Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mégis hogy csináljam? Bővebben...

Mégis hogy csináljam? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Holnap két hetes a babánk. Van tejem, de eleg nehezen indult be. Kapott tápot a kórházban és kap a mai napig itthon is. Benn üvegből, itthon vagy üvegből, de az elmúlt egy héten inkabb pohárból (sima vagy svéd itató) adtunk pótlást ha kellett. (ami egy tortúra, mert elég rutintalan vagyok)

Nem akarom táppal etetni de a védőnő szamszerusitette hogy ennyit meg ennyit kellene ennie, es annyit csak ciciből nem eszik. Merni sem akarom, mert idegesít, de semmiképp nem akarom, hogy "ehezzen" igy mérem.

Sajnos nagyon sok ideig szopizik ahhoz, hogy elaludjon a cicin. (akar ket óra) de akkor utana elalszik vagy ébren marad es nezelodik bekesen.


Ha elalszik sokat alszik (4orat vagy tobbet) amire szinten azt mondta a vedono, hogy keltsem fel kb 3 óránként enni.

Ha felkeltem eléggé ki szokott akadni szegénykém. (en se lennek boldog, főleg, hogy eleg lassan eszik es emiatt sokat ébren van)


Szerintetek mégis mit csinaljak, hogy tejjel tudjam taplalni, saját igenye szerint? Keltsem ne keltsem? Fejjem adjak cumiból, ne adjam, mérjem, ne mérjem?


Legszívesebben azt csinálnám h ha felkel szopizzon amig akar es ha végzett pihenjen ahogy neki jo.


Igy a tej + táppal egy het alatt nőtt 190gr-t viszont nagyon sok problémánk van a tápszerrel. (nem mindig kakil tole es nagyon sokat pukizik es bukik is)



2017. okt. 8. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért jó lenne, ha nem táppal, hanem tápszerrel etetnéd a gyereket.
2017. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést. Tápszerrel. Mellesleg roppant hasznos "választ" is koszi.
2017. okt. 8. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírom neked én hogy csináltam:

-kórházban kapott tápszert, de itthon kizártnak tartottam,

-azt mondták mérjem, sosem evett amennyit kellene, csak idegesítettem magam, fejtem a tejet párszor, de azt se mindig ette meg, rá kellett jönnöm, h ő ilyen kisétkű

-hetente egyszer mértem, első hónapban csak 400 g-ot hízott, utána havi 1,2 kg-ot, tehát felesleges volt a kezdeti pánik

-azt mondták egy mellből szoptassam egyszerre, csak akkor tartottam be, amikor sebesek voltak a mellbimbóim, és muszáj volt pihenteni

-védőnő azt mondta 2 óránként keltsem. Egyébként 2,5-3 óránként kelt. Egyszer próbáltam felkelteni, addig nyüglődtünk, míg letelt a 3 óra, tehát feleslegesen kínoztam magam, többet sose keltettem, éjszaka sem

-eredmény: 6 hónapig kizárólag szoptatott, ma 19 hónapos, még mindig szopizik. 7 hetes korától átaludta az éjszakát (persze ez később negszűnt 7 hónaposan). Kaki napi 4-5 kezdetekben. Kezdetben nappal alkalmankémt másfél óra szopi, másfél alvás, majd 45 perc szopi aztán 2,5 óra alvás. Ja volt kis hasfájás 3 hétig, espumisan és szoptatós tea abbahagyása megszűntette.

Konklúzió: hallgass a megérzéseidre! Figyeld sokat a kutacsát és a kiszáradás egyéb jeleit és nem lesz gond. :)

2017. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen.
2017. okt. 8. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgass az igény szerinti szoptatásról!


A védőnő valószínűleg a régi iskola híve, hogy csak 3 óránként 20 perc szopi, hogy rendet tanuljon. :(

Az igény szerinti szoptatás elsősorban a baba igényeit tekinti mérvadónak, és a szoptató anyáét, bár kisebb mértékben. :)


Az a lényeg, hogy amikor a pici nyűgös, és egyértelműen éhes (keresi a cicit), egyből kap enni, addig hagyod szopizni, amíg akar. Van, hogy más a probléma, pl. fázik, fáj a poci, de gyorsan lecsekkolod ezeket. Egyébként a szopi szinte mindenre gyógyszer, csak a kakis pelusra nem. ;)


Nem kell mérni minden étkezés után! Heti egyszer elég. Gyakrabban felesleges, csak egy idegesíted magad.

