Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pszihés probléma a szoptatássa...

Pszihés probléma a szoptatással, másnak is van/volt?

Figyelt kérdés

Most kérem a szoptatás és cici párti anyukák ne írjanak.

Még nem született meg a babám, de rosszul vagyok a szoptatás gondolatától is. Attól is ha képen látom, és bármilyen tárgytól ami ehhez kapcsolódik( sz.párna,fejőgép,sz.maelltartó.) Így a tápszeres tápláson gondolkodom. A "sz.tanácsadó" nem jöhet szóba, ettől a foglalkozástól is rosszul vagyok.Nekem nem az kell hogy rábeszéljenek,hanem hogy fogadják el. Ha van/volt így valaki,a kórházban ezt hogy beszéltétek meg a csecsemőssel,szülésznővel védőnővel? Vagy ahogy megszületett a baba megváltozott ez bennetek?



2018. szept. 7. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

11: Szép modern világunkban lehet ezt a hisztit eljátszani, mert van tápszer.

Az elmúlt pàr tízezer évben nem létezett. Aki nem szoptatott, annak a kisbabája meghalt. Úgyhogy az egyik legősibb ösztön, ahogy arccal a melled felé ölbe veszed a babàd, ő pedig keresni kezdi a melled és szopni kezd. Akiben ez nincs, az pont olyan "egészséges", mint akiben pl. nincs nemi vágy.


Az pedig külön sajnálatos, hogy ez a sok modern felfogású nő azt nem érti meg, hogy a gyereke nem a tulajdona, akivel azt csinál, amit kedve tartja. Főleg így, hogy egyre több bolondéria terjed a fiatal anyák között.


Ez egy egészségügyi probléma. Mentális egészség is létezik. Erre miért lenne normàlis legyinteni? Ha szívrohamot kapsz, akkor se foglalkozol vele? Mi a különbség? Azért, mert nem a te egészséged, nem neked fog fàjni?

2018. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%
Frissítettem a telefonom, nem voltam belépve, de csak azért visszaléptem, hogy lepintozzalak, utolsó. (vagy mivel hosszú lesz a válaszom, a 80%-os) Vagy te utolsó? 🤔 Hogy lehet ilyen elképesztő hülyeséget írni, hogy aki nem szoptatott, annak a babája meghalt??? Régen is létezett már tápszer, nem ennyiféle, de létezett. Sima tejet, kecsketejet adtak a babának, és semmi bajuk nem lett. Képzeld, régen is volt olyan, hogy egyszerűen nem volt teje az anyának, csak akkor még nem volt internet, meg szoptatási tanácsadó, fejőgép, amivel ha csillagokat látsz is kínozd a melled, mert hát szoptatni KELL. Ez csak azóta megy, mióta a magadfajták felfedezték az internetet. Ha nem akar, hát nem szoptat. Ez a természet rendje, hogy egyből rácuppan a baba? Lehet, de akkor a teremtő miért feszes testtel, feszes mellekkel, szűk vaginával teremtette a nőket, ha egy gyerek "tönkreteszi"? Az lenne a természetes, ha minden vissza is húzódna úgy, ahogy megalkotta a termédzt, vagy ha eleve lógna mindenünk, meg egy kamion is belénk férne. Ez nem igazságtalan? Ha ő félti testét, nem a baba táplálása jut eszébe a mellekről, akkor sincs senkinek joga pszichológushoz küldeni, ha nem szoptat, akkor nem szoptat. Pont.
2018. szept. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen megértelek... es engem is lepontozhatnak az ősanya szopifanokannyi akik 48 hónapos (nem is 4 éves, hanem toljuk hónapban) korukig szoptatnak....

Annyi amugy a különbség h én szoptatok még de ne tudd meg hogy várom a végét... Én csak azért csinálom mert eddig 3szor próbáltam a tápot és olyan mellgyulladasom lett, h sírtam :( így marad a szoptatás... De baromira fáj, védő nem kell neki, fejni nem tudok úgyhogy ördögi kör...


Amúgy vigyél be tápot de szerintem azt se kell. Írd a babafészekbe egy cetlire h adjanak tápot a babának és adnak. Lehet kapsz is egy dobozzal :)

Csak legyél nagyon ügyes az apasztással, mert ha szopik ha nem, az be fog lövellni és az nagyon fáj :(

2018. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyat, aki nem akart szoptatni, meg se próbálta, közölte a kórházban, hogy adjanak neki tápszert. Szerintem kórház függő is, hogy hol állnak hozzá rugalmasan és hol erőltetik az anyát, hogy szoptasson. Érdemes előre olyan orvost/kórházat választani, ahol ez megoldható, hogy ne a szülés után kelljen ez ügyben harcolni a nővérekkel. Egyébként pedig utána lehet járni, hogy pszichésen mi okozza ezt, lehet, hogy "kikezelhető", mert azért jó az az anyatej a gyereknek. Nekem például rettenetesen fájt a szoptatás, de legalább az első hónapokban fontosnak tartottam, hogy kapjon, bármennyire is kínlódtam tőle. Aztán átváltottunk a tápra.
2018. szept. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy éreztem. 8 hónapos babám van. A védőnő szemében minimum gyerekgyilkos voltam. Én 3 hónapig gyötörtem magam, utána tápszer lett. Nem kellene mindenkit ezzel trenírozni. Más gyerek is felnőtt már tápszeren. Nagyon csúnya dolognak tartom, ha valakit ez alapján minősítenek milyen anya.
2018. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyerekét szeretné megölni, sőt még csak éhezni se fog, szimplán tápszert fog kapni, ennyi. Egy gyerek se halt még bele abba, hogy anyatej helyett tápszert kapott, ugyanúgy fel fog nőni. De hogy valaki tényleg képes az aszexualisokkal példálozni, az elég szánalmas és elég gyenge IQ szintre vall...! Eg és a föld, nem értem miért kell véres rongyként tekinti azokra a nőkre, akik nem szoptatnak.....
2018. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!