Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos anyatejes babát az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés

Túl sokat eszik (a percentilis görbéje 90%-nál halad), ezért gyorsabban hízik, mint kellene. Alig volt két hónapos és már több volt a súlya, mint a születési duplája, most 14 hetesen majdnem 7 kg. A gyerekorvos javaslatára le kell szoktatnom az éjszakai szoptatásról. Napközben kb 3-4 óránként eszik (magának állította be), éjszaka viszont van, hogy már 2 óra múlva ébren van és cicit kér, csak azon alszik vissza. Az orvos szerint már át kellene aludnia az éjszakát.

Hogyan csináljam a leszoktatást? Erősítsetek meg, hogy sikerülni fog.



2017. dec. 5. 03:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 hónapos, atalussza az éjszakát. Ez nala azt jelenti, hogy eszik 8-9 között és hajnalban 5 óra körül kell. Sokszor annyira faj hajnalban már a mellem, hogy alig varom, hogy felkelljen enni.


Az orvosom javasolta (utasított), hogy ebresszem 2-3 óránként enni. Megpróbáltam, felkelt nezelodott, de nem evett, mert nem volt éhes.


Szerintem ok meg annyira az ösztöneik szerint élnek, hogy ha éhes úgyis kell enni. Szóval ha nem adsz attól meg éhes lesz.

2017. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

az enyém is iszonyat hízott az első 3 hónapban, de fél éves kora körül lelassult. ő is duplázott 3 hónapos korára. én nem foglalkoznék a gyerekorvossal, éjjel valószínű nem eszik hatalmas mennyiségeket, inkább komfort cicizik, azon szeret visszaaludni. Ez teljesen normális jelenség, ahány csecsemő van a környezetemben, mind ilyen volt 3 hónaposan, az én két lánykám is...

amit tehetsz, hogy azért próbálod inkább ringatni, rendes böfiztetés után, mondjuk akkor meg a ringatáshoz fog hozzászokni, az se sokkal jobb. Cumit is adhatsz ha nem vagy ellene, én mindkettőnek erőltettem a cumit és kb. 5-6 hós korukra - mikor magunknak is be tudták már tenni - szépen megtanultak azzal elaludni. A nagynál ez meg is oldotta az éjszakai ébredés problémáját, ő onnantól nem is kérte éjjelente a cicit.

A kisebb az éjszakai fél óránkénti cicizést leredukálta 1-2 ébredésre (szopizásra) és akkor meg is etettem éjjel, mert éhes volt, úgy kiszívott hogy csak na, iszonyat mozgékony volt már akkor is, látszott rajta hogy igényli. Most ő 15 hónapos, és a mai napig eszik éjjel minimum egyszer, nem cicit már hanem tápszert, mert elfogyott a tejem, 2,5 decit minimum minden éjjel, pedig teljesen normális a hízása. Nem tudom róla leszoktatni mert kétségbeesett, remegőkézzel kap az üveg után, úgy issza mint aki egy hete nem evett és egyszerűen nincs szívem leszoktatni. Ilyen az, amikor valóban éhes.

De a tied szerintem nem az, inkább komfortból eszik, de akkor is kicsi még az alvástréningekhez is (ezek olyan módszerek, amik leszoktatják a kicsiket a cicin alvásról, de 6 hós kor előtt nem igen javasolják őket), én cumit adnék és minden egyes alkalommal áttenném az ágyába ha elaludt, majd csak rá kap a cumira. a legroszsabb ha hagyod a cicin és magad mellett/magadon aludni. mert arról tuti nem szokik le egyhamar :)

2017. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy át kellene aludnia az éjszakát, ez régen volt kőbe vésve, hogy mikortól kell, de mára már (elég régóta) köztudott, hogy nem lehet meghúzni a határvonalat, ráadásul még a felnőttek sem alusszák át az éjszakát, csak mi már nem emlékszünk rá, ha felébredünk, mert rögtön visszaalszunk, a babák többsége viszont nem tud azonnal visszaaludni. Sőt, az éjszakát "átalvó" babák nagy része is felébred, pislog párat, csak aztán visszaalszik, vagy ha nem is nyitja ki a szemét, bizonyos időközönként az agytevékenysége neki is olyan, mintha ébren lenne. Nyilván mindenki arra vágyik, hogy úgy aludjon a gyereke, mint ez utóbbiak, de teljesen normális, ha ténylegesen felébred, és ezt jelzi is.


