Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Működhet ilyenfajta munkamegos...

Működhet ilyenfajta munkamegosztás?

Figyelt kérdés
Szóval a férjem az első két-három héten otthon lesz velünk elvileg. Arra gondoltam, fel tudnánk esetleg osztani a napot egymás között. Mondjuk nappal én lennék fent, és ő pihen. Éjszaka pedig én próbálok aludni, ő pedig figyeli a picit. És amint látja, hogy felébredt, meg éhes, felvenné, odahozná hozzám, én félálomban megszoptatnám, majd ha elaludt, visszavinné a helyére. Így talán kevésbé készülnénk ki, mintha mindkettőnknek kelni kéne az ágyból éjszaka is két-három óránként folyamatosan. Ez így mennyire kivitelezhető szerintetek? Vagy nagyon őrült ötlet? Igazából csak magamtól találtam ki most, nem kérdeztem még senkitől...
2017. nov. 9. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Működhet, annyi a kérdés, hogy a férjed, ha visszamegy, milyen műszakban fog dolgozni? 2-3 hét alatt átáll éjszakai üzemmódra, viszont keserves lesz visszaváltani, ha amúgy napközben dolgozik. Én inkább a úgy osztanám fel, hogy napközben tudj pihenni, tehát vállalja át a házimunkát, bevásárlást, egyebeket, és esetleg minden 3., 4. éjszakát. Ha nem hasfájós a baba, néhány hét alatt eljuttok odáig, hogy csak egyszer kel fel éjjel, szerencsés esetben 1-1,5 hónapos korára nagyjából végigalussza az éjszakát, a hajnali szopi után is visszaalszik még egyet. Ha nem szoktatjátok rá arra, hogy minden kis nyekkenésre ugrotok, távolról sem fog annyira "kikészíteni" egyikőtöket se.:-) Nekem csak az elsővel volt gond a pihenés, a másik kettő nem jelentett különösebb megterhelést.
2017. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen felesleges elore forgatokonyvet irni. Egyreszt ki tudja mikor lesz a baba aktivabb, masreszt melyikotok hogy birja. Tovabba: van baba aki csak az anyukajanal nyugszik meg, van baba aki meg csakis szoptatassal.

Mi nem felvaltva voltunk fent, hanem egyutt. Tamogattuk egymast, azaz ha egyikunk ejjel ringatta, a masikunk is fent volt es kozben halkan beszelgettunk. Nem volt megerolteto, sokkal rosszabb lett volna nekem a tudat hogy hallom a masik szobabol orditani a babat ahogy ferjem probalja ringatni mar egy oraja, en meg alukalni probalok....ez nem ment volna a lelkiismeretem miatt, es ferjemnek sem.


Szoval mi egyutt voltunk fent ha kellett, es egy cseppet sem volt veszes, szep idoszak volt. Most mar 3 honapos, egyszer-ketszer kel ejjel, gyorsan megszoptatom es alszik tovabb, ferjem hozza at de utana o elalszik, en gyorsan megetetem a babat es visszarakom aludni.

2017. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Működni működhet, de úgyis a gyerektől függ, aki, mint előttem is írják, mindent felül ír :)


Nekem egyébként nem szimpatikus amit Ti szeretnétek, szerintem felesleges a gyerek apját is beizzítani az éjszakai szoptatásra. Úgyse tudják nélkülünk megetetni a gyereket, legalább ő aludjon, ha tud :) Mondjuk nálunk kivitelezhetetlen is lenne, a férjem mindössze 1 hetet lesz itthon velünk.


De ha nálatok működik, csináljátok így. Főleg, ha a férjed is vevő rá!

