Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák! Voltatok hasonló...

Anyukák! Voltatok hasonló helyzetben?!

Figyelt kérdés

2 hónapos a babám és nem elég neki az anyatej,kap tápszert is minden szopizás után.


Eleinte míg volt mérleg mértem mennyit szopizik(50-80 ml)és utána kb.tudtam mennyi táp kell még neki.

Már nincs mérleg és nem is szeretném mérni már,de így honnan tudom mennyit pótoljak??

Félek hogy túletetem vagy hogy éhes marad.

Egyébként 5kg és 57 cm.

A jelzéseire azért nem hagyatkozom mert nem tudom eldönteni hogy jóllakott-e,amíg nincs büfi addig sír...!


2010. máj. 29. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, mi is pont így voltunk!! Nálunk 6 hónapos korig volt mérleg (muszáj volt), mert szopizott 20-30 ml-t (ez volt a maximum mindig!), és utána még kiegészítettem. Mérleg nélkül nehéz eldönteni, hogy miért sír.. de el lehet. Adj neki pld. 20-40 ml-t szopi után, és várj pár percet. Ha jön büfi, elég volt, ha nem, akkor még enne.
2010. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha van büfi akkor elég volt neki?
2010. máj. 29. 22:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Büfi után már ne adj neki újra :) Mi jól túléltük ezt a korszakot, a hozzátáplálás után meg már nem volt ilyen gondunk. 4 hónaposan kezdtük.
2010. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is megvárnám a büfit és ha nagy a balhé utána is csak akkor pótolnék.

Előfordulhat ilyenkor, hogy esetleg harabb kér majd legközelebb enni, de ez nem gond, akkor tedd hamarabb mellre, legalább felszaporítja a tejet!

2010. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 40-50ml tejtől is tud nagyot böfizni és utána vígan eszik még bőven tovább és böfizik a végén is. Ez attól is függ ám,hogy mennyi levegőt szív! Éjjel pl nem is böfizik mindig a babám,mert félálomban nem szív annyi levegőt.
2010. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatlan első babás anyuka vagyok, az én babám nem büfizik minden etetés után, de amikor igen utána még elfogad tejcsit. Ő szopik és addig szopik amíg el nem alszik, vagy ki nem köpi a cicit, de ha még azután is sír, kap a üvegből, amit előzőleg fejtem.
2010. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A büfinek és a kajamennyiségnek mi a köze egymáshoz???Nem attól van a büfi hogy szopi közben levegőt is szív??
2010. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ha keveset eszik akkor kvázi kevés levegőt nyel...és akkor büfi sincs.
2010. máj. 31. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!