Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha egy anya úgy látja, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy anya úgy látja, hogy a gyermekének jobb lenne, ha nem ismerné az apját, elítélendő?

Figyelt kérdés
2 éves a gyermekem, az apja nem él normális életet, éjszakai életet él, bántott, veszélyeztetni...stb,neki sajnos nem a család számít, előző kapcsolatából származó gyerekei is lelkileg sérültek amiben nagy része van. Nem akarom, hogy az én gyermekem is átélje amit azok a gyerekek.Nagyon szerettem, de ez már nem elég, egyszerűen képtelen a normális életre, képtelen gyereket nevelni.
2010. febr. 7. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

szia!


ilyen esetben tényleg jobb , ha nem ismeri. Ha majd elég nagy lesz hozzá, ha érdekli; én "felfedném " előtte ki az apja, mit tudok róla, esetleg hol tartózkodik? de csakis akkor ha értelmileg /érzelmileg érett rá a gyerekem...

2010. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek egy idő után keresni fogja az apját. A te felelősséged lesz majd, hogy ezt a lehetőséget nem adtad meg neki.Nem biztos, hogy jó szemmel fogja ezt nézni. akármilyen is az apja!

Amikor szeretted , akkor is tudhattadm hogy a már meglévő gyerekeinek miatta voltak problémái,mégis vállaltad vele a közösséget.

2010. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban az előző kapcsolatából lévő gyerekekkel is ilyen volt,akkor nagyon felelőtlen voltál,hogy gyereket szültél tőle!Te sem törődtél akkor a gyereked érdeleivel,csak anya akartál lenni.Kell a kapcsolat az apával,a gyereknek kell eldönteni,hogy akar-e találkozni vele.De ez csak akkor lehet jó,ha te nem neveled az apja ellen.Később számon fogja rajtad kérni a nevelésedet.
2010. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem szabad,eltiltanod tőle.Mert bizony a gyereked egyszer csak keresni fogja és addig felállít magában egy hamis képet róla téged fog hibáztatni.Aztán ha megtalálja és esetleg csalódik,akkor még nagyobb lelki törése lesz mint esetleg most így.Ne találkozzon akkor vele túl sokat ,ne engedd felügyelet nélkül,de ne tiltsd el,hagyd,hogy ő alakítson ki saját véleményt az apjáról és ne a tiedet hallgassa.Sőt,rosszakat se mondj az apjáról előtte.Mert végül is az ő vére,valamiért gyereket szültél neki.A gyereknek ugyan olyan joga van az apjához és az anyjához is.

Sok erőt és kitartást kívánok neked:)))))

2010. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Megteheted, DE azt el kell mondani neki, hogy miért, hogy értse, és ha akar vele később mégis találkozni, ne tiltsd, de vigyázzon magára.
2010. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek érdekeit tartsd szem előtt. Egy ilyen apa mellett lelki sérült lenne mire felnőne. Inkább neveld egyedül, és ne is tudja ki az apja. Amúgy nem nagyon értem, hogy ha ilyen az apa, miért szülsz tőle gyereket.
2010. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elváltunk 7 éves volt a gyerekünk. De közöttünk bármilyen probléma volt, a gyereket nem tiltottam tőle. Ha látni akarta jött érte, éppen ezért nem érezte a gyermek, hogy el van felejtve. Majd látod az apuka mennyire ragaszkodik a gyermekéhez, de amit leírtál kétlem. Lényeg tudja ki az apuka, és ahogy nő a gyermek úgyis feltudja majd fogni a elyzetet.
2010. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Ilyen embernek szülni felelőtlenség.
2010. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs jogod a gyermeked helyett dönteni, hogy akarja-e az apját látni vagy sem.
2010. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.... persze az én felelősségem is, miért szültem egy ilyen embernek gyereket...sok mindent elhittem neki, azt gondoltam és ő is, hogy megváltozik. Sajnos most már tudom,hogy lehetetlen. Most már nem tudok mit tenni, már itt van a gyerek, és találom a legjobb utat, ami a számára jó lehet.
2010. febr. 7. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!