Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha már egyszerűen muszáj...

Baj, ha már egyszerűen muszáj letennem őt sírva a hintába (Adamo) egy órára, mert vasalnom, zuhanyoznom ennem. Stb. kell? Igény szerint szoptatok és sír, ha nincs a mellemen.

Figyelt kérdés

Elég a tej, jól gyarapszik. Éjszaka 1x kel, húsz percet szopik és visszaalszik.

A hintában megnyugszik, de 20 perc múlva sír. Muszáj ott hagynom, mert nekem is vannak alapvető teendőim, amiket el kell végeznem.



2017. nov. 20. 09:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj a haton hordozassal, hogy anyuka nem kontaktolni probal vele beszeddel, mosollyal, hanem a hatara baxxa, mint egy homokzsakot, hogy a gyerek a tarkojat vagy lapockajat nezze...
2017. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Jaj istenem... Kíváncsi vagyok, hogy egyes válaszadók mikor szültek. Most az irányadó elv szerint igény szerint kell szoptatni a biztos anyatejtermelődés érdekében. Már a kórházban is minden orvos, csecsemős bátorítja az anyát, hogy igen, minden nyekre(!) szoptassa meg (azok is, akik négy éve még a 3 óránkéntit mondták).

Fárasztó és sokszor idegesítő tudom, de ez egy ilyen korszaka a babának, legkésőbb 3 hónaposan elmúlik.

Nekem épp 8 hetes a lányom, én így élem túl ezt az időszakot: ő délelőttönként jobban el van egyedül, akkor csinálom a háztartást, átlagban napi egyet: ma mosás, holnap fürdőszoba takarítás (+ vasalás ha belefér), holnapután portörlés stb). De ehhez kell egy normális és támogató férj/társ, aki elmosogat, porszívóz például ha arra van szükség.

Délután sétálunk, amire nekem nagyobb szükségem van, mint neki :) Addig tuti alszik ugyanis, és nem csak a cicin pihenget.

Estére már nyűgös, akkor már állandóan szopizna, ilyenkor már nekem sincs dolgom, vagy az apja szórakoztatja addig.

És igen, a hordozás jó dolog ebben a korban, érdemes kipróbálni :)

2017. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
17%
Jajj hagyjuk már, hogy ezt és ezt mondják..így és úgy engednek haza...majd akkor fog sok anyuka pislogni mikor nem úgy fog a baba működni ahogy a nagy könyvben meg van írva...nem kell elszállni, mert épp most vagy pár éve szült valaki, attól még a babákat ugyan úgy gondozni kell, de érdekes hogy a pl 4 évvel ezelőtti dolgok így 'elavulnak' kisérleteznek a babákkal és az anyukákkal/csúnya ez, de így van/ egyik évben így etesd másik évben úgy, így ébreszd úgy altasd...ha most is szülnék ugyan úgy csinálnék mindent a babámmal mint az elsővel/mert úgy érzem jól csináltam/...nálad is még friss az élmény, majd elmúlik ez is és majd nem hallgatsz mindenkire, hanem úgy csinálod ahogy te jónak látod
2017. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem vidd be a fürdőbe egy pihenőszékben, hogy nézzen miközben zuhanyzol,így tudod szórakoztatni. Tutti ritkán látja, ahogy magasról esik a víz.


A vasalás ráér akkor, mikor a kicsi alszik. Enni szoptatás közben is lehet. Aludni is.


A rend a legutolsó, amivel foglalkoznod kell, minden más előtte van. A gyerek és a te igényeid is beelőzik.


Majd apuka kivasal munka után, közben tévézhet is.

2017. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Értem mindkét oldalt. Azt is, aki azt mondja, hogy ilyenkor első a gyerek, minden mást félre kell tenni miatta. Értem azt is, aki azt mondja, hogy nem üldögélne mosatlanok és elvasalatlan dolgok kellős közepén csak azért, mert a gyerek élvez elsőbbséget.


Régen a többgenerációs háztartásokban könnyebb volt bizony megoldani a gyereknevelést. Mi nem ilyenben élünk. Egyedül vagyok, nincs segítségem napközben.

Párom pedig épp elég férfimunkát végez (gazdaságunk van), késő délutántól ő van többet a picivel, hogy addig megoldjam, hogy legyen mit ennünk és egyáltalán tiszta legyen a környezet és tudjak mit ráadni mosva vasalva.

Aki városban lakik egy lakásban, az talán könnyebben 0-24-ben a gyerekkel tud lenni. Aki más körülményeket választott, nehezebben oldja meg mindezt az egyéb teendők mellett.

Vettünk kendőt is. Délelőtt rajtam van. De az éjszakai fekve szoptatástól fáj a hátam, ezért lett a hinta bevetve.


Hozzá kell tenni, hogy vannak nyugodtabb és sírósabb babák. A miénk sírós :( Dajkáljuk, ringatjuk, mesélünk neki, szabadban van. Nincs magára hagyva. Azonban a nap folyamán adódik olyan helyzet, amikor egészen egyszerűen muszáj a hintára bíznom a megoldást.

2017. nov. 20. 15:32
 16/16 anonim ***** válasza:
49%
Én is igény szerint szoptatok,de valóban nem megoldás ha állandóan cicivel kinálod.Gondolj csak bele,ha te fázol egyél,meleged van egyél,fáradt vagy egyél,fáj a hasad egyél....bármi bajod van egyél mert beléd tukmálják.Sokminden miatt sirhat egy ilyen idős baba.Probáld meg (ha megoldhato) kint a levegőn elaltatni,félórát szerintem biztos aludna,vagy többet is :) szeretnek az ilyen kicsik kint nagyot aludni (bár az én gyerekem kivétel ezalól :D ) én bizony elkövettem azt a hibát hogy állandóan fogtam,igy nem sirt,most 4 honapos és még mindig egy kézzel csinálok mindent XD engem nem zavar,csak már nehéz tartani :) de fürdés hajmosás stb amit babával nem lehet csinálni akkorra időzitem mikor a férjem itthon van,vagy a lányom és tud rá vigyázni :)
2017. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!