Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hazalapátolni a pénzt vs....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ollókezű Edward kérdése:

Hazalapátolni a pénzt vs. Megosztani a munkát?

Figyelt kérdés

Férfiak! Melyik megoldás a vonzóbb számotokra?

Nők, ti melyikre törekedtek?

1. Pasi lapátolja haza a pénzt, otthon semmi dolga, mindent a nő intéz el, de min. 6-700 ezret kell hazavinnie, hogy kényelmesen éljenek.

2. Mindketten dolgoznak, egyenként kb. 300 ezerért, megosztják a háztartást és a gyereknevelést, mindenkire jut olyan feladat, amit nem szeret csinálni, de több idejük marad egymásra, és egyenrangú a kapcsolat.


Még mielőtt jönnének a találgatások, nő vagyok és arra vagyok kíváncsi, hogy a férfiaknak milyen elképzelésük van a családi életről és a munkamegosztásról.



2017. jún. 18. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Az elsõ,a lóvét nekem kell kitenni.

Nem 6-700e hanem legalabb 1,5M kell de méginkább 2M+

2017. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, hogy nőként válaszolok.

Nekem nincs gondom (nem lenne gondom) azzal, hogy a férfi talicskával tolja haza a pénzt, ezért cserében én elszöszmötölök a háztartás és a gyereknevelés apró cseprő gondjaival, amennyiben ez nem azt jelenti, hogy a férfi a lapátolásért cserében teljesen kivonul a családból és a kapcsolatból.

Ha ő CSAK a pénzt lapátolja haza, de nincs jelen, nem vesz részt a közös döntésekben, nem mesél este a gyereknek, nincs ott a fürdetésnél, azt sem tudja, hogy óvodába, vagy iskolába jár-e, vagy nem tölti velem a szabadidejét, nem osztja meg velem a gondjait, anyagilag igen, de erkölcsileg nem támogat, nem áll mellettem, akkor akár milliókat is hordhatna haza, rosszul érezném magam a kapcsolatban.

Egy autó sem működik attól, hogy belehányod a pénzt.


Mellékesen jegyzem meg, hogy 6-700 ezer forintból, akár egyedül, akár ketten hordják össze, a nemszeretem dolgokat lazán meg lehet oldani.

2017. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csakis a második. Az elps bálam nem jöhet szóba.

Nem azért tanultam, hogy htb legyek. Ráadásul rettentő kiszolgáltatott az 1. helyzet.

N

2017. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát van igény a második felállásra, de vajon megvan a kínálat is?
2017. jún. 18. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 4 órás részmunkaidőben dolgozik olyat ami érdekli őt, hogy elfoglalja magát. Apa hordja haza azért a pénz javát.


Te most két szélsőséget mondtál. Ja és nem Budapesten lakunk, hogy 700 ezernél kevesebből ne lehessen kijönni 5 embernek. "Csak" egy kocsi van, a ház is "csak" 3 szobás, stb.

Anyukám itthoni háziasszony volt mindig, pedig van főiskolai (pénzügyes) diplomája, de elég jól mennek a dolgok.


22/L

2017. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En nokent mindenkepp a masodik felallast tartom jonak. Egyreszt megosztodik minden, a munka, a szabadido, masreszt meg en szeretek felkeszulni a legrosszabbra, hogy szakitunk, elvalunk es akkor egyedul kell mehallnom a helyem, amit 0 munkatapasztalattal nehez lenne.
2017. jún. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első nekem szimpatikusabb viszont nincs akkora lapátom, hogy 6-700 ezreket dobáljak vele. Szerintem, ha fusiznék, lenne a mostanihoz még +100-150k de akkor lenne olyan 290-340k. Most egyedül élek városban, családi házban, kocsival úgy, hogy a fizetésem felét félre tudom tenni. Nem hiszem így, hogy olyan sok pénz kéne. Persze, ha már gyerek van akkor a mellékes is kell, de szerintem az átlagos életszínvonalam megfelel bárkinek aki nem igényel annyi luxust. Jól gondolom kérdező, hogy te pesti viszonylatban gondolod a kérdést, vagy vidékre is vonatkoztatod ?

30/f

2017. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a másodikra voksolok, de sajnos tudom hogy ezt nehéz megvalósítani.

Miért? Nők sokszor kevesebbet keresnek, muszáj a férfinak kompenzálni(most nem a 300 at keresőkre gondolok, mert ott én nem kompenzálnék, de ha csak 150 et keresek muszáj). A nő van otthon évekig a gyerekekkel, nincs ugye annyi bevétele, megint csak muszáj kompenzálni. Mi férfiak nem csinálunk ebből gondot, nem halunk bele egy kis túlórába. Viszont ettől, az első verzió fog érvényesülni mert 10-12 óra munka után fáradtak vagyunk, nyűgösek vagyunk, meg amúgy is hagyjatok aludni :) .


Bárcsak működne a kettes felállás! (Elhiszem van ahol működik.) Ez lenne a tökéletes recept. Bár engem annyira nem zavarna a fizetések közti különbség.

Az a fontos amit te is írsz hogy legyen idejük egymásra, és szerintem önmagukra is. Valamint megosszák a házimunkát egymás között. Nekem ez például nem okozna gondot, volt párommal sajnos ez nem működött, lusta nő volt sajnos.


Tehát a kettesre szavazok így szeretném élni az életem. És azt gondolom úgy lenne a normális. Van akiknek ez össze is jön, ők azon boldog párok egyike, akik nem marják egymást még 50 évesen sem, mikor már az a bizonyos láng nem is lobog annyira. Sajnos ritkán találkozni ilyennel!

2017. jún. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egyessel sincs gond, ha a pasi nem csak pénzautomata, hanem a családi életben részt vesz. A gyerek pl. ugyanúgy az övé is, attól, hogy a házimunkát, főzést, bevásárlást felvállalja a nő. Közös programokra ugyanúgy igény van.


Nőként azt mondom, hogy a kettő közötti átmenet a normális. Én megőrülnék htb-ként, viszont pl. egy kisgyerekkel otthon nyilván az első verzió lép életbe, még akkor is, ha egyébként a második a jellemző.

Összességében nincs azzal baj, ha az egyik fél többet keres, csak akkor a többi teher ennek megfelelően oszoljon meg, hogy a pihenés, szórakozás is kijusson mindenkinek.

2017. jún. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az első helyzet áll fenn. Annyi,hogy a férjem a gyereknevelésben is kiveszi a részét,hiszen neki is érdeke hogy jó kapcsolata legyen a saját gyerekeivel.
2017. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!