Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig normális szoptatn...

Mennyi ideig normális szoptatni a gyereket? Csak szerintem túlzás egy több éves gyereknek még cicit adni?

Figyelt kérdés
Van pici babám, benne vagyok több szoptatós csoportban és elképedve nézem, mikor az anyukák teszik fel a képeket, miközben a 2-3 éves gyereküket szoptatják, sőt még néha idősebbet is. Szerintem ez már nem normális. Hogy lehet ennyire fanatikusnak lenni?
2017. dec. 1. 09:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

A szoptatással nincs bajom, de azt nem tartom normálisnak, ha egy anya csak a mellét a gyereke szájába tömve tudja megnyugtatni.

Nemrég pont tanúja voltam egy ilyen esetnek, ahol szerintem a gyerek is "sérül".

Játszócsoport nyílt napjára mentünk, s ott volt a vezető majdnem 2 éves kislánya is, aki mindenkinek nekiment, míg az anyuka beszélgetett. Fellökött felnőttet, gyereket egyaránt, majd amikor elbotlott a saját lábában, bőgve "cici, cici" ordítással rohant az anyjához, aki anélkül hogy ránézett volna a lányára, nyomta is be a pólója alá.

Se egy mi történt, mi a baj, semmi, csak be a cs.cs a szájba.

Szoptassa nyugodtan, de ne kommunikáció és nevelés helyett.

2017. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

A játszócumiról is le kell szokni persze, de azért egy női cici még mindig nem annyira elfogadott, hogy pl egy plázában vagy tescoba csak úgy a gyereked szájába nyomd akár 3 évesen ha igényli. szóval inkább játszócumi. Úgy is lehet babusgatni, nem csak cicivel. Egy 3 évesnek akkor lehet éppen az anyjára van szüksége, de az nem feltétlenül a cicikkel valósulhat meg hanem puszival kedvességgel, simogatással és akár játszócumival.

A másik nem akarom elhinni hogy egy 3 éves gyerek cicizése nem hagy nyomot a ciciken.... akárhogy is nézzük, lehet hogy akkor éppen arra gondol hogy a 3 évese cicit kapjon de azátn mehet plasztikáztatni mert itt fog sírdogálni hgoy milyen lett a melle.

2017. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem lógó hassal vagy egyéb sérülésekkel és kockázatokkal is sokan vállalnak még egyet vagy többet, aztán vagy elfogadják magukat vagy se. Így van ez a szoptatással is.
2017. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
2 éves elmúlt már a kislányom mikor befejezte a szopizást.Én hagytam,nyilvános nem csinálta sosem,csak ha otthon voltunk.Szerintem nincs ezzel semmi baj.Nem rég hallottam hogy 6 éves korig normális szoptatni.Persze nem azt mondom hogy az a helyes de ezt a 2 évet nem tartom problémának.Lehet lepontozni😊
2017. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Élettanilag 6-7éves korig.
2017. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az semmi. Menj fel a hosszan szoptatatunk! Fb csoportba, ott teljesen altalanos h 5 eves korig szoptatjak a gyerekeket meg nem egy pelda volt hogy 6 eves koraig meg szoptatta. Es alatta a gratulaciok h hú de ugyes vagy azt a kitartast :D Teljesen komolyan.. de ez azert durva, sztem 2 eves korig max oke de utana gaz.
2017. dec. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
Én attól tartok,hogy a túlzàsba vitt szoptatàs csakis az Anyàról szól.Hisz egy felelősségteljes Anya kötelessége az önàllósàgra nevelés.De,jaj mi lesz,ha a gyerek nem szorul majd az Anyjàra.Az Anya elveszti mindenható szerepét.
2017. dec. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nem szimpatikus, aki cicivel nyugtatja a gyereket, cicifüggő lehet. Persze ettől az anya még nem rosszabb, de a nem szoptató anya sem rosszabb. Vannak nők, akik ettől érzik magukat kiteljesedve és kész. Én ezt elfogadom, viszont engem se akarjon senki sem meggyőzni, milyen jó a ciciztetést és az, hogy több ember nézi, ahogy egy gyerek szopik. Én azt tapasztaltam, hogy minél erőszakosabbak a szoptatással kapcsolatban, manapság már az az anyuka sem szoptat, aki eleve úgy állt ehhez az egészhez, hogy de ő szoptatni fog. Magánügy, magánügy... nem tudom elégszer hangsúlyozni. Igen kérdező, túlzás cicit adni egy több éves gyereknek, egyetértek veled.
2017. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1 évig baba valaki. Utána már kisgyerek, és nekem egy sétáló, értelemmel bíró kisgyermeket furcsa lenne szoptatni.


(nem tudom hányas válaszoló írta és nem ide tartozik, de minden kérdésnél irritál mert baromiinfantilis, de ez a "lehet lepontozni" nagyon gyerekes. Mint a "na gyere, gyere, mondjad, nem mered!" féle vagánykodás az utcagyerekeknél. Ha felnőttnek érzed magad, hagyj fel ezzel a "gyere és pontozz le bibibí"-vel....)

2017. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%
Kedves utolso!Engem meg az irrital amikor lepontozzak a valaszomat,ugy hogy semmi okuk nem lenne ra ugyanis a kerdesre valaszolok.Vagy eppen azert vagyok lepomtozva mert az igazsagot irom csak masnak nem tetszik.
2017. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!