Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi a férj feladata egy panella...

Mi a férj feladata egy panellakásban ha nincs autó? Milyen házimunkából vállalja ki a részét?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a kisbabával otthon lévő feleség feladata minden, ami a lakásban van, a férj meg ledolgozza a 8 óráját, a felesége meg kb 18-19 órákat pörög a háztartásban. A nő főz minden másnap (mert nincs idő minden nap friss ételre), babának külön naponta frisset, ; takarít (valamit mindig meg kell csinálni), mos (nemcsak géppel hanem sokat kézzel kell, babaruhákat is, előkét stb amiből nehezen jön ki a folt); hetente kevesetz ugyan, de vasal, pakol (a rend a baba óta nehezen fenntartható dolog); és mosogat (napi 2-3 alkalommal mert a kisméretű konyhában alig van hely); és időnként ablakot is tisztít. Ha valami elromlik a lakásban, az ugye már nem a férfi kompetenciája mert erre vannak a szerelők... Ezen a gondolatmeneten elindulva arra jutottam ki: kib-szottul jó lett volna férfinak születni mert az ég világon semmi de semmi dolga nincs panelben, pl hétvégén, amikor ő sem dolgozik.

Mit tud segíteni egy férj a feleségének?

Anno apukám tisztította az ablakokat a negyedik emeleti lakásban, a férjem szerint ez is a nő feladata. Minden???



2017. aug. 16. 11:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Ha a férjed nem akar ezekből a dolgokból segíteni neked, akkor ez van. És ezt te is tudod.

Megszoksz vagy megszöksz helyzet.

2017. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Neki is ugyanezek. Milyen kérdés ez? Egy normális férfinak alap, hogy ezekben a feladatokban ugyanúgy besegít, ha nem tud főzni, akkor az előkészületekben és az utómunkában igazán kivehetné a dolgát, mosogatni, teregetni, mosni és rendet pakolni is ugyanúgy tud, mint egy nő.
2017. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk a családban a fiúk pl. tudnak főzni. Végülis a nagy séfek is férfiak. Ezen felül bátran porszívózhat, nálunk ezt apám csinálta, amíg kicsik voltunk. De egyéb takarítási, pakolási dolgokba is nyugodtan besegíthet. Az esti fürdetés is sok helyen apás program.

Sajnos, ha anyukája ilyen herének nevelte, nem lesz könnyű vele, talán apránként megtaníthatsz neki ezt-azt.

2017. aug. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%

"Nyilván nem a kisbabával otthon lévő feleség feladata minden"


Pedig de, egész nap otthon, muszáj hogy beleférjen a 8 órába. De Sokszor azt tapasztalom, hogy a gyesen lévő anyukák itt lógnak gyakorin és minden telespammelnek a hülyeségeikkel.

2017. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nem, nem érted, nem válásról van szó, hanem általánosságban a szerepkörökről.

Panelben nincs meg az a szerepkör, hogy a férfi gondozza a kertet, a fészert, a ház karbantartását is ő végzi (pl lecsúszott cserép visszatétele, kerti csap téliesítése stb). Itt semmi de semmi feladata, mert mindent meg tud csinálni a nő. Nem?...

2017. aug. 16. 11:47
 6/28 A kérdező kommentje:

Na ácsi. Félreértés. Nem kell a trokklodás, az én férjem igenis csináljava munkákat, bár nem tanulta meg otthon, szépen folyamatosan tanulja! Besegít a pakolásban, amikor itthon van, tereget most is, babával is foglalkozik amíg én olyat csinálok amit ő nem tud pl mosogatás, de ÁLTALÁNOSSÁGBAN ha ehhez nem volna KEDVE, vagy csak szimplán elutasítaná, mindent a nőnek kellene, NINCS panelban férfimunka, nem?

MI SZÁMÍT FÉRFIMUNKÁNAK PANELBAN? Erre kérnék válaszokat és nem pl azt hogy a gyersen lévő anyukák otthon vakarják a hátsójukat 8 órában mert nem is nyolc órában vakarjuk, hanem 24 órában, te okos!

2017. aug. 16. 11:54
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha ragaszkodsz ehhez az őskori szemlélethez, hogy mi a nő feladata és mi a férfié, akkor az fog rád várni, hogy mindent te fogsz előbb-utóbb csinálni. Egy panelben nincs férfimunka, mert ha a szerelést nem tudja maga megoldani, akkor semmi feladata sincs. Én 6 évig laktam nőként egyedül panelben, szerelni való sem akadt, vígan eléldegéltem. Vagy beosztjátok a közös munkákat egységesen, vagy te csinálod mindent ő meg here verészik.
2017. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%
... de hogy jön ide az autó?
2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

szerintem te kertes hazban nottel fel es a ferjeddel koltoztel panelbe


lecsúszott cserép visszatétele, kerti csap téliesítése stb)

LOL

ezek sose jutottak volna az eszembe, max a funyiras


kisméretű konyha

:D



A kérdés

Mi a férj feladata egy panellakásban ha nincs autó

mi koze az autonak a kerdeshez?

O.o



egy ferfi ugyanugy lakhat kerteshazban es nem csinal semmit mint panelben es segit mindenben

nem tudom te hol elsz.....

2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élt a férjem amikor megismerkedtünk,szóval teljesen önellátó volt. Munkamegosztás volt,de ő főleg főzött,mert azt szeret,engem meg a világból ki lehet kergetni vele. 1 éves volt a gyerek amikor kertesbe költöztünk, itt is munkamegosztás van...én a kertbe/udvaron szeretek tevékenykedni, így ő pl lefoglalja a már 3 gyereket én meg lenyírom a füvet, a sövényt stb Nem igazán van olyan,hogy ez férfi munka ez meg női....nekem pl mániám az,hogy évente egyszer egyedül újrafestem az egész házat és marha boldog vagyok tőle. A kisebb gyerek miatt miután én itthon vagyok,neki meg messzebb van a munkahelye így reggel 6kor megy este 6kor jön , elég sok mindent én intézek,mert nekem fér bele az időmbe. De este 6kor is simán neki áll főzni,ha egész nap rohantam és intézkedtem. Amúgy ő világ életébe panelba lakott (én nem) megszokta az ottani kényelmet és azért idő kellett neki mire belerázódott abba,hogy egy kertes háznál főleg hatalmas udvarral és veteményesünk is van, van ám bőven feladat
2017. aug. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!