Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos anyatejes babát az éjszakai szoptatásról?

Figyelt kérdés

Túl sokat eszik (a percentilis görbéje 90%-nál halad), ezért gyorsabban hízik, mint kellene. Alig volt két hónapos és már több volt a súlya, mint a születési duplája, most 14 hetesen majdnem 7 kg. A gyerekorvos javaslatára le kell szoktatnom az éjszakai szoptatásról. Napközben kb 3-4 óránként eszik (magának állította be), éjszaka viszont van, hogy már 2 óra múlva ébren van és cicit kér, csak azon alszik vissza. Az orvos szerint már át kellene aludnia az éjszakát.

Hogyan csináljam a leszoktatást? Erősítsetek meg, hogy sikerülni fog.



2017. dec. 5. 03:50
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ott azt kérdeztem, hogy kell-e neki annyiszor enni éjszaka, itt pedig a gyerekorvosi javaslat után a leszoktatás mikéntjére kérdeztem rá. Nem ugyanaz.
2017. dec. 8. 11:52
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a többi választ. Az én kislányom 2 hós korától átaludta az éjszakát, mégis 2 hósan megduplázta a súlyát, nagyon gyorsan hízott. Most 1 éves és 10 kg. Szerintem se hallgass a gyerekorvosra. Amint viszont én változtatnék, még kicsi, úgyhogy tudsz, hogy ne altasd, pláne ne cicin. Valószínüleg azért cicin alszik vissza, mert úgy szokta meg. Ha altatod, akkor ha felkel éjjel várja az "altatót", mert egyedül nem tud aludni, ebben az esetben a cicit és csak úgy tud visszaaludni.
2017. dec. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

22-es

Azt,hogy ne altassam, hogy érted? Aludjon el magától? Eddig ez még csak 1-2 alkalommal ment, az is napközben, ezeken kívül nem tud egyedül elaludni (akkor is simogattam a hátát, és úgy aludt el). Egyszer kipróbáltam, hogy betettem az ágyába és hagytam sírni, kb 15-20 percig nyomta, aztán elaludt,de sajnáltam.

2017. dec. 11. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!