Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptatott mikor jött meg...

Aki szoptatott mikor jött meg szülés után leghamarabb a menstruációja?

Figyelt kérdés
Még azt szeretném kérdezni, hogy aki feji is a tejet a babának mennyit sikerül lefejni és meddig szoktatok fejni? Nálam fejt tejet és mellet is elfogad, még nem tapasztaltam ezt a cumizavart.
2018. jan. 13. 06:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Egyiknél 9, másiknál 5 hónappal szülés után, a szoptatást nem befolyásolja.

Fejni nem tudok, egyszerűen nem indul be a tejleadó reflex. Csak a babára. Úgyhogy a maximum valami 30 ml, annyiért meg kár összekoszolni mindent. Igazából nem is volt szükségem a lefejt tejre, most meg már nem is lesz. Elmúlt 10 hónapos, eszik szinte mindent.

2018. jan. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nekem tegnap előtt nagyon be voltak durranva a melleim, akkor kapásból lefejtem 90 ml-t. Majdnem két étkezést ki is váltott. Olyan jó 50-60 ml.et fejek le, ennek örülök mert ettől lesz erős.
2018. jan. 13. 06:38
 3/22 Andizsuzsi ***** válasza:
Mindkét gyereknél az 5. héten.
2018. jan. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ahogy megkezdtem a hozzataplalast es elapasztani a tejet, rá egy honapra jött meg. 6honapig szoptattam
2018. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én is olyan 5-6 hónapig tervezek anyatejjel táplálni.
2018. jan. 13. 06:52
 6/22 anonim ***** válasza:

És utána a hozzátáplálás mellett mit adsz neki az anyatej helyett?

Tápszert vagy rendes tejet?

2018. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Lassan 23 honapos, meg mindig nem jott meg egyszer sem. Az elejen fejtem, de sokkal lassabb volt es kevesebb is jott le, a gyerekem hatekonyabban sziv, nekem macera volt, raadasul csak nagyon nehezen fogadta el. (Egyebkent, ha felmerult benned a cumizavar kerdese, sved itato pohar, kiskanal, fecskendo, Szoptanit/sns keszulek nem okoz cumizavart).
2018. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szülés után 9 héttel jött meg. A gyerek volt nyűgösebb azokon a napokon, de más gondot nem okozott.

Akkor fejtem, amikor feszült a mellem (de akkor csak annyit, hogy megkönnyebbüljek), illetve amikor kezdte átaludni az éjszakát és reggel egy ciciből jóllakott. Olyankor a mellszívó 120 ml-es üvege néhány perc alatt tele lett.

2018. jan. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Amit a 6-os felvet kerdest, az nekunk pl. fontos, nalunk ugyanis sem a tapszer, sem a rendes tej nem jatszik tobbfele allergia miatt, 2 eves korig pedig ezek kellenek, ha nem szopizik, vagy pedig vitaminpotlas.
2018. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szules után bő 2,5 hónappal később jött meg, de rövid és keves volt. Két hét múlva lenne újra esedékes, kiváncsi vagyok mi lesz.


Fejni csak eleinte fejtem, akkor 80 ml volt a maximum. Most már csak akkor fejek le néhány cseppet ha úgy hallom, hogy szorcsog és az orrába akarok csoppenteni.

2018. jan. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!