Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretnék gyereket, de hánying...

Szeretnék gyereket, de hányingerem van a szoptatástól, érdemes így belevágni a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Mindig az állatok jutnak eszembe róla(szeretem az állatokat,de nem akarok hasonlítani rájuk),és nem akarok szottyadt melleket sem,de minimum 3 hónapig muszáj szoptatni a gyereket..

2018. ápr. 1. 20:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
14%
Nem, így nem érdemes.
2018. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Miért ne?mindenkinek a saját döntése hogy szoptat-e vagy sem!a gyerekednek teszed amit teszel!
2018. ápr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%

Nekem meg a pelenkázástól van hányingerem. Minimum két évig naponta többször kell azt is.

Ennek tudatában vállaltam a gyerekeinket, hogy ezzel jár, nem ülhet a kakiban.

Ja, és szoptatni se szeretek. Tudom, hogy milyen előnyös, praktikus, a pici imádja. Én pedig megadom ezt neki.

Egy éven túl szoptattam mind a hármat.


Ennél komolyabb dolgokat is be kell vállalni a következő 50-60 évben, amihez nincs kedvünk. De a gyermekvállalás véletlenül se arról szól, hogy csak azt csinálod, amihez kedved van, és a nemszeretem részeit kihagyod.

Ha te saját magad helyezed előtérbe, akkor hagyd még a gyerekszülést. Majd ráérsz akkor, ha annyira akarod, hogy ott legyen neked és mindent meg tudj adni neki, amikor hajlandó vagy áldozatra is: szülni, szoptatni, pelenkázni, éjszakázni, hányást takarítani, popsit törölni, taknyot szívni az orrából, pisit takarítani az ágyneműből, stb.

A gyerekvállalás tele van undi és kellemetlen feladattal. Ráadásul bitang nehéz.

Viszont nem kötelező.

2018. ápr. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tubarózsa ***** válasza:
28%
Szia! Szerintem igen. Terhesség alatt és szülés után is változhat a véleményed. Saját tapasztalatom: én is idegenkettem a szoptatástól, bár hányigerem nem volt tőle, de nem vágytam rá...belőlem egyen egy a baba? Na ne fuj...stb.. aztan gyorsan(cca tokkal-vonoval 3ora) megszültem a fiamat. A kórházban közölték, kéne tápszert adni a babának, mert sokat veszitett a súlyából... hát itt sírva fakadtam, hogy én szoptatni akarom a babámat... Ennyit arról, hogy nem akarok szoptatni. Azóta se kapott tápszert. 14én lesz 7honapos nemrég kezdtük a hozzátáplást, de még iszsz baba :)
2018. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%
Én is ismerek olyat, aki már előre eldöntötte, hogy nem fog szoptatni, féltette a melle formáját, és a férjének sem jött be az ötlet, hogy tej folyjon belőle. Nagyon megvetettem ezért a döntéséért, mert az első pár hónap nagyon fontos a gyereknek. Én mindkét gyerekemet szoptatni akartam, de nekem például olyan iszonyú fájdalommal járt minden egyes szoptatás, hogy 3-4 hónap után abbahagytam mindkétszer. Ettől persze biztos nem kaptál kedvet, csak azt akartam írni, hogy az ember hoz néha áldozatokat a gyerekéért, lehet, hogy érdemes lenne ezt átgondolnod és legalább az első időszakban adnál neki anyatejet, aztán le lehet váltani tápszerre.
2018. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Tubarózsa ***** válasza:
76%
Off #15 nekem meg pont azert volt vitám a férjemmel, mert nem akartam szoptatni, ő meg ragaszkodott hozzá, mert az a legjobb babának..... de nem bánom, imádok szoptatni :)
2018. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Tubarózsa ***** válasza:
50%
Megint mi rosszat irtam???!!
2018. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem muszáj semeddig sem szoptatnod, a habzó szajú " így ne szülj gyereket" emberrel meg ne foglalkozz. Én sem szoptatok,bár én más okból, nem így volt tervben. Ha meg is leszek kövezve, a következő babámat sem fogom, mihelyst gondok adódnak a szoptatással. Nem csinálom végig az éheztetős szakkontár tanacsadók butaságait. Nálam leszerepeltek. Inkább tápszer, mint idegösszeroppanást kapjak ilyesmitől. Egészséges lesz a babád tápszerrel is, ne hidd el a butaságokat, amivel rémisztgetnek: pl buta lesz, allergiás lesz, nem fog kötődni stb. Vállalj nyugodtan gyereket, aztán lesz ami lesz, kár ezen agyalni egy percig is.
2018. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
18- as vagyok: szerintem a kérdezőnek a kérdésére adtam választ, de úgy látom megérkeztek a szuperanyukák és lepontoztak mindenkit, aki különböző okok miatt nem tudtak szoptatni. Bocsásson meg minden ismeretlen szopásfanatikus ( nem tudok már szebbet mondani ilyenkor), hogy nem éheztettem 12 hétig a fiamat, míg teljesen felgyógyultam a gyulkadásból és bocsássanak meg a szervezetemnek, hogy inkabb azzal volt elgoglalva, hogy a 10 centis alhasi sebemet begyógyítsa, ami szétnyílt a gyulkadástól, de biztos én vagyok a hibás, mert hagytam magam megcsászározni, mikor már nem volt érzékelhető a fiam szívverése. Biztos etöltetnem kellett volna a természetes szülést is, hátha lenne most egy beteg, vagy rosszabb esetben egy halott fiam. Ezt azonban soha nem fogja megérteni az, akinek csőlátása van és beveszi azt a sok butaságot, amit a többi csőlatású mond neki. Hidd el kérdező, a lepontozók közül kerülnek ki azok az anyukák, akik verik a mellüket, hogy szuperanyák, mert ki tudták tolni a gyereküket, tudták szoptatni, mindeközben a legtuskóbb, kegbutább, éretlen anyukái a vilagnak, aki soha nem olvasnak és gyerekeiket is erre az értékrendre tanítjak majd.
2018. ápr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18,19 Ha ilyenekt irsz ki, szandekosan le fognak pontozni! Nem kell vele foglalkozni!! Kit erdekel, hogy ki hany szazalekos?
2018. ápr. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!