2017. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon. Éjjel mi is együtt voltunk fent, ha hasfájós a baba, akkor könnyebb úgy, hogy egyik etet, a másik büfizteti, addig az egyik pihen, még ha nem is alszik. A félálomban szoptatás megint kérdés, ha 5 perceket szopik szünetekkel másfél órán keresztül, máris cs*szheted az egészet. Inkább nappal segítsen be, ha alszik a pici, akkor ő is mosogasson, teregessen, hogy tudj addig aludni. Mert ha ébren vagy mikor a baba, plusz ha alszik, te csinálod az otthoni dolgokat (gondolom nem alap a bejárónő), akkor 1 hét alatt össze fogsz esni.
2017. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Két kisgyermekem van már túl a babás korszakon, mindketten másfél éves korukig szopiztak, szval talán mondhatom, tapasztalatból beszélek😊

Minden baba más. A fiam éber csecsemő volt, nappal sokáig nyugtalanul aludt, éjjel pedig 3 óránként szopizott, ezen felül 6 hetes koráig üvöltött, annyira fájt a hasa. Szval nekünk akkor ott semmilyen előre megírt forgatókönyv nem működött volna. Annyit tudtunk, hogy mindketten túl akarjuk élni az első kutyanehéz időszakot, én szoptatni akarok, tehát a fiunk igényei után a mi evés- és alvásigényünk állt első helyen. Ha a fiunk rendben volt minden szempontból, mindketten aludtunk Vele együtt. Ha éhes volt, szoptattam, ha hasfájósan üvöltött, a férjem ringatta, mert valahogy az Ő nyugalmától a fiunk is megnyugodott. Ha én voltam kipurcanva, a férjem babázott nappal addig, amíg én aludtam egy kicsit. Éjjel mindig én keltem szoptatni, a férjem aludhatott. De ha a fiunk evés után rázendített, sokszor felkelt a férjem is, átvette az üvöltő, egyébként jóllakott babát, és elringatta. Később, amikor már egyre jobban megismertem a különböző babasírásokat, egyedül is probléma nélkül elringattam a fiam. A fiunknál döbbentem rá arra, hogy ki tudnék menekülni a világból a saját gyermekem sírásától. Annyira fájt, hogy egy ponton túl nem tudtam segíteni Rajta, hogy együtt sírtam a babámmal. Ettől a baba még idegesebb lett. Na, ilyenkor jött a férjem, és segített. Segített nappal, segített éjszaka, amikor szükségem volt Rá.

A kislányunk már nyugisabb baba volt, én is edzettebb, tapasztaltabb voltam, a férjem sem maradhatott otthon velünk, szval akkor én csináltam mindent az első pillanattól kezdve. Persze, volt segítségem. De ha a gyerekek ébren voltak, én is ébren voltam, ha aludtak, akkor viszont én is Velük aludtam, máskülönben kidőlteü volna. Ja, éjjel pedig 3 óránként újra szoptattam.

Egy babát nem kell éjjel figyelni. Használj légzésfigyelőt és bébiőrt, vagy altasd a ti szobátokban, és meglátod, minden szusszanására fel fogsz ébredni. Ilyen a természet, azzal, hogy anyává válsz, kifinomodik minden érzékszerved, minden zsigeredben azt a késztetést fogod érezni, hogy a babád (utódod) megvédd. Szval, ha a baba teli pocakkal éjjel alszik, senkinek sem kell őt figyelnie, a férjes is aludjon nyugodtan, te is. Szoptatni te kelj föl, a férjed segítsen neked, ha szükséged van valamire. Én pl. minden szoptatás alatt iszonyatosan szomjas lettem. Éjjel fölkeltem a babáimhoz, lehuppantam Velük szopizni, a férjem pedig odakészítette nekem a vizet, textilpelust, ha én elfelejtettem volna, szval a kezem alá dolgozott.

Nappalra szintén nem kell külön műszakot szerveznetek, az legyen ébren, amelyikőtök a kipihentebb, az aludjon, aki hullafáradt. Ha pedig a baba is békésen alszik (azért vannak eszik-alszik típusú babák), ti is alhattok nappal vele együtt. Amikor a kisfiam hasfájóssága elmúlt, és hirtelen javult a nappali alvása, beállt napi 3-4 rövidebb-hosszabb alvásra (olyan 3 hós lehetett). Addigra mi az állandó éjjeli ringatástól, hasfájástól annyira kikészültünk, hogy legalább 2 hétig azt csináltul, hogy amint letettük a babánkat aludni, mi is azonnal elaludtunk. Így pótoltuk a megelőző 3 hónap alváshiányát. Persze, akkor a férjem már dolgozott, Ő hétvégén aludt mindig a fiunkkal.

