Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy van ez a szoptatás...

Hogy van ez a szoptatás alatti hízás?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni, abban, hogy a terhesség alatt csak 5,5 kg -t híztam, 2 hetes a babám és a hasam is már visszament. Viszont nagyon félek a hormonzavartól , mert régen sajnos volt és nem tudtam ez miatt sokáig lefogyni. Most vékony vagyok, szopik a babám is, viszont kíváncsi lennék arra, hogy ez a prolaktin hogy működik? Mindenki hízik tőle szoptatás alatt ? Én nagyon félek ettől . Igazából azért is írtam ki a kérdést, mert annak idején nálam úgy kellett elképzelni ezt a hízást, hogy felfúvódott arc, szó szerint el lettem terebélyesedve, dupla mellek. Most szoptatáskor is csak meg vannak duzzadva , jók a sport melltatróim most is. Amikor ez a hormonzavar nálam volt, akkor volt, amikor először megjött tini koromban. Megjött, hónapokig nem volt, aztán beállt magától, viszont a kilók nem mentek le. Később tudtam csak lefogyni, amit tartok is és szeretném is. Köszi a válaszokat és a tapasztalatok megosztását.
2018. jan. 17. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Nem a prilatkintól hízol, hanem attól, amit megeszel. Minden héten egyszer mérlegre állsz. Ha jött fel súly, akkor kiiktatsz némi kalóriát. Arra figyelj, hogy mit eszel, mert sok mindentől fájhat a baba pocija. Most ez a legfontosabb, és az, hogy beálljon a tej mennyisége. Ne iktasd ki a szénhidrátokat!

Hidd el, ha nem zabálsz otthon unalmadban, nem fogsz pár hét alatt feldagadni pusztán a hormonoktól!

A szoptatás napi 500 kalóriát igényel pluszban. Lehet, hogy inkább fogyni fogsz.

Mikor 8-10 hónaposan elkezdi felfedezni a lakást és pakol, majd csak úgy potyognak rólad a kilók!

2018. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

én nem tudom a prolaktin mit csinál, én azt vallom hogy ha az ember kevesebb kcalt visz be mint amennyit felhasznál, akkor fogyni fog :) főleg ha főleg fehérjét eszik, zöldséggel, gyümölccsel és teljeskiörlésű gabonákkal....

én egszerűen kiszámoltam anno hogy nagyjából 2000 kcal a szopival a napi szükségletem, és ennél nem is ettem többet (minden reggel felírtam mit fogok enni aznap, menniy kcal az, és ez tökéletesen meggátolt abban hogy két étkezés közbe bedobjak egy falat macisajtot, vagy megegyem a férjem maradék melegszendvicsét stb szóval így kerültem el a felesleges kalóriákat. 12 kg-ot fogytam egy év alatt, szóval valszeg ez eredményes

2018. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit segít a példám, de leírom. 12 kilót híztam összesen. Ebből 10 azonnal lement, 2-t viszont csak a szoptatási időszak végén tudtam leadni. Ez nem tűnik soknak, de a testem formája is mintha nem akart volna sportosra alakulni addig. Utána meg különösebb erőfeszítés nélkül lement a kiló és alakult a testem.
2018. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat szopik a baba, van tejem is bőven fél kiló ment le amióta itthon vagyunk. Mindenesetre figyelem magam. Köszi az információt.
2018. jan. 17. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, alkati kérdés hogy ki hízik és ki fogy szoptatás alatt. De a szoptatás napi 500-700 kcal-t éget el. Én mindegyik szoptatásnál csont soványra fogytam (a terhességeimet is vékonyan kezdtem,de ehhez képest a babák 6 hónapos korára kb. -5 kg-nál tartottam).Amikor már ettek mindent, akkor ez visszajött. Úgyhogy ha nem eszel túl sok kalóriát, akkor elvileg a szoptatás "fogyaszt".
2018. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pl mindenféle különösebb erőlködés nélkül lefogytam szoptatás alatt a kezdősúlyomra. Aztán amikor abbahagytam, visszajött 3 kg :D szóval nem törvényszerű, hogy hízni fogsz.
2018. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szoptatás alatt azért kell a plusz kalórai, az első válaszolók bármit is írnak...aztán le fog menni idővel az a kis plusz nyugi:)
2018. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Írtam, hogy én visszafogytam szoptatás alatt, nem ettem többet, mint máskor, mégis ment 2 évig.
2018. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!