Az is normális, hogy 3 hónaposan még kér enni éjjel. Ettől függetlenül, bár tudom, hogy most nem ez az ajánlás, és alapvetően én sem mondanám ezt, de ha tényleg olyan mértékben nő a súlya, éppenséggel megpróbálhatsz neki éjjel először vizet kínálni, aztán majd meglátod, hogy elfogadja-e, vagy sem.

Megjegyzem, a kisebbik fiam is iszonyú gyorsan gyarapodott az első pár hónapban, igazi kis hurkagyurka volt, nagyon sokat szopizott nappal is, éjjel is (bár pont 3 hónapos kora körül elkezdett kihagyni éjjeli evéseket és 6 hónapos koráig volt egy hosszabb időszak, amikor egyáltalán nem kért éjjel semmit), viszont azt senki nem láthatta előre, hogy a kis húsgombóc babám négy hónaposan olyan felsőlégúti betegséget szed össze, ami miatt hetekig gyógyszerezni kell, nyelni alig tud, és máris nem lesz olyan ducibuci, mint volt. Ha "normál" súlya lett volna, akkor tényleg nagyon lefogyott volna, így viszont nem volt semmi gond, így lett "normál" súlyú. Hála az égnek, hogy volt miből súlyt veszítenie.

2017. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hú basszus.. Kisfiam 3 hónaposan volt 7000G (1 hósan 97% volt a percentilis görbéje), anyatejes, láttam nem tetszik a gyerekorvosnak, de nem szólt be, mert nem "hájas" baba, hanem inkább keményebb húsú, masszív gyerek, ráadásul hosszú is.

most múlt 4 hónapos, még nem mértem, de éjjel egyszer szopizik, és ezzel semmi gond nincs!!! Vizet adni??? Normális? Azt tedd ami a gyereknek jó, ha cicit kér akkor cicizzen, a hízás úgyis le fog állni ha elkezd forogni, kúszni. Pláne ebbe a taknyos időben nincs jobb, mint az anyatej.

2017. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy vizet adj, 6 honapos korig csak tapszer vagy anyatej, a sima viz kimoshatja a szervezetebol az asvanyi sokat.
2017. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Az én tápsezres babám is ébred éjszaka 6 hónaposan...


Nem lehet hogy csak komfortszopizik? Valóban eszik is?


Szerintem ha nagyon hízik akkor esetleg vízzel kínáld többször napjában.

2017. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Sehogy, tök normális hogy szopik 3 hósan..
2017. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólóknak igaza van. Nehogy leszoktasd, teljesen normális a babád és az is, ha enni kér éjszaka. Nekem a védőnő azt mondta és a doki is, hogy anyatejes baba nem tud elhízni. Majd változni fog a súlygyarapodása, van akik gyorsan dupláznak, van akik lassan ütemesen. A duplázás után amúgyis lelassul kicsit a hízás. Nekem a 9 hónapos fiam még mindig szopik éjjelente túl sokszor is. Igaz csak 8 kiló, de ő meg nagyon hosszú, akkora magas mint egy egyéves. Változóak a gyerekek, ha nekünk nem hiszel, kérdezz meg más orvost, védőnőt is.
2017. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
már régebben feltetted ezt a kérdést minek mégegyszer ???
2017. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..


Miért kellett mégegyszer feltenni ezt a kérdést?

2017. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!