Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek egyáltalán nincs teje?

Figyelt kérdés

Törvényszerű,hogy már a terhesség alatt legyen valakinek teje?Nekem nincs.Lehet,hogy nem is tudok majd szoptatni?

36+5


2017. szept. 26. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a terhesség alatt kell, hogy legyen, hanem a szülés után, a nők nagyobb részénél terhesen semmi tej nem jön.
2017. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen, de rendkívül ritka.

Az, hogy a terhesség alatt nincs előtej, nem jelent semmit. Szülés után közvetlenül csak pár csepp szokott lenni. De ez is tartalmazza az immunanyagokat, amire a picinek szüksége van. Maga a szoptatás az, ami prolaktin termelésre serkenti a tested, és csak 2-4 nappal szülés után lesz tejbelövellés.

Jelenleg azon se kell aggódni, ha egyáltalán nem látsz változást a melleden. :) Ettől még lehet tejed bőven, amikor szükség lesz rá.

Most viszont ne maceráld a mellbimbód, mert méhösszehúzódást okozhat!

2017. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Terhesen volt hogy pár csepp folyott a cicimből, valahogy a végefelé volt már a terhességnek, de ezt ne úgy képzeld el mintha kinyitnál egy csapot. Hanem látszik hogy valami kis kristályocskák vannak a mellbimbón, meg hogy egy két csepp a pólón átüt.

A szülés után indul be a tejtermelés, hogy tudsz-e szoptatni nem ezen múlik, nekem volt ilyenem terhesen és végül kevés lett a tejem mindkét gyerekemnél, az elsőnél még tapasztalatlan voltam a másodiknál már többet tudtam mégis végül tápszer kiegészítés kellett.

Ne idegesítsd magad ezen :)

2017. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt nem volt egy csepp előtejem sem, de szülés után beindult hamar. Nem jelent semmit az sem ha van terhesen és az sem, ha nincsen.

Ne aggódj, minden rendben lesz. Igyál majd sokat a szülés után, az segít. Könnyű szülést, jó babázást kívánok! :)

2017. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nekem se volt, sőt műtét után csak 4. vagy 5. nap indult be nagyjából de addigra meg ugye már kitágult a gyomra a tápszertől így nem volt elég az a pár csepp.

Ne aggódj ezen, nem jelent semmit.

2017. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt 1 csepp sem volt. Majd szülés utáni 3. napon úgy bedurrant, úgy éreztem magam, mintha Pamela Anderson lennék... (D kosárral indultam amúgy is).


SZóval rengeteg tejem lett.

Az előtej nem jelent semmit, hogy van vagy nincs.

2017. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, hogy egyáltalán nincs, nagyon ritka, kivételes esetben, pl ha nem fejlődött ki a mellben a mirigyállomány, vagy ha a prolaktin-termelés nem elégséges.
2017. szept. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!
2017. szept. 26. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!