Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma ezt csináltam! Nem tudom...

Ma ezt csináltam! Nem tudom hogy legyen! Ti hogyan oldanátok meg?

Figyelt kérdés
4 hónapos kislányom,aki eddig csak szopott.ma szopatás alatt a fejét kapkodta,sírt,majd kereste a cicit,szívta,megint elkapta és sírt...és így tovább.nem tudtam mi a baj,rátettem a másik mellemre,azt szépen kiszívta!következő etetésnél(2 óra múlva),ugyanez volt,de a másikat is gyorsan kiszívta és nyugtalan volt.csináltam neki 90ml tejport,és mindent megette!!csak néztem...utána kihagytam egy szoptatást,adtam tejport,de 90ml-nél nem evett többet.majd az esti szoptatásnál mindkét mellemet kiszívta,így aludt el.szerintetek elfogy a tej,vagy hogyan és mit csináljak?hogyan tudom,hogy nem elég neki a tej?(véletlen volt itthon egy beba 1 aktív)
2010. jún. 12. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
lehet fogzás a dologban, vagy pl lehet hogy kényelmetlen neki vmelyik oldalról az evés, vagy lehet növekedési ugrás. Ezt lehet tenni: szoptatsz, mint az őrült. Ha magától abbahagyja a szopit, nyomd meg a cicit, hogy jön e még belőle. Ha jön, akkor lehet már nem éhes. Ha nem jön akkor fejned kellene, hogy szaporítsd a tejed. Ha sír szopi után, mert nincs tej, akkor szopi UTÁN kínáld tápival, de ne hagyj ki egyetlen szopit sem.
2010. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha tápszert adsz neki, akkor igen, el fog apadni. Váltogasd a cicit evés közben. Bal, majd jobb, majd megint bal, aztán hamarbb tedd mellre stb, de ne adj neki tápszert, amíg nem muszáj (és ez még nem a muszáj kategória).

Onnan fogod tudni, hogy nem elég a tej, hogy 3-4 hét alatt nem hízik csak irtó keveset.

2010. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem 3 ónapos a babám,ugyanez volt csak kb 1,5 hósan.teljesen kikészültünk,pedig rengeteget raktam cicire,szedtem-szedek homeós bogyót,more milket,szopis teát,szóval mindent kipróbáltnk,de csak nem volt elég neki.akkor kezdtem tápival pótolni,és sajnos a mai napig ez van.szopizik 70-80-90 grammokat,2!ciciből,aztán pótlás,beba HA STRArt pro.hiába fejtem,raktam cicire sűrűbben,egyszerűen nem lett több a tejcsi,a gyerek nem is hízott,csak minimáisat.a védőmő erre azt mondta,Ő szopi párti,de gyereket nem éheztetünk,adjunk neki tápit is.azót hízik rendesen,nyugodtabb,és kiegyensúlyozottabb.
2010. jún. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
ez hülyeség hogy ha tápszert ad akkor el fog apadni. az mitől jobb hogy éjszaka 1-2 óránként kel mert éhes ? nyugodtan adj neki tápszert rendeződni fog a dolog.
2010. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha tápszert ad neki, akkor a kicsi azzal fog jóllakni, nem a mellből. A mellet pedig kevesebb inger éri, ergo kevesebb tejet termel. Pláne ha rászokik az üvegre, amiből könnyen jön, akkor nem tetszik majd neki a mell, amivel dolgozni kell. Ez pár hét alatt a tej elapadásához vezet. Ezért van olyan rémesen sok tápszeres baba manapság. Ne adj neki rossz tanácsokat, légyszi.
2010. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

utolsó előtti vagyok

érdekes én ezt csináltam hogy ha nem volt akkor rápótoltam és mégis 8 hónapig szoptattam ! ha te nem csináltál ilyet akkor ne szólj bele mert nem értesz hozzá

2010. jún. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Te vagy a 100-ból 1, akinek szerencséja volt, de másoknak ne írj már butaságokat. Ha másképp nem megy, akkor etrmészetesen kell a tápszer, de nem kell erre bíztatni a másikat, amíg még nem biztos, hogy kell.
2010. jún. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi!Ma reggel:az éjszakát végig aludta,4.30kor kelt fel,egy cici és belealudt.majd 6.30kor ébredt másik cici,de már felkelt.most alszik ismét,(cicin aludt el)most kezdtem fejni és 40ml fejtem ki abból a mellből amiből utoljára szopizott.18 perc alatt fejtem ki ennyit.úgy láttam mintha nem jönne több.nem tudom,mi lesz ma....nagyon nagyon köszönöm nektek!!!
2010. jún. 13. 08:40
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
én vagyok a 100-ból 1. tudom mert én is átéltem ezt a görcsölést hogy most akkor mi legyen és csak szenvedtem én is mire rájöttem hogy kell a pótlás. egyébként ha pl.1-es aventes cumival adja a tápszert akkor biztos nem fog a cicitől elpártolni. de ezt azok úgyse tudják akik nem csinálták. csak azok mondják akik soha nem itatták a babát. én nyáron szültem és vizet adtam kezdetektől. mégis cicizett 8 hónapig
2010. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
felkelt, evett az egyik ciciből-nem sokat-szerintem.majd játszottunk.most ismét alszik,cicin aludt el.vajon nem ez zavarja össze,hogy amikor a cicin elalszik akkor is eszik,és emiatt van így?nekem mindig 40 percet alszik napközben.olyan mintha valamit nem jól csinálnék....
2010. jún. 13. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!