Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan lehetőség, amitől...

Van olyan lehetőség, amitől fogyok a szoptatás alatt de a tejem is megmarad?

Figyelt kérdés

Sosem voltam túl vékony alkat, a terhességemet 62 kilóval kezdtem aztán 79 kg-mal mentem szülni és 71 kilóval jöttem haza a kórházból. Szóval jól meghíztam, de ha ez még nem lenne elég, a hasamon, az oldalamon és a mellemen is csodaszép vörös striák jöttek elő... kb 3db pólón kívül semmi nem jön rám a terhesség előtti ruhatáramból. 3 hete szültem a hasam viszont még mindig hatalmas, egyáltalán nem látom hogy húzódna vissza. A férjem meg alig várja, hogy leteljen a 6 hét és újra szexelhessünk de én egyszerűen undorodom magamtól, el se tudom képzelni, hogy valaha is bárki ezt a testet őszintén kívánná. Tegnap voltunk vásárolni is, hogy legalább tudjak mit felvenni a nyáron de üres kézzel sírva jöttem ki a boltból annyira csúnyán áll rajtam minden, nem találtam semmit amiben szívesen kimennék az utcára az emberek közé. A régi szép derekam is eltűnt, ez volt az egyetlen testrészem amit mindig is szerettem magamban, most pedig olyan alakom van mint egy darab téglának.


Szeretném ha legalább csak hasonlítanék a régi külsőmre, de a védőnő nem biztatott sok jóval mivel szoptatom a lányom ezért a tejtermelés az első, a szerinte fogyókúra/torna kizárt, főleg hogy már első héten elapadt a tejem tápszerhez kellett nyúlni, aztán nagy nehezen sikerült visszahozni a tejtermelést, nem kockáztatnám, hogy újra elapadjon vagy esetleg kevés legyen a kislányomnak. Gondolkodtam a hasleszorító övön is, de lebeszélt róla mert azt közvetlen a kórházból hazajövet már kellett volna használnom így 3 héttel a szülés után meg már nem sok mindent ér azt mondta.


2018. máj. 18. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Ne aggódj, szerintem kell pár hét, hogy elinduljanak lefelé a kilók. A tejtermeléshez rengeteg energia kell (500-700 kcal/nap). Ha többször eszel kicsit, de laktató dolgokat (pl. grillezett husi salátával, barnarizzsel, alma sajttal), akkor lassan elkezdesz fogyni. Napi 2x babakocsis séta is segít, az nem az a mozgásforma, amitől elapad a tejed. Igyál sok folyadékot (ne cukrosat, hanem pl. gyümölcsteát cukor nélkül vagy limonádét édesítőval). Mellesleg szerintem alkati kérdés, ki fogy és ki hízik a szoptatás alatt. Ha az utóbbi vagy, akkor a szoptatás után le fognak menni a kilók, de addig hiába erőlködsz. Ennek ellenére egészséges étkezéssel, óvatos mozgással meg tudod alapozni a későbbi fogyást.
2018. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

8 hete szültem, a terhesség alatt 17 kilót szedtem fel és 6 maradt rajtam. Nem tűnik soknak, de mind pocak meg comb, eddig lapos hasam vékony combom volt és egyetlen nyári nadrágom se jön rám és a pólók közt is rendesen válogatok a szekrényben... eléggé megviselt, de ezt amíg szoptatok el kell fogadni, a baba az első.

Próbálj meg egészségesen étkezni, sok vizet, cukormentes folyadékot inni, nekem napi 2 liter víz 1 l ízesítetlen szoptatós tea a minimum adag. Semmi édesség vagy rágcsa.

Menj ki naponta minimum egyszer babakocsizni 1-2 órára. Vannak olyan tornák, amiket direkt szoptatás alatt lehet végezni. Nézz körül esetleg ahol laksz, van-e baba -mama jóga.

A hasleszorító szerintem sem jó már. Esetleg ha továbbra sem megy vissza a hasad nézesd meg, hátha szétnyílva maradt a hasizmod. Azt lehet gyógytornával helyrehozni.

