Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valakinek mell gyulladása...

Volt valakinek mell gyulladása szoptatás alatt? Hogy és mennyi idő alatt szűnt meg?

Figyelt kérdés
Elviselhetetlenül fáj. Csíkok és piros folt is van a mellemen. Próbálom a meleg borogatást szoptatás előtt, de egyenlőre nem használ. Kézzel, kézi fejővel és gépivel sem tudom le szívni a mellem, épp csak egy-egy csepp jön belőlük nagy fájdalmak mellett, míg mikor a lányom szívja ömlik a tej.
2017. nov. 16. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 5x volt, aztán abba hagytam a szoptatást.

Az elsö volt a legrosszabb ott már be is lázasodtam, akkor antibiotikumot kellett szednem.

A többit meg úgy oldottam, meg, ha jött a fájdalom akkor paracetamolt vettem be(azt lehet szoptatás alatt), és szoptatás után rögtön lefejtem , de fájdalom esetén csak akkor lehet ha fáldalomcsillapítot vettem be.


Harmadik gyerekünk azért nem lesz, mert a szoptatási fájdamat képotelen lennék mégegyszer elviselni...

2017. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is volt, volt hogy már sírtam a fájdalomtól. Ami nekem segített az a váltogatott meleg-hideg borogatás, a csomók kimaszírozása, és a fejés szoptatás után. Meg persze a babát is próbáltam minél többször mellre tenni. Ha fejéskor nem jön a tej, próbàld masszírozni.
2017. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Doki làtott màr?Mert ez eléggé elfajulhat!Sajnos nekem is antibiotikum lett a vége,majdnem 40 fokos làz.Iszonyú fàjdalom.Pàrom masszírozta a csomót,én bőgtem,jó pàr napba telt mire rendeződött.
2017. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj langyos zuhanyt, lazul úgy az emlő.
2017. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 hét-10 hónap között 4x volt mellgyulladásom, ebből 2x kellett antibiotikum, utolsó alkalommal csúnya, gennyes gyulladás volt.

Általában néhány nap-1 hét alatt rendbe jött.


Ami nagyon jól bevált (nem hiszek a boszorkéányságban és a varázslatokban -na jó, kicsit igen, pedig 23 éve hiába várom a roxforti baglyomat :)) az a káposztás borogatás.

Enyhén nedves terába becsomagolsz 2-3 káposztalevelet. megtöröd (klopfolod pl) majd beteszed a mikróba. Annyira melegítsd, hogy forró legyen, de azért ne égessen... és ezzel borogatni a cicit. Borzasztó büdös leszel, az ember biztos messzire elkerül, de a gyereket nem zavarja :D és hatásos!

a fejés nem a legjobb, leghatásosabb fejőszerkezet a gyerek. a baba mindig onnan üríti a cicit, amerre az álla van. tehát a baba álla mindig a csomó felé legyen. még akkor is, ha ez azt jeleni, hogy fekve, neked fejjel lefelé helyezkedik el a baba.


és igen, cicizés/fejés előtt meleg zuhanyzás jó. DE utána meet rá a hideg borogatás, hiszen a gyulladásnak meg kell nyugodnia.

És ha nagyon fáj, irány az orvos! nem biztos, hogy elmúlik antibiotikum nélkül!

2017. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*tetrába* -és egyéb elírások... de azért gondolom érthető :)
2017. nov. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én két évig szoptattam, ez idő alatt elég sokszor volt begyulladva a mellem, nem is számoltam, és mindig jól be is lázasodtam hozzá.

Az én tuti receptem az volt, hogy amennyire tudtam, kifejtem, és utána adtam oda a babámnak, mert ő meg a maradékot ki tudta üríteni. Mondjuk ez picit nagyobb babával működik jól, egy pár hetes annyira még talán nem szív erősen, de meg lehet próbálni. Feküdj be jó meleg vízbe, vagy zuhany alatt folyasd a melledre a meleg vizet, ez oldja a csomót, és közben próbálj fejni. Segíthet még, hogy a nem gyulladt melledre teszed a babát, a tejleadó reflexedet ő mindkét oldalon beindítja, és így próbálod a gyulladt mellet fejni, meleg borogatás alatt.

Mindezek mellett kínáld a gyereket vele minél többször! Tudom, ez fáj, habár én közben egyfajta megkönnyebbülést is éreztem. Ilyen esetekben nem baj, ha nem kér magától, kínáld, és örülj, ha elfogadja! Semmilyen eszköz nem tud olyan hatékony lenni, mintha a baba szívná.

Ha sikerül is végre leszívni, és nagyjából kiürül, 1-2 nap, mire nem lesz kemény, és nem fog fájni.

2017. nov. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!