Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás közben termelődik...

Ha szoptatás közben termelődik a tej 2/3-ad része hogyan lehet, hogy kiürül a mell?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, hogy a tej 1/3-a tárolódik a mellben, a többi szoptatás közben termelődik. Ha ez igaz, akkor mindenkink lenne teje, nem?! De én érzem amkor kiürül és idő míg ismét lesz benne. Vagy idővel ez is jobban beindul?
2018. okt. 16. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Sosem ürül ki teljesen. És ha ne is mindenkinek, a nők minimum 90%-ának van teje, csak helytelenül teszi mellre a babát vagy nem elég kitartó és feladja.
2018. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez igy le van kicsit sarkitva, a tej a mellet ert inger hatasara termelodik, ezert mondjak, hogy szoptatas kozben termelodik, tehat tobb szopi=tobb tej. Ha kimarad x ido, akkor a korabbi ingermennyiseg miatt “telik meg” a mell, ami feszules eseten mar el kezdi jelezni, hogy tul sok a tej, nincs ennyire szukseg, lehet csokkenteni a mennyiseget, es akkor kevesebb termelodik. Ha megint tobbet szopizika baba, megint jona jelzes, hogy tobbre vanszukseg. Ez tortenik novekedesi ugrasok eseten is, mikor a baba szinte folyton mellen lenne, olyankor szaporitja fel maganak a tej mennyiseget.
2018. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert a termelés is véges, olyan sebességgel nem tud termelődni egy idő után, ahogy a baba, vagy a mellszívó szív.


Nekem nagy ritkán már fáj ahogy szív,

Nem a mellbimbó, hanem oldalt a hónom alján, amikor nagy az igénye.

Ilyenkor átteszem másik mellre, konkrétan azt is kiszívja (1 mellből 180ml-t simán megeszik.( 1 hónapja mértem akkor 2 hónapos volt)

Ha ilyenkor megnyomom a leürült mellemet is tud jönni belőle.. De már mellszívóval is keserves. Tejleadó reflexem nem indul be. ( amúgy 5 perc alatt 100-120 lejön mellszívóval, pedig nem fejek, csak amikor befeszül( pl az első éjjelátalváskor, vagy megfeledkezem magamról és forró vízben tusolok

2018. okt. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!