tettel fel, csak .. ma minden mas.. azert tobb a csaszar, mint regen volt, kevesebben tudnak szoptatni, stb.. a kornyezetemben pl mindenki csaszarral szult, en normalisan szeretnek. nem tudom miert alakult ki igy, de ez van. ahogy fentebb leirtak, sajnos nem mindig az anyukan mulik, hiszen ok mindent megtesznek.

2008. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
75%

Mindent megírtak előttem, nem is írom le ugyanazt,tudod az a baj,akik valóban azért tápszereznek,mert féltik a mellüket,nem fognak neked ide írni,és bevallani igen én ezért meg ezért,és nem szoptatom soha.A többiek meg joggal sértődhetnek,hisz biztos hogy mindenki mindent megtett azért(aki próbálta) hogy tudjon szoptatni.de tudod a kereslet-kínálat elve szépen hangzik, de sajnos nem működik mindenkinél.Ezt el kell fogadni.Na tényleg nem nyújtom.

egy javarészt tápszerezős anyuka:-(

2008. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

9 hónap alatt teljesen felkészültem rá, hogy én szoptatni fogom a kisbabámat. Megvettem mindent, amire szükség van hozzá (mellszívó /30 ezer forint/, szoptatós párna, homeopátiás bogyók, tejserkentő tea...), szóval erre készültem. Aztán egyik napról a másikra bekerültem a kórházba (3 héttel a szülés előtt). 2 nap múlva közölték, hogy valami nem kerek, pakoljak össze, 5 percet adtak, aztán vittek is a műtőbe. Összetörtem teljesen, fel sem tudtam fogni, hogy mi történik velem. Erre az egyre nem készültem fel a terhességem alatt, arra vágytam mindig is, hogy az első babámat természetesen szüljem és anyatejjel tápláljam.

6 hetes múlt a kisfiam, kb. 2 hete teljesen elapadt a tejem, pedig éjjel-nappal fejtem, szedtem mindent rá, de nem sikerült. Az elején is csak 20 miliket tudtam leszívni, amit természetesen odaadtam a babámnak. És (bocsánat a szókimondásért) kurvára nem érdekelt, hogy milyen lesz a mellem, csak az érdekelt, hogy a babám mindent megkapjon, amire szüksége van, egészséges legyen. Igen, én nem tudok szoptatni, de nem az én hibámból. Lehet, hogy nagyon sokan vannak, akik nem szoptatnak, de szerintem még mindig többen vannak azok (sajnos), akik genetikai okokból nem tudnak. Ez mára egyfajta társadalmi betegséggé nőtte ki magát.

Nem kell elítélni úgy az anyukákat, hogy nem tudod mi áll a dolgok háta mögött!!!! Még te is járhatsz így, neked sem esne jól, ha ilyet feltételeznének rólad.

2008. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Kicsit már kezd elegem lenni a szoptatás mániából, még a csapból is ez folyik!

Én megpróbáltam mindent, hogy a lányomat tudjam, végül a kórházi utáni héten 40 dkg-ot fogyott, sírt egész nap pedig mindig a cicire tettem, mindenki azt mondta, milyen szép baba, csak egy picit hasfájós! Nem is ettem szinte semmit azon a héten, csak húslevest, meg krumplipürét, tipikus diétás kaját, aztán besokaltam elmentem soron kívül a védőnőhöz és megállapítottuk, hogy nem tud szopni a cicimből, meg nincs is benne tej!!!!! Ráadásul a 40 dkg-os fogyás, 3400 grammal született és 3000 grammal sírva mentem haza elővettem a tápszert és megitta a javasolt mennyiséget érdekes elmúlt a sírás és elaludt szépen. Aztán jöttek a jó tanácsok, adjak azért neki cicit és csak utána tápszerezzek, úgy felmérgelte magát, hogy lila volt a feje! Onnantól kezdve lett csak tápszeres a babám vagyis a harmadik héttől a születésétől, annyi kínszenvedést én még egyszer nem szeretnék okozni egy gyermeknek, se mint amit az én lányom átélt addig!

Az én egészségem is majdnem ráment, mert ebben a 3 hétben majdnem 20 kilót fogytam, mindent amit megettem az idegtől ki is jött belőlem, nem tudtam aludni, és állandóan sírtam!

Ezek után most a hétvégén töltötte be a lányom az 5 hónapot makk egészséges, a sógornőm szoptat már volt beteg a lánya, mi is majd meg haltunk mert kaptunk nyáron egy hányásos hasmenést, plusz nem rég egy jó kis megfázást és NEKI semmi baja, észre se vette, hogy mi betegek vagyunk!

Úgy, hogy ha te tudtál szoptatni, akkor örülj neki mint majom a farkának, de ne cseszegessétek folyton a tápszeres babák anyukáit, miért nem tud szoptatni biztos csak lusta dumával!

Mindenki eldönti maga mivel hogyan táplálja a gyermekét! Ha meg esetleg kérdez valaki valamit akkor meg válaszolni kell és nem cseszegetni!

Most azt hiszem kiadtam az összes dühömet, ha nem akkor még írok ide!

Egy boldog 5 hónapos tápszeres kislány anyukája, aki a kérdezőre nagyon mérges!

