Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő, ha nem teszek meg...

Elítélendő, ha nem teszek meg mindent a szoptatásért?

Figyelt kérdés

11 hetes a babám. Még szopik, de már nem elég neki, ilyenkor kap pótlást (este) , a mélyhűtőből kap tejet. De ez fogy...

Van egy 4 évesem is, így nincs időm egész nap fejni, csak este tudok, ha apa átvállalja az altatást.

tegnap, hogy tudjak a naggyal játszóterezni, vittem neki tápit. olyan jóízűen megette, és este még a hasa sem fájt, pedig minden este küzdeni szoktunk 1 órát minimum. Akkor csak jó volt neki, nem? Utána tök nyugodt volt.

Baj, ha ezt az egy étkezést hagyom tápinak, hogy tudjak a naggyal is lenni? És akkor este nem is kell már pótolnom.


2011. szept. 13. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Ez egyedül a te dolgod.

Ahogy neked jó.

Én biztosan nem tenném.

neem is van pici, és kicsi gyerekem.

Most annyit tudok érte tenni, hogy szoptatom.

2011. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Az anytej a legjobb, ez legegészségesebb dolog, amit adhaszt nek, kár veszni hagyni.
2011. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Igaz nekem csak egy gyerekem van, ő is 2 hónapos lesz 15-én és 6 hetesen leszokott a szopásról, mert nem óhajtotta tovább folytatni. Tejem bőven volt, amíg szopott.

Születése óta lelkesen fejtem szopások után is. Szinte ebből állt a napom --> felkelt, megszoptattam, büfiztettem, mókáztam vele, elfáradt, elaltattam, fejtem. És kezdődött az egész előröl.

Oké persze, mit várjak? Erről szól az egész, ha valakinek gyereke van.

Viszont, abban a pillanatban, hogy ő nem szopott tovább valami összetört bennem. Fejem neki állandóan a tejet, de mellette kiegészítek minden alkalommal és igen, van, hogy én is 1-2 étkezést tápszerrel oldok meg.


Nekem így is nagy érvágás volt a babakorban az, hogy nem tudom megadni neki azt amire a legjobban szüksége van.

És, ha valaki azért elítél, mert kap tápszert is ... nos, csak kiröhögöm. Én mindent megtettem/megteszek a gyerekemért és senkinek nincs joga bírálni.

2011. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
soha ne foglalkozz masokkal!!!!teljessen maganugy hogy szoptatsz vagy tapszerezel.mindketto jo a babanak.lenyeg te kiegyensulyozott legyel es sok szeretetet adj a babadnak.ezek a legfontossabbak.
2011. szept. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

(fili)

Sok ilyen kérdés jelenik meg itt, és szerintem minden anyuka a maga döntését tartja helyesnek. Most elindul itt a sok egymást bántó beírkálás. Megosztó kérdés és szerintem, úgysem az itt beírkálók döntenek.

Sokkal könnyebb szoptatni szerintem mint hónapokig kutyulgatni a tápszert.

Elkezdted cumis üvegből etetni, hamar abba is fogja hagyni a szopást. [link]

[link]

Nem az a problémád, hogy nincs tejed. Az egészen más amikor szegény anyuka szeretne, de egyéb okok miatt nem megy neki. A szoptatás nem kizárólag a baba táplálásáról szól. Lehet, hogy valóban azért nem elég neki mert napközben nem tudsz fejni. A játszó teret meg meglehet oldani két szopi között is. Minden csepp mellé táplálással csökkenni fog a tejed. Ez egy ördögi kör.

Itt szoktak engem lepontozni. Sajnálom de nem tudok nyalista képmutató véleményt beírni.

Te így döntöttél ez a te dolgod.

2011. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

háát, nem nagyon tudjuk megoldani úgy a játszit.


4. emeleten lakunk, 3ra, fél 4 re kell menni az oviba, 4 kor van szopi általában... Ha akkor hazafutunk, és szopik 1, másfél órát, majdnem 6 lesz, mire újra leindulhatunk...


Tudom én is, hogy ha adok neki tápit, azzal rontok a helyzeten. A szopit nem szeretném abbahagyni, mert jó összebújni. Csak olyan jó lenne hasonlóan foglalkozni a naggyal, mint a pici érkezése előtt. És persze emiatt, hogy a pici tápit kap ilyenkor, lelkifurdalásom van....

2011. szept. 13. 10:37
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Te már magadban eldöntötted, hogy mit szeretnél! De ne felejtsd el, hogy a picinek csak Te számítasz, Te vagy neki a minden. A nagyobbnak már létezik Apa, Mama stb.
2011. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pont ilyen korú gyerekeim vannak. Tudom mit érzel, mert nagyon hasonló a szituáció. Bár még nekem elég a tej, de miden cseppért meg kellett/kell küzdeni (fejni, szoptatni, bogyókat enni stb.) Nem tudok azzal egyet érteni, hogy mindennek a nagyobbik rovására kell mennie, mert van apa, meg nagyi ( teszem hozzá, hogy nem mindenhol van). Mert sajnos akárhogy is szépítjük igenis a nagyra jut sokkal kevesebb idő, pedig neki szüksége van ránk, még ha nem is hal égen nélkülünk. Szerencsés az akinek a négy éves gyereke megérti, hogy 1 órája értünk le a játszóra, de már indulunk is fel, hogy egyen kint az asztalnál egyedül, mert a kistesó is éppen most éhezett meg, hogy üljön még picit a wc-n, mert anya most nem tud felállni stb.

Lehet, hogy megköveznek itt, de én a három hónapos kort tűztem ki célul, hogy mindent megteszek a tejért. Aztán ha lesz lesz, ha nem sajnos pótolni fogok.

2011. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó, pont ez van... :(

És látom a nagyon, hogy tök megviselte. És van persze apa, meg mama, de eddig anya is volt... Apának nincs türelme órákig játszizni, minthogy nekem sincs órákig birkózni.. :)

egész terhesség alatt a szoptatásra koncentráltam. Terveztem, nehogy elrontsam, mint előzőleg. Most legalább 6 hóig csak szoptatni akartam. De mivel az egész 2 hónap küzdés volt, fogy a lendület. ahogy látom a nagyon, hogy egyre érzékenyebb, kezelhetetlenebb, eldöntöttem, muszáj több időt vele lenni. Nincs mese. Ő is a gyerekem. A pici meg tegnap kifejezettem jól érezte magát a tápi után, a nagy is boldog volt, így én is. :) De ettől még ott van bennem, hogy biztos, hogy jó-e így, mert az anyatej mégiscsak anyatej. És csak én adhatom meg neki. Ez csak a mi időnk, nem kell átengedni se apának, se mamának. És ez jó érzés. :)

Szóval itt a dilemma lényege.

2011. szept. 13. 11:48
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

szerintem szoptasd, amikor tudod, egyébként meg adjál neki tápot. De tuti, hogy egy idő után csak tápot fog enni. Nekem 20 hónap korkül. van a gyerekek között, hát a kicsi szoptatása eléggé nehéz volt, de nem a tejmennyiség, hanem az odafigyelés, nyugalom hiánya miatt. A kicsi éjjel is felkelt vagy 10*, és 10 hósan éjjel elkezdtem neki tápot adni, na abba is maradtak a kelések. Én nem tudtam volna fejni két kicsi mellett!

A lényeg, hogy a gyerek jóllakjon. ha táppal, hát táppal. Bár az anyagi vonzata azért elég húzós lesz.

2011. szept. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!