Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megnyugatnátok, akik voltatok...

Megnyugatnátok, akik voltatok haonsló helyzetben?

Figyelt kérdés

LÉnyeg az, hogy 6 hónapos lesz a kisfiam. Kb. 5 hónapos koráig csak anyatejes volt, azonban mivel keveset hízott felírtak neki tápszert is, most meg már kóstolgat illetve eszik almár, barackot, krumplit, ilyesmiket. Pár napja még minden étkezésnél szopizott előtte, mármint a többi kaja előtt, vagy épp tápi előtt, de mostanában nem akar szopizni, emiatt csökkent a tejem is (fejni nem tudom) szóval tudom hogy ő már nem olyan picike és a tápszer is ott van neki mint tej, de szomorú vagyok hogy nem fog már szopizni és féltem hogy mi lesz ha nem lesz meg neki az anyatejes védelem?


Lehet butaság elkeseredni emiatt de érzett valaki így?


2011. jan. 14. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ó, én is rettentően neki voltam keseredve, amikor elapadt a tejem (5,5 hós korától csak tápszeres + akkor már gyümölcsöztünk is). Úgy éreztem, hogy rossz anya vagyok, mert nem tudom megadni neki ezt, féltettem a védelem hiánya miatt, sajnáltam ezt az intim kapcsolatot veszni látni...

és persze magamat hibáztattam, pedig mindenféle szaksegítséggel próbáltam visszahozni a tejet, de nem sikerült. :S


Így utólag már tudom, hogy hülyeség volt, de akkor majd belebetegedtem. Egészséges, nagyszerű gyerek lett belőle, az intimitást és kötődést megtaláltuk másban, máshogy, a tápszertől a világon semmi baja sem lett, jó evő, minden új ételt könnyen elfogadott, nem válogatós... végül minden jól alakult.

Aztán nagyon rákészültem a másodiknál, hogy majd MOST, majd most milyen ügyes meg jó leszek - és ugyanúgy elapadtam ( 4,5 hós korától nem tejes). És megint sz*r érzés volt, de már nem zuhantam meg tőle úgy mint előzőleg. Szerencsére a fiam is makkegészséges és ugyanolyan jó evő és egyáltalán semmi hátrányát nem érezzük a tápszerezésnek.


Kívánom, hogy hamar meg tudj barátkozni az új helyzettel, hidd el, nem akkora tragédia, mint ahogy most érzed. Majd rájössz, amikor hónapok-évek múlva látod a szépséges-egészséges babádat4 ó, ha tudnád, mennyien vannak, akiknek nemhogy 5 hónapnyi, de egy korty anyatej sem jut? A te kicsid leglább már az alap immunvédettséget megkapta.


Fel a fejjel!

Küldök egy nagy ölelést.

2011. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyos vagy, nagypn jól estek a szavaid :) Valahogy én is érzem hogy itt az idő hszen féléves, és mások meg azzal küzdenek hogy é évesennem tudják leszoktatni, megint másoknak meg egyáltalán nem adatik meg a szopizás a babának.

Köszönöm hogy írtál, minden jót nektek, és valóban kicsit jobb lett a kedvem a soraidtól, nagyon jó anyuka lehetsz!

2011. jan. 14. 23:31
 3/13 anonim ***** válasza:

köszönöm, nekem meg a te szavaid estek jól! :-)

Remélem a gyerekeimnek is ez lesz a véleményük ha elég nagyok lesznek objektíven megítélni... ;-)

2011. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Igen én is így jártam, pedig én fejtem mert nem sikerült szopiznia. Mégis már igaz evett a kisfiunk is gyümiket is pépeket is, de ivott is anyatejet is eleget. Egyik éjjel, ahogy mániákusan fejtem, elromlott a gépem, és teljesen kikészültem. Férjem ment is éjjel (külföldön lakunk ) szerezni másikat. Anyukámék épp itt voltak, és meghallottam, ahogy a férjem mondta anyukámnak, hogy nehéz lesz nekem, mert annyira mániákusan csinálom ezt, hogy kell, hgoy legyen tejem. Ekkor rájöttem, valahol igaza lehet, és onnantól dolgoztam magamon, szoktattam magam a gondolathoz, hogy nem lesz örökké anyatejes ...

Egyébként nem vagyok cirkuszolós fajta, életemben ez volt az első pánikszituációm.

És mostmár mosolygok, és nyugtatni tudlak, hogy nem dől össze a világ ne félj !

2011. jan. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
valoszinuleg mar nem is fog szopizni de nem kell ezert elkenodni mert a nehezevel mar megvagytok...ha tapszeres lesz hat ez van volt ezzel igy mas gyerek is...en szoptatas parti vagyok de a te szitudban nincs mit tenni es hidd el nekem hogy semmivel sem lesz kevesebb a te babad azzal hogy mar nem szopik...en 21 honapos korig szoptattam es megis olyan beteges a fiam hogy ha Aigner Szilard lehulest mond masnap mar csorog is az orra
2011. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem ott követte el az orvos hibát, hogy lassú hízás miatt tápszert írt fel.

pedig ez 5 hónaposan tök normális dolog, főleg ha ddig sokat hízott

2011. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:

Utolsóval értek egyet. Talán hiba volt a tápszer és a korai hozzátáplálás.

De tudom, hogy ettől nem jobb, elszomorítani viszont nem akarlak, ha már másnak sikerült megnyugtatnia...

2011. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xStefix ***** válasza:

Egyébként gyakori a nagyobb babáknál is, hogy ideig-óráig háttérbe kerül a szopizás. Szerintem mindenképp bíztasd még őt, amikor csak jelét adja, hogy szopizna (meg akkor is, amikor csak te tennél vele egy próbát), hátha sikerül még kitolni az elválasztást... Különösen jó lenne megpróbálni az éjjeli/alvás közbeni szopit, az sztrájk esetén is hatékony segítség szokott lenni.

Így nőne a tejmennyiség is és talán újra "egymásra találnátok". :)

2011. jan. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aranyosak vagytok.

Az éjjeli szopit állandóan próbáljuk, ha álmos elfogadta pl. most éjjel, de amikor már jobban magához tér, nem annyira akarja. Az ő döntése, lehet hogy "felnőtt" :)

Picike baba egyébként, 6200 gramm körül van és féléves.

Mindenkinek minden jót kívánok!

2011. jan. 15. 19:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne picike 6200 grammal??

Az én 4 kilóval született lányom 6800 gramm volt 6 hónaposan.

2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!