Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás,...

Igény szerinti szoptatás, hogyan alakult nálatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban a kezdeti időkre lennék kiváncsi, tényleg az első pár hétre. Miből tudtad, hogy éhes a babád és nem csak unatkozik, más baja van? Beállt így is egyfajta napirend, és ha igen, mikortól?


Köszönöm előre is a válaszokat :) Első babámat várom, aki hamarosan érkezik. Alapvetően az igény szerinti szoptatás szimpatikus nekem, de örülnék, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.


2017. nov. 20. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az a tanácsom, hogy légy laza és legyen ahogy lennie kell.

Ne zárkozz el semitöl és soha ne akard megváltani a világot.


Elsö gyereknél azt hittem meg kell váltanom a világot, és nekem kell lenni a szoptatás nagyasszonyának. Aztán lett egy ujszülöttem aki iszonyat éhes volt már az elsö nap, és én akinek a nagy cicieiben habár tej volt, de a baba nem tudta leszivni, de még a pumpával sem nagyon ment.Igy már els naptól volt neki tápszer adva, majd rengeteget szenvedtem a szoptatással. Gyulladások, fájdalom, és igen kevés tej...


Na majd gondoltam már van tapasztalatom a második gyereknél csak jól tudom csinálni. Ugyan úgy nagyétkü gyerek lett a ketteske is. Nála már tényleg mindent és mindent megtettem, hogy tudjam szoptatni. De Ö oránként volt éhes. 40 percet szívott, és 20 perc szünet után indult elöröl az egész. 5x gyulladt be a mellem úgy igazán, a poklok poklát jártam meg a szoptatással.


Ha harmadik babám születne akkor már a születés napján lemondanék a szoptatásról és csak tápszer.


DE másnak azt tanácsolom, hogy legyen elsödleges a szoptatás, de ha még is tápszer lesz, az sem ördögtöl való, és egy kiegyensulyozott anyuka többet ér mint egy anyatejes idegbeteg.

2017. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Bár mint írtam semmi tapasztalatom nincs még, hiszen első gyerekemet várom, de én alapvetően nagyon nem szeretnék neki tápszert adni. Nagyon bízom benne, hogy menni fog a kizárólagos szoptatás. Persze, meglátjuk majd hogyan alakul, hiszen Te is így indultál neki, de azért én remélem, hogy nem lesz szükség tápszerre.


Mindenesetre köszönöm a tanácsodat :)

2017. nov. 20. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A negyediket szoptatom, már 9 hónapos.


Az elsővel nem igény szerint ment a szoptatás, mert hallgattam a sok "jó" tanácsra. Az eredmény az lett, hogy 3 hónapos kortól tápszer is kellett.


Utána eldöntöttem, hogy csak az ösztöneimre hallgatok.

Az első időkben az iszsz számomra azt jelenti, hogy minden nyekergésre mellre teszem a babát, nem nézegetem, éhes-e. Nyilván a pelust ellenőrzöm, megnézem, nem izzadt-e meg esetleg, de minden más gondra megoldás a szoptatás. Nem csak azért akar szopni, mert éhes, hanem hiányzik neki a testi közelség, ami természetes.


Minél többet van mellen a baba, annál több lesz a tej. Ezzel egy csomó melós fejést meg lehet spórolni, bajt nem csinálhatsz vele.


Én pl nem örültem, amikor kezdte átaludni az éjszakát olyan 3 hónapos korában, mert az éjszakai szoptatás nagyon jót tesz a tejtermelésnek (nem volt hosszú ideig szokása az éjszaka átalvása ☺, kár volt aggódni).


Csak hallgass az ösztöneidre, és minél többet szoptasd, öleld, ringasd az első időszakban.

2017. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy indultam neki ,mint Te.Sajnos a nagyon sok haszontalanabbnàl haszontalanabb infónak köszönhetően,3 hét utàn tàpszerezni kellett.Mit csinàlnék màsképp?Nem olvasnék róla,hanem megpróbàlnàm ösztönzők,és senkire nem hallgatnék.Mert arra készülnek,hogy 10-en 20 félét mondanak majd.Szóval nem olyan egyszerű terep ez!
2017. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!