Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 év folyamatos ikerszoptatást...

2 év folyamatos ikerszoptatástól tönkremennek a mellek?

Figyelt kérdés

A nővérem körülbelül 2 évig szoptatta az iker kislányait. A hozzátáplálás természetesen meg volt, a végén már csak este kellett nekik. Nagyon sok teje volt, szinte elfért volna még egy tejtesó is a két kicsi mellé. Ivott szoptatós teákat is, illetve ő úgy van, vele, hogy akarni kell, a terhessége alatt végig a szeme előtt tartotta, hogy neki márpedig lesz teje. Természetesen lett, nagyon örült(ünk) neki.

Azonban, bár sosem voltak nagy mellei, csak kb. egy B-s kosár, kicsit a lógósabbik fajtából, a tej miatt ugye szépen megduzzadtak neki. Fél évre rá viszont szinte elfogytak neki. Csak a bőr maradt meg neki. Fogyókúrázott is, hogy a terhesség utáni felesleg lemenjen. Én ugyan nem láttam, de a másik testvérem azt mondta, hogy majdnem sírva fakadt, amikor megmutatta neki...

Szerintetek a szoptatástól "mentek tönkre" neki a mellei?

Ha igen ez mivel lehetett volna elkerülhető? Ne ilyen hosszú ideig? Mert nem hiszem, hogy ez a természetes, hogy a szoptatás után dobhatja a kukába a melleit...



2017. júl. 6. 14:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
igen, a szoptatás miatt van, sok ideig volt megnyúlva a bőre a sok tejtől, és az nem megy vissza annyi idő után. én 5 hétig szoptattam, ugyan olyanok a melleim mint voltak.
2017. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

"Fogyókúrázott is, hogy a terhesség utáni felesleg lemenjen."


Na ez vitte el a melleit!

A mell szöveti állományának nagy része zsírszövet.


[link]

2017. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 4 HÓNAP szoptatás után változtak akkorát a melleim mintha nem is az enyémek lennének... Pedig mégcsak nem is volt sok tejem, már az első naptól tápszert is kellett adni neki :S
2017. júl. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég önmagában a terhesség és a fogyás is! Van, akinek a terhesség alatt is nagyot nő a melle. Utána akár szoptat, akár nem, ott már megnyúlt a bőr. Ha emellett még fogyott is, vagyis ment le a mellek zsírszöveteiből is, már nem sok marad a korábbi formás cicikből.
2017. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Biztos én leszek itt az unszimpatikus kötözködő, de őszintén: nem tök mindegy? Van két szép két éves gyereke, ez a lényeg!
2017. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Lehet lepontoztok de én emiatt nem szoptattam.

Nem akartam lógós csúnya melleket, így is elég trauma volt a császár.

2017. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Sztem inkább az lehetett a baj h nem használt normális melltartót ami megtartja a tejtől megnagyobbodott melleit. Van olya aki nem is vesz fel melltartót mert kényelmetlen stb. Tudom milyen az, nekem 2 hónapig sikerült szoptatni és sokkal jobb lett volna melltartó nélkül, de mindig felvettem ( én amióta az eszemet tudom éjszakára is hordok egy kényelmesebb melltartót). Lényeg h még így sem a régi mert a bőrön azért látszik a változás, pedig csak 1 méretet nőtt. De nem vészes, sztem rosszabb lett volna ha nem így csinálom. Lehet a nővérednél ilyesmi gond volt, meg ugye a 2 év hosszú idő.
2017. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Utolsónak igaza lehet. Én is figyeltem a normális szoptatós melltartóra, amiben nincs merevítő de tart rendesen. Egyszer 10 hónapig, utána 8 hónapig szoptattam, mondhatom ugyanolyanok mint előtte, talám egy kicsit ereazkedtek meg, de nekem soha nem volt nagy. Ja és mindkét terhességnél 20 kg-ot híztam, 54 kg-ról. De lehet alkati is, szerencsére egy csíkok sem lett a hasamon, combomon. ("Csak" szétnyílt a hasizmom, de valószínű a nagytesó emelése miatt.)
2017. júl. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ehhez 2 év és nem kellenek ikrek.

75B-vel kezdtem, már a terhesség alatt nőtt egy méretet. Aztán ahogy megindult a tejem, egy-két nap alatt megduzzadt 75E-re, azóta is ekkora melltartót hordok. Egy napig még tök jól nézett ki, óriási volt és feszes, de a bőr nem bírta tovább, csíkosodott és megnyúlt. Ekkor még egy hetet sem szoptattam. Tényleg az lehetett a baj, hogy nem hordtam rendes melltartót, nekem még a kórházban sem engedték, mert "kényelmetlen". Utólag már mindegy. A fogyástól is lehet, hiszen az adott méretű bőr alól "eltűnik" az a zsírréteg, ami addig feszesen tartotta.

Amúgy a nagymamámnak 38 éves kora óta nincs is bal melle, mert rákos volt. Na akkor én meg minek siránkozzak a 2 egészséges de csúnya miatt?

2017. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Genetika főleg, vagy tényleg hatalmas súlycsökkenés.

Én összesen 2.5 évig szoptattam a gyerekeimet, és minimálisan ereszkedtek meg. Pedig, még melltartót sem hordtam szoptatás alatt, csak amíg beallt a kereslet- kínálat.

Olyan szépek voltak, hogy 

Most olyanok, mint elótte, kissé megereszkedtek, de mondjuk 41 fölött vagyok, ügyhogy nyilván az is befolyásolja.

Amúgy én is azt gondolom, hogy azért nem akkora probléma, persze nyilván a párunk hozzáállása is sokat jelent.

2017. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!