Nekem szerencsére egy csíkom sem lett, de pár hónap és biztos halványulni fog, ne aggódj.

A párod pedig ne utasítsd el, ne hívd fel a figyelmét az általad csúnyának gondolt dolgokra. Biztos látja, de nem feltétlen zavarja. Meg hát na, 3 hete szülted meg a gyermekét, neki is el kell fogadnia bizonyos változásokat. De persze idővel tenni kell, hogy szépen visszaformálódj.

2018. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1. jó kajaötleteket írt, de a kcal adatokat ki kell javítanom..500 meg 700 kcal?! Ez kegyetlen kevés!! Egy átlag nőnek 1800-2000 kcal-ra van szüksége egy átlagos napon. Én most diétát tartok, napi 1500 kalóriásat. Az 500-700 az SEMMI, amellett úgy elmegy a tejed mint a pinty......a napi 1500 teljesen jó! Annál nem érdemes kevesebbet, és emellett ha mozogsz napi szinten akkor fogysz is. Én január óta csinálom, -12 kg eddig, és szoptatok!
2018. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kihagytam hogy én szoptatás alatt első babánál is csak híztam és most másodiknál is addig, amíg el nem kezdtem az 1500 kcal számolást.
2018. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: olvasd el mégegyszer, az első válaszoló az anya szükségletén felül kell csak a tejtermeléshez a plusz 500-700 kalória.


Amúgy én nagyon beteg voltam, amikor a kisfiam 3 hónapos volt. 1 hétig alig bírtam enni, 5 kilót fogytam és nem ment el a tejem.

Ezzel nem azt mondom, hogy koplalj, de egy mérsékelt diéta biztos, hogy nem okoz gondot. 1200 kalóriát minimum el kell fogyasztanod plusz ami a tejtermeléshez kell (500-700 kalória).

2018. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3-as az ANYATEJ ELŐÁLLÍTÁSÁHOZ van szüksége az anyai szervezetnek napi 500/600 kcal-ra.Nem azt írtam,hogy annyit szabad naponta megenni.

Én a szoptatás alatt nutellát ettem üveg számra, és így is 53 kilóra fogytam a szüléskori 71 kilómról (igaz, ikreket kellett ellátnom anyatejjel). Úgyhogy nagyon sok energiát elvisz a szoptatás, ezért a kérdező simán megehet akár napi 2000-2300 kalóriát is, akkor is fog fogyni!

2018. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Derékra való erősítő gyógytornát ajánlom. Nem kifejezetten fogyaszt és nem apaszt, de naponta fél óra kb. 6-8 hét alatt helyre húzza az előrebillent hasadat (ha nem nyílt szét nagyon a hasizmod). És adj időt magadnak - ami 9 hónap alatt nyúlt ki, annak nem 3 hét alatt kell visszamennie.
2018. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes, ahogy egyre többet leszel kint vele tilos a babakocsit vagy hordozod az a mozgás rengeteget fog segíteni. Illetve ahogy írtak maga a szoptatás/tej előállítása is égeti a kalóriát
2018. máj. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Égeti a kalóriát, de csak abban az esetben, ha nem eszel cukros dolgokat és minden pékárut. Én nagyon sokat ittam, napi 3 litert is most is. Már vagy 10 éve sem hús, sem cukros , sem pékáru. Sok tejem volt. A hasleszorítót nyugodtan használd, nem hinné, hogy el lennél vele késve. A torna is hülyeség, de igen szabad. Én császár után 4 héttel már tornáztam, dinamikus jógáztam. Bár a szoptatás miatt a kiindulási súlyom alatt voltam 4 kg-val. Bár én extra hízásra hajlamos vagyok, magamtól figyeltem oda. Ne keseredj el, 3 hét még semmi. Ha nagyon zavar, keress fel szoptatási tanácsadót és kérj tőle segítséget az étrendet illetően.
2018. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: szóval hülyeség azt mondani, hogy a tornát nem szabad végezni a szopi alatt. Igen lehet, mértékkel.
2018. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!