Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, ez igy ok?

Figyelt kérdés
8 hos a fiam,és lassan nem lesz tejem,már nagyon kevés van,kaja utan szokott kicsit cicizni,már csak ivas helyett.kicsit bánt hogy abbamarad lassan.ha nagyon akarnam tudnam még szoptatni mert visszajönne a tejem de eszik szépen,én meg akarok még babat...igy kicsit mellözöm is már néha.egy ideje reggel este is tejpépet eszik mert nem lakik jol,szoval mindenki igy eli meg?vagy rosszat teszek?6 honapos koraig csak szopizott.
2010. máj. 30. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
3.5 hónapos koráig csak szoptattam a fiam, 4 hónaposan kezdtünk hozzátáplálni, 4.5 hónapos korában hagytam abba a szoptatását. Nem lehet mindenkinek mindenért lelkiismeret-furdalása. Megtetted, amit tudtál, már úgyis szüksége van a főzelékekre, másfajta tápanyagokra is. Ez egy mizéria, hogy ki mennyit miért vagy miért nem szoptat, nem ez a lényeg, hanem, hogy kettőtöknek jó legyen :) Sok boldogságot!
2010. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Majd sokan lepontoznak,de nem baj.Én is így voltam,de nem volt szíven leválasztani.Ráadásul tejadó is voltam,mégis terhes lettem.Tovább szoptattam,de csak reggel és este nem több,mint 5 percig,a méhösszehúzódások miatt.Az egyik doki szerint tilos szoptatni,a másik szerint a természet a kisebbet védi,nem lesz baja a babának.Persze a tejadást abbahagytam.3,9 kg-os lányt szültem.

Természetes,hogy lelkiismeret-furdalásod van.Nekem is az volt,hogy ezentúl kevesebb időm lesz majd rá,ezért nem vettem el tőle a cicit.

2010. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 21 hós koráig szopizott,és magától abbahagyta mert terhes lettem.Terhesen is simán szoptattam semmi baj nem lett 1 hónap múlva szülök.De az biztos ha most abbahagyod,akkor nem fog rá már emlékezni,és nem fogja kérni.Az én fiam most volt két éves,és még mindig úgy alszik el,hogy a cicimhez bújik.Tehát emlékszik rá,hogy ő szopizott.De az biztos,hogy az anyatej sokáig megvédi a betegségektől a babát.A fiam egyszer sem volt beteg,és amikor abbahagyta a cicit azóta már 3x volt lázas.Lehet,hogy nincs semmi összefüggés,de én azt gondolom hogy van!

Amúgy tegyél úgy ahogy neket és a babádnak a legjobb!

2010. máj. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
Szerintem az a kérdés, hogy neked mi és hogyan fontos. De a fenti példákból is láthatod, hogy a szoptatás és a terhesség általában jól megfér egymással!
2010. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!