2008. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%
:DDD Utolsó válaszoló! Én az 1.vagyok. A dühömet én is szívesen kiadnám...
2008. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a tápszerezni kényszerülő anyukák dühét, de azért nem kellene ennyire indulatosnak, már már agresszívnak lenni!

A kérdező nem azért tette fel ezt a kérdést, hogy ezeket az anyukákat sértegesse! Nekem legalábbis ez egyértelmű. Aki nem tehet róla, az miért veszi ennyire magára, tiszta lehet a lelkiismerete!

Én bizony tudok ellenpéldákat a környezetemből, nem is egyet, csak tényleg az van, hogy ezek az anyukák nem fognak ide írni, mert nem is érdekli őket a téma. Ehhez túl kényelmesek.

Az egyik közeli ismerősömnek igenis volt teje, csak számára kellemetlen volt, hogy óriásira duzzadt a melle már a kórházban és szépen hideg vízzel addig borogatta, amíg csaknem elapadt. Aztán nyáron lejött a Balatonra a 4 hetes gyerekkel ,ott ült velem a parton egész nap. Egyszer sem szoptatta meg,inkább kért a büfében forralt vizet a tápszerhez. Pedig ekkor még saját bevallása szerint is volt teje. De, mint mondta, minek erőltesse, ha úgy sem elég. Na nem is lett az. Pár nappal ezután csoda ,ha csak tápszeres lett a baba? Viszont mikor megtömte a parton tápszerrel, úgy, hogy ki sem vette a babakocsiból, nagyon meg volt elégedve, hogy szinte egész nap alszik. Kérdésem az ,hogy ha nem is volt elég teljesen a tej, nem lehetett volna mégis szoptatni is, legalábbis megpróbálni?

A szomszédlánynak is kevés volt a teje, de egy évig adott anyatejet is, mert ugyan tápszert is kapott a baba, de azt a tejet, ami volt odaadta. Amikor nem akart szopni, lefejte és cumisüvegből odaadta a tápszer mellett. Cak azt akarom érzékeletetni ,hogy én mindkét esetet közelről láttam, és igenis volt külömbség az anyukák hozzáállásában, pedig minkettőnek kevés teje volt. Az egyik mégis adott egy évig, annyit, amennyit tudott.

30 hetes kismama

2008. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg nehéz dolog a szoptatás, pláne az első babánál és én is azt látom, hogy az anyukák nagy része bizony hamar föladja(TISZTELET A KIVÉTELNEK), és talán nem is azért mert ez így kényelmes és Ők volnának hibásak, hanem azért mert keveset(azt is sokszor hibásan) tudnak a szoptatásról, nem a saját hibájukból, hanem sajnos nagyon sokszor tévesek a szoptatási nézetek(most a XXI. században pláne, amikor is kicsit nehéz "természetesnek" lennünk. De ez más téma...), bizony az ehhez elvileg értők (csecsemősök, szülésznők, védőnők, gyerek orvosok...stb(szülésznőnek tanultam a SE-n,van tapasztalatom... ))részéről is. És ha megnézzük, ÁLTALÁBAN az első gyermekes anyukák vannak ezzel így, ahogy én is 12 évvel ezelőtt, azt hittem nem tudok szoptatni, fejtem, ittam, serkentőket szedtem és haragudtam a világra, hogy még el is ítéltek. Csak a második babámnál jöttem rá, hogy bizony én hibáztam, mivel nem tudtam, hogyan is kell igazán hatékonyan szoptatni és ebben segítségem sem volt. Utánajártam, segítséget kértem a La Leche ligától, és láss csodát a többi 3 gyermekemet bőségesen el tudtam látni anyatejjel, sőt volt baba akiknek még adtam is tejet sokáig! Én azt tudom, ha valaki szeretne szoptatni, keressen olyan édesanyát, aki igazán sokat tud a szoptatásról, aki sikeresen szoptatott, tőle kérjen segítséget, ne bogyókkal, csodaszerekkel próbálkozzon. A fejés sem mindig jó megoldás. Elnézést azoktól a Mamáktól, akiket a soraimmal megbántanék, mentségemre legyen szólva én is átestem azon, hogy "nem volt tejem".

Egyébként szerintem nagyon jó a kérdés és egyáltalán nem bántó részemről. Tényleg többet kellene erről beszél(get)ni, hátha így több szoptatni tudó Édesanya lenne. :)

2008. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%
Még az előzőhöz fűzném, sajnos itt ezen az oldalon is azt látom, hogy az igazán hasznos szoptatási ötletek, tanácsok, nagyon le vannak pontozva...vajon miért?? Sok anyuka tápszerezi a babáját(én is voltam így), ezt nehezen is fogadjuk el, mi is szeretnénk szoptatni, talán egy élet sem elég, én is haragszom magamra, nem tudom földolgozni, hogy az 1. gyermekemet nem tudtam szoptatni. De azért nem kell zsigerből haragudni és utálni azt aki tud és megosztja a tapasztalatait. Amik ráadásul hasznosak is. (Attól, hogy lepontozzuk, nem jön meg a tejünk :).)
2008. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!