Tejleadó reflex?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nyolc napos kisfiam. Szinte egész nap cicin van, persze alszik is 2-3 órát. Igény szerint szoptatom, de úgy érzem nem elég a tejem. A tejleadó reflex nem tudom van e, ha kézzel próbálom fejni magam, akkor egy - egy csatornából spriccel a tej. A többi csatornából éppen hogy "kibuggyan" pár csepp. Ez jelent probléma? Pisis pelus sok van, kakis általában napi egy, de nem nagy mennyiségű. Nem sírós a fiam, csak aggódom, hogy miért nem spriccel a tej?


2018. márc. 1. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Most spriccel vagy sem?

Nem kell mindből.

2018. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Spriccel, de mindkét mellemből csak egy - egy csatornából. A többibőlcseppek jönnek mintha csak kibuggyanna a tej.
2018. márc. 1. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a tejleadó reflex úgy mutatkozott meg, hogy amint rácuppant az egyik cicimre, automatikusan olyan érzésem lett, mintha valaki belecsípett volna a másik mellbimbómba: összehúzódott, szinte összeugrott.


De ha jól dereng, az elején nem volt ilyen erőteljes a tejleadó reflex, csak később vált azzá.


Három hónapos volt a gyerkőcöm, mikor azt hittem, el fog apadni a tejem. Szerencsére kitartottam, pedig mindig kis mellű és vékony voltam, sose gondolta volna senki, hogy ennyi ideig fogok tudni szoptatni, ami végül két év lett.


Ne add fel. Persze ha nagy erőlködéssel jár, vagy gyermeked sokszor sír, mintha éhes maradna, az legyen jel, de nem kell egyből az első 1-2 nap sikertelenség után a tápszerhez nyúlni.


Ezzel nem degradálom le a tápszert, nehogy félreértés essék, pusztán túl sok szoptatási tanácsadó állítja, hogy az esetek többségében (nem mindig!) van elegendő teje az anyukának a babája számára. Kívánok kitartást és sok tejet. Nálam nagyon beváltak a rostos levek, sok tejfakasztó teát is ittam, szénhidrát dúsan étkeztem. Ja és én is igény szerint szoptattam, ami egy idő után beállt 3 óránkénti etetésre.

2018. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja még annyit: nekem kifejezett tejspriccelés akkor volt, ha 1. délután aludtam egy jót 2. pl. egész délelőtt elintéznivalóim voltak, ezért előtte fejtem le tejet, azt adtam a babának cumisüvegből és délutánra, kora estére felgyülemlett a tejem.


Na ilyen esetekben fordult elő, hogy szegény nem győzte nyelni úgy spriccelt a tejem, de szerintem ha ki van ürítve a mell (többé-kevésbé), akkor nem spriccel, csak folyik.

2018. márc. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A tejleadó reflex szoptatás közben jön. Én onnan tudom, hogy beindult, hogy elkezd nagy kortyokban inni a pici.

Ilyenkor a másik oldal is elkezd csepegni, de ha nagyon tele van, akkor akár spriccel is. Kénytelen vagyok anyatejgyűjtő kagylót használni.

2018. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kézzel nem tudod ugyanúgy kiváltani. Amit leírtál, az szerintem nagyon jónak számít. És nem csak az éhség miatt akar cicin lenni, hanem mert nem is ismer mást még, mint veled összekapcsolódva lenni. Lll.hu - minden részletesen le van írva

😊

2018. márc. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 2. 01:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a baba nyugodt, van elég pisis pelus, akkor van elég tej, ezen ne aggódj!

Kézzel fejni nem egyszerű, pont azért, mert nehezen indul be úgy a tejleadó reflex. Ez semmit nem jelent.

A fiam 13 hónapos, még szopik. Kézzel alig tudtam neki fejni, még ha kellett volna is. Nekem a gépi mellszívó indította be a tejleadó reflexet.

Minden rendben van, ne aggódj!

2018. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azóta lett tejem bőven, vagyis már észre veszem, hogy van :) közben megismerkedtem a tejleadó reflexel is :) igazatok volt. Köszönöm.
2018. márc. 13. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!