A babád pedig lehet, hogy egyszerre csak a szükséges mennyiség felét tudja kiszívni, de akkor gyakrabban fog enni, nem 3 óránként.

Hagyd nyugodtan aludni! Keltegetni csak sárgaság miatt szokták. Egészséges baba aludjon csak annyit, amennyi jól esik neki.

Kb. 6-8 hét, mire jól beáll a kereslet-kínálat. Addigra lesz napirend is, nyugi.


Ha van napi 4 rendesen pisis pelus, a baba bőre szép feszes és rózsaszín, sima a kutacsa, elégedett, akkor van elég tejed. Teljesen felesleges méregetni.

Lehet, hogy csak cumizni és szundikálni akart, és 10 ml is csak véletlenül csúszott le. :) Legközelebb meg eszik dupla annyit, mint eddig bármikor.

Te se eszel mindig ugyanakkor, ugyanannyit.


A védőnőnek meg mosolyogva elmondod, hogy 3 óránként eszik x grammot, aztán ő is boldog. ;)

2017. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:) olvastam de rakerdeztem erre is a védőnőnél es pont ezt mondta amit irtal, h 20p szopi eleinte 2 mellből 10-10p utana meres, ha kell tápszer, alvás-keltes..

Konkrétan azt mondta hogy "igeny azt.az tud szoptatni akinek eleg a teje" de azóta eltelt egy het, itthon vagyunk, jobban vagyunk, es en ugy érzem "van eleg". Ha szopizik a baba folyik a másikból, ha fejem is jön rendesen. Főleg reggel meg hajnalban.

Volt sárga, pont emiatt húzódott el a korhaz es emiatt meg a sebem miatt nem indult be valszleg a tejem az elso 4-5 napon.


Szívesen szoptatom, a legjobbat akarom neki es szerintem az az anyatej jelenleg. Időm van, neha persze nehez es fárasztó de ez a normalis.

2017. okt. 8. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

5. Vagyok

Nekem sincs sok tejem. 30-40 g-ot evett eleinte, aztán érezhetően nőtt a mennyiség, de sose lesz olyan, amikor a babám egyszerre ki tud szívni 150 g-ot. De ez nem baj. Egyszerűen gyakrabban eszik.

Most már hozzátáplálok, elmúlt 7 hónapos, de még mindig sokszor szoptatom.

Ha hallgatok az ilyen tanácsolta, nem szoptattam volna semeddig. A tesók egy éven túl lettek leválasztva. Most is így tervezem.

2017. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A védőnőnél ne foglalkozz, mondd azt neki, amit hallani szeretne, ennyi.

Szoptasd igény szerint. Én mindenre cicit adtam neki az első három hónapban, nem néztem az órát.

Felejtsd el a mérleget,csak idegesít. Hetente elég mérni, később még ritkábban.

Szoptasd mindkét mellből minden alkalommal. Legalábbis kínáld meg a másik mellből is, ha abbahagyta az egyiket.


Nekünk sem indult könnyen. Császáros voltam, 4 nap estére lett tejem. A baba nagyon kis súllyal, 36 hetesen született, az első 2 napban 20 dkg-ot fogyott, így tápszert kapott a kórházban.

Cumizavaros lett, ügyetlenül és gyengén szopott, így lefejt tejet is adtam neki 3 hónapos koráig.

Most 8 hónapos, persze már sokmindent eszik, de 70 %-ban még anyatejen él.

Hallgass az ösztöneidre. Ha a baba boldog és gyarapszik, akkor minden oké.

2017. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szuper. En is most 3-4 napja erzem azt hogy kicsit nott a tejmennyiseg. De nagy türelemmel hagynom kell a babat a mellemen. Megkerdeztem tapasztalt bnoimet es szinte mindannyian azt mondták hogy a 20p nem eleg. Mondjuk azt is mondtak hogy azert a másfél ket óra brutális sok. Viszont ha elveszem tole a cicit lathatoan ehes.

Viszont ez az ehes dolog itt ugy tunik nekem nem igaz.. Inkább megnyugtatasnak szopizza.. Mert ugy 30p alatt megeszi a 40-50mlt. Aztán mar inkabb csak ugy elvan vele.. Egyszer legalabbis megmertem mert ezt gyanitottam, de nagy tapasztalatom nincs.

2017. okt. 8. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!