Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nálam ez ilyen agyrém csak,...

Nálam ez ilyen agyrém csak, vagy ti is ennyire megőrültök a szoptatásért?

Figyelt kérdés
Kimondhatom imádok szoptatni, teljesen befordulnék, ha valamiért abba kellene hagynom, vagy elfogyna a tejem, vagy éppen a babámnak nem kellene többet. Nem ment soha zökkenőmentesen a szoptatás, befelé forduló mellbimbóm van, nehezen kapott rá a kisbabám, több alkalommal menstruáltam már ( 3,5 hónapja szültem), nekünk olyankor nagyon bezavart a szopiba, többször apadozott a tejem, rengeteget tettem mellre a babám, igény szerint szoptatom, volt, hogy órákig csak szopiztunk. Egyik mellről a másikra teszem. Kislányaim sajnos nagyon hamar tápszeresek lettek, velük hamar feladtam, nem tartottam ennyire fontosnak a szoptatást, problémám volt a bimbó miatt és nem is próbálkoztam nagyon sokmindennel. Most viszont a világ egyik legnagyobb csodájaként élem meg és remélem , hogy nagyon sokáig átélhetem még ezt a meghitt és gyönyörű dolgot!!!!
2010. jún. 10. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Rákaptál az ízére! :-) Nincs ezzel semmi baj. Én elvileg 5 hét múlva szülök, de még naponta többször szoptatom a 22 hósomat is. Készülök a tandemszopira. :-)) Én se tudom elképzelni, hogy ne szopizzunk.
2010. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
22 honapost? az igen, az en csoportomban 14 honapos kortol vannak a gyerekek, egyik sem szopik
2010. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Hat hónapos korig fontos a szoptatás,de utána már nem. Két évesen pedig inkább káros,mint hasznos. Akkor már csak szórakozásból cicizik a gyerek. A szeretetet és a gondoskodást nem az jelenti,hogy szopiztatod. Az anya-gyerek kapcsolatnak ekkor már más dolgokban kellene megnyilvánulni.
2010. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Dettó,én 26 hóst,és egy 10 hóst szoptatok.A fiamat már le kellene szoktatni,de nincs szívem.Nem csak játszik vele,rendesen szívja,és mikor befejezte,mondja,hogy imádom tejcsit.
2010. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

21:31

El vag tévedve, 6 hónapig kizárólagos zsoptatás, 1 évig is minél több anyatej, és aki tud szoptasson minél tovább.

Fiam 21 hónapig szopott 8ez 10 éve volt, akkor még nem is volt ekkora kampány a szoptatásért), a most 15 hónapos lányom még többször szopik.

2010. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajjajj ez már egy kicsit át zökkent a másik oldalra. Fegyelmezd magad mert baj lehet. Nem olyan nagy csoda ez legalább is számomra. Ez nem egy kéjenc dolog hanem csak etetés célját tartja fent.
2010. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ebből is látszik mások vagyunk mind és egy igy szép. Valaki nagyon is fontosnak tartja a szoptatást és csodaként éli meg. Valaki meg megveti azt aki még egy éves kora után is szoptatja a babáját. Én tudom, hogy egyelőre minél tovább szeretnék szoptatni, aztán majd meglátjuk.
2010. jún. 11. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem gondolkodtam még rajta, hogy szeretek-e szoptatni vagy se, igaz már 4 éve szoptatok, először 27 hónapig a lánykámat, aki a szülés előtt egy héttel abbahagyta a szopizást, és utána már tiszteletben tartotta, hogy az a kistesóé. A kistesó októberben lesz 2 éves, de még nem mutatja a jeleit, hogy le akarna mondani valaha a ciciről, viszont januárra várunk még egy babucit, nagyon kíváncsi vagyok, hogy addigra elválasztódik-e. De gyanítom, hogy nem. Szerintem, inkább 3 éves korig a cici, mint 6-7 éves korig a cumisüveg, meg a cumi. Szóval nem gondolkodtam, hogy szeretek-e szoptatni, csak nagyon fontosnak tartom, az ő érdekükben, és mindent megteszek érte, hogy egészségesen fejlődjenek. Egyenlőre nem tudom elképzelni, hogy valaha a cicimet nem táplálkozásra fogják használni :-)
2010. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!