Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes, csakanyatejes lányom...

5 hetes, csakanyatejes lányom elalváshoz a cicin cumizik, kiválthatom ezt altató cumival?

Figyelt kérdés
Napközben nincs ilyen, de este jóval nyűgösebb. Sok a tejem, miután jóllakott, még nyammogna, de ehhez mindenféle trükkök kellenek, mert közben szinte ömlik a mellemből a tej, ami már zavarja. (Vagy lefejem, vagy háton fekve szoptatok). Ezt a komfort szopit váltanám ki cumival, főleg azért mert látom, hogy neki mennyire nehéz minden este, míg sikerül eljutnunk addig, hogy ne fulladozzon a felesleges tejtől. Mennyire jó ötlet? Cumizavaros lesz? Jobb neki a mellemen akkor is, ha meg kell küzdenie a túl sok tejjel?
2017. okt. 20. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Mi is 5hetesek vagyunk, ugyan ebban a cipőben járunk. :) én adok neki cuclit. Vagy fuldoklik vagy egy hatalmasat bukik. Sőt amikor felkelti magát a kezecskéjével néha még akkor is adok, mert akkor szépen vissza alszik. Egyenlőre nem okozott próblémát, remélem nem is fog.

Szerintem teljesen ne válsd ki, hagyd cucizni rajta, vagy ha érzed, h nincs annyira telitődve a melled.

Valamikor nem okoz nálunk próblémát, mert kicsit szünetelteti a cuclizást akkor a szája szélén kifolyik a tej és utána folytatja. :)

2017. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Komfortszopizik, erről is teljesen megoszlanak a vélemények. Jómagam sokáig szoptattam mindkét fiam, de lelkiismeretfurdalás nélkül adtam cumit ennek kiváltására, mikor már rongyosra rágták a mellem. Az már más tészta,hogy a nagyobb elfogadta és seperc alatt meg is szokta, semmi problémát (zavart) nem okozott,sokat segített, a kicsinek nem kellett, de ő magától is hamar abbahagyta a komfortszopizást. Lesz aki majd "cumizavart" emleget, de nem attól lesz valaki s*aranya, hogy nem lógatja a mellén a gyerekét nonstop 24, ha amúgy szoptat rendesen. Ha úgy gondolod tennél egy próbát, adjál neki cumit bátran, ez már tényleg nem az a kategória, amibe bele lehetne kötni, de majd nyilván megteszik mások helyettem, te meg eldöntheted, hogy mindezt figyelmen kívül hagyod, vagy sem.
2017. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Probald ki. En 8 hetesen adtam, de ugy kikopte, hogy csak ugy repult. Sosem fogadta el, pedig honapokig probaltam, es tobb fajta cumival ( Mam, Nuk, Tommee, Dr Brown )
2017. okt. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha elfogadja a cumit, akkor működhet.

Nekem egyik gyereknek se kellett. A legkisebbnek már rutinosan csak egyet vettünk, "hátha". Eszébe nincs cumit használni.

Majd a te babád is felfedezi az ujjait, és lehet, hogy azt fogja cumizni. Ezen se kell kétségbeesni, amikor forog és emeli magát, sokkal jobb dolgokra tudja használni, és leszokik róla.

2017. okt. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát én nyolc éves koromig szoptam az íjjal, inkább adnék cumit. Nem az zavar, hogy a cicimen lóg, hanem hogy a sok tej miatt nem kényelmes neki miután jóllakott. Ilyenkor fészkelődik, kapálózik, elengedi a cicit, fröcsköl a tej, ő meg ordít, mert cumizna, de nem tud.
2017. okt. 21. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:
3,- as vagyok. A kereslet - kinalat beallasahoz kb 8 het kell, addigra annyi tej lesz amennyit igenyel. Ugyhogy meg varhatsz is vele.
2017. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11 hetes fiam nagy cumis, amikor ráalszik a cicire "kicserélem", mert ő meg néha annyit eszik, hogy fele visszajön, és ha feléb. (nincs az a mennyiségű tej amire azt mondja elég). Nem lett cumizavaros.
2017. okt. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cumizavart okozhat, ami jelentheti a szoptatás végét is akár, legalább is egy ideig nagyon megnehezíti.

Ennek tudatában dönts

2017. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, amíg beáll, hogy jó legyen neki?
2017. okt. 21. 20:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Telefonon rákérdezhetsz egy szoptatási tanácsadótól, ő hiteles naprakész és szoptatást segítő információkat fog adni. Csak egy telefon is elég lehet.


[link]

2017. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!