Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Ti meddig szoptattatok?

Anyukák! Ti meddig szoptattatok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok hogy mennyi idős koráig szoptattátok a babátokat és ha gondoljátok leírhatjátok azt is hogy miért hagytátok abba?
2017. szept. 12. 21:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A gyerekem 6 hós kora előtt 1 héttel kezdtük a hozzátáplálást, mire betöltötte a 6. hónapot már pótolni kellett, rohamosan csökkent a tejemnek a mennyisége. Hiába teáztam, fejtem nem ért semmit, mert a babám nem volt partner a szaporításban, egyszerűen kiszívta ameddig gyorsabban jött, s a többit elutasította. Engem nagyon érzékenyen érintett, én még tovább akartam folytatni, de végülis a baba határoz, nem én. Most 7,5 hónapos, reggel és este, néha éjszaka szopizik pár pillanatot (talán az én lelki nyugalmamért :) ). Kiváltottunk 2 étkezést, s még kóstolgat ezt-azt, a többi pedig tápszer. Pedig iszonyat figyeltem rá, hogy ne utasítsa el a cicit, se cumisüveg, se játszócumi, mindig akkor cicizett amikor ő kérte és az elején még rengeteg tejem volt, napi 500 milit pluszban lefejtem, na de ez van. Nem mindig jön össze amit akarunk. Majd a második babánál másképp lesz (ha ő is úgy akarja).
2017. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

18 hónapos koráig.

13 hónaposan már csak reggel-este szopizott, aztán "érdeklődés hiányában" a reggelit is elhagytuk:)


17 hónaposan kezdte a bölcsődét, ekkor még este szoptattam lefekvés előtt, de 1-1,5 hónap alatt teljesen elhagytuk - már csak játszott és nevetgélt evés helyett, pedig lett volna még tej :)

2017. szept. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
68%
Én még szoptatok,5 hetes a fiam,de maximum 6-7honaposkoráig szeretném,tovább nem.Remélem nem dönt ugy hogy hamarabb abbahagyja :)
2017. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

1 éves koráig szoptattam a nagylányom. Mindenképpen elválasztottam volna de nem volt rá szukség, az utolso napokban alig szopott aztan mikor nem adtam oda nem reklamalt, ennyi volt.

A kisebb lanyomat 8 hos koraig mert nem volt neki elegwndo, nem nyugodott meg rajta inkabb csak ideges lett hogy nincs benne elég tej, hát váltottam tápszerre.

De őt is elvalasztottam volna 1 évesen.


Hogy miért? Mert az a tapasztalatom az ismerosoknel hogy a "majd elhagyja magatol" elv baromira nem mukodik, 2-3 eves gyerekeket szoptatnak, van aki most halasztja az ovit pl emiatt...tulzott anyán csungest eredmenyez, ha a gyerek nem tudja magat mashogy megnyugtatni, eselyt sem kap az anyjatol hogy megtanulja venni az akadalyokat, a tapanyag tartalom szempontjabol is teljesen felesleges 2 ev feletti gyereket szoptatni hisze ekkor mar az anyatej sak viz neki, olyan mint egy potcselekves. Na ezt a folyamatot gondoltam én mindket gyereknel megelozni 1 évesen...szerintem ez pont az a korszak ami erre megfelelő - már nem kisbaba, de még nem is dacol, ráadásul az új etelek izek jobban erdeklik mint a cici....ezert valasztottam el a nagyobbat es a kicsit is ezert valasztottam volna el 1 evesen

2017. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A 2. szülinapja után 2 héttel választottam el. Úgy indultam még tudatlanul, hogy csak 6 hónapig szoptatok, aztán mikor kezdtem belelátni, meg egyéb előnyeit megismerni, megélni, úgy voltam vele, hogy 1 évig. Akkor meg is próbáltam elválasztani, de nagyon igényelte még, és magamon is azt vettem észre, hogy annyira nem akarom én ezt, inkább a külső nyomás, hogy jajj, minek szopik még... Innentől meg nem érdekelt a dolog, úgy voltam vele, hogy szopik, amíg mindkettőnknek jól esik. Végül azért választottam el, mert egyik napról a másikra elkezdett naponta elég sokszor követelőzni, elvárta volna, hogy bármikor lóghasson rajtam, ha unatkozik stb., és elég nagy cirkuszok mentek emiatt, mert én meg ezt nem akartam korlátlanul engedni. Így végül úgy láttam jónak, hogy mivel ritkítani hiába próbáltam, nem volt hajlandó beletörődni, teljesen elválasztom. Azóta béke van. Szerettem szoptatni, csodás dolog, és minden előnyével tisztában vagyok a hosszan szoptatásnak, de sajnos eljutottunk egy olyan pontra, mikor több volt már miatta nyűg, mint amit profitáltunk belőle, egyszerűen frusztrált engem, és frusztrálta a gyereket, mert nem akartam adni. Ez gyerekfüggő, az enyém ilyen, a barátnőm az ugyanennyi idős gyerekét meg még mindig békében szoptatja reggel-este, ő nem követelőzik, mindkettőjüknek jó így. Még nem tudom, lesz-e még egy gyerekem, ha igen, őt is szeretném 2 évig szoptatni.
2017. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!