2017. nov. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tolnék így ki a férjemmel, hiszen neki vissza kell majd mennie dolgozni a 2 hét leteltével. Ennyi idő alatt teljesen átfordulna, nem elég, hogy a baba miatt fáradt lenne, de a munkáját sem tudná rendesen elvégezni, plusz oda-vissza egy-egy órát vezet. Fontosabb az ő egészsége, biztonsága, mint az én kényelmem.


Mi is 2 hetet tervezünk együtt, hármasban, de nem osztjuk be időpontokra a dolgot, annyit beszéltünk meg előre, hogy a főzés az övé lesz abban a pár napban. Szeret főzni, szóval ez nem gond. Egyébként közös gyerek, közös munka, tehát fölösleges is beosztani, annyi összhangnak lennie kell, hogy tudjuk, mikor, melyikőnk fáradtabb és ki képes éppen arra, hogy ugorjon, ha kell, akár éjjel is. :)

2017. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%

Én azt butaságnan tartom, h mindketten fent vagytok éjszaka, teljen felesleges.

Ha tápszeres a baba, én felválltva kelnék hozzá, így egyhuzamban mindeki tud aludni több órát.

Ha szoptatni fogod te mindenképpen kellesz majd hozzá, én max. annyit beszélnék meg előre, h midenképpen segítsen be éjszaka, akkor is ha már melózni fog.

2017. nov. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Három gyerekem van. :)

Szóval nekem is van egy kis tapasztalatom.


Nekünk az együtt alvás vált be.

Szigorúan be kell tartani a szabályait! (Olvass utána!)

Amikor a pici még csak félálomban van, akkor megetetem. Ő se kel fel teljesen, én se, gyorsan visszaalszunk. Más (férjem, tesók) észre se veszik.

Én se vagyok kipurcanva, a család is nyugodt.

Sőt, szex is van, mivel nem csak este és ágyban lehet. ;)

2017. nov. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat! :)


Ez csak egy példa volt a nap lehetséges felosztására. Mondhattam volna fordítva is, hogy éjszaka ő alszik, és én vagyok fent. Nappal meg én alszom, legalábbis a nap egy részében, nem végig persze, szóval mondjuk délelőtt, vagy délután. Így az ő munkába való visszatérése nem lenne egyáltalán probléma. Csak azért gondoltam mégis arra, hogy ő legyen az éjszakás, mert a babát valahogy lassan ahhoz kéne szoktatni, hogy nappal egyen többet, nappal legyen gyakori szoptatás, éjszaka pedig csak kétszer ébredjen fel mondjuk, ne másfél óránként.


Én mondjuk az átállás problémájára nem is nagyon gondoltam, őszintén szólva. Mármint hogy két hétnyi éjszakába nyúló fent maradás után akkora nagy gondot jelenthetne neki visszatérni a munkába. Én elég hamar át szoktam tudni állni, és szerintem ő is. Még fiatalabb koromban volt, hogy éjszakáztam sokat, vagy mondjuk hosszabb repülőutak után sem volt soha különösebb problémám a jetlaggel.


De azért jogos a felvetés, és feleslegesen én sem szeretnék kitolni vele. Meg a többi is logikus, amiket írtok. Azaz például az, hogy apa inkább a házimunkában, bevásárlásban stb. segítsen be napközben, és enyém maradjon a gyerek nagyobbrészt. Persze a fenti változatban is be tudna segítene valamennyire. Azért ő is fent lenne napközben valamennyit.


És az is igaz, hogy minden baba más. Meg könnyen lehet, hogy mi hiába tervezünk ki bármilyen forgatókönyvet, az neki nem fog tetszeni, és akkor borul rögtön minden. :)

2017. nov. 9. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen szoptatáshoz nem tudod szoktatni a babádat, ő majd kéri, ha éhes. Ha szoktatni próbálod, az az időre szoptatás, ha figyeled az igényeit, akkor szoptatod, amikor kéri (növekedési ugrásoknál akár óránként), az az igény szerinti szoptatás. Én az utóbbit javaslom, olvass utána!
2017. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!