Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire reális 4 óránkénti...

Mennyire reális 4 óránkénti szoptatásra gondolni egy 2.5 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Első perctől kezdve igény szerint szoptattam. Kb. 3 óránként eszik pár hete, ezt ő állította be így. Ki lehet nyújtani 4 órára, vagy sok lenne neki? Csinálta így valaki? Ha igen, mi lett az eredménye?

#szoptatás #4 óránként
2017. nov. 10. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maradjatok az igény szerintinél, mert lehet szomjas lesz előbb, te meg nem adsz neki. Persze ilyenkor előfordult nálunk is, hogy nappal 4 órát aludt néha, éjszakát átaludta, és kibírta, de nem én irányítottam.
2017. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Bár én nem csináltam így, de... normál esetben még a felnőtteknek is kb 3 óránként kellene nappal enni az egészséges táplálkozás miatt. Nem még egy pici fejlődő babának.

Én biztos, hogy nem tolnám ki 4 órára. Sőt, ha majd hozzátáplálsz is kb 3 óránként kell(enne) ennie (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora.)


Van rá valami okod, hogy szeretnéd kitolni? Mert 1-1 alkalom még oké, de sztem hosszútávon nem tenne neki jót.

2017. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvos javasolta, mert már 6 kg, két hónapos korára megduplázta a születési súlyát, és azt mondta, hogy ilyen ütemű hízásnál biztos fáj a hasa, meg lassítani kellene a hízást, mert sok. Első baba, még nincs ilyenben tapasztalatom.
2017. nov. 10. 09:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ezt a babára bíznám. Vagy vannak jelei, hogy fájna a hasa? Meg majd úgy is változik ez a hízási ütem, többet is fog mozogni.
2017. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lányom ennyi idősen 4 óránként evett, az éjszakát átaludta, szépen hízott, ez magától alakult ki, nem volt irányított.
2017. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem sosem evett 4 óránként. Általában nagyjából 3 óránként kérte a szopit, persze nem percre pontosan. Éjszakát viszont 3 hós korától végigaludta, így nap közben 5x szopott csak, ami így sem sok.
2017. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem anno a doki azt mondta, hogy nagyon sok, ha 2-2,5 orankent eszik. Csak azt nem vette figyelembe, hiaba mondtam, hogy a gyerek ejjel 12 orat alszik es napkozben csak igy tudja megenni az adagjat, ha ennyire gyakran eszik.

Igy maradt 4 honapos koraig, utana a rendes etelek beallitottak szepen a napi 5x etkezesre. Ha kiviszed levegore, lefoglalod, lehet ki tudod tolni, de ha neki igy jo, akkor nem lesz egyszeru. Inkabb az ejjelt toljatok, hogy egyre tobbet aludjon, aztan majd csokkentitek napkozben is.

2017. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!