Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok. Hasfájós a pici,...

Szoptatok. Hasfájós a pici, kerülöm a tejtermékeket. Ti miket ettetek szoptatás alatt? Légyszíves írjatok tippeket mert már nem tudom kitalálni mit egyek olyan egyhangú az étkezésem!

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán az étrenddel függ össze a hasfájósság. Puffasztó ételeket kerültem csak szoptatás alatt.

Átmeneti laktóz lebontási nehézség, bent rekedt büfi, puki, kaka okozhat hasfájást inkább.

Laktáz enzim, espumisan, sok büfiztetés, hordozás... segíthet. Ezt neked kell kitapasztalni, hogy a te babádnak mi használ.

2018. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Nekem meg tejet, tojást és glutént sem szabad. Nagyon sok kölesgolyót és gesztenyét ettem, valamint húst, halat, gyümölcsöket (leginkább almát, banánt), zöldségeket (pl. salátát, uborkát, répát, brokkolit, cukkinit, sütőtököt, kukoricát) és persze rizst, krumplit, néha meg ilyen különlegesebbnek minősülőt, mint pl. spárga, édes burgonya. Illetve a gyerekeim jól bírták "szűrve" a paradicsomot és fokhagymát :) Meg az étcsokoládét :) Sokféle rágcsákat meg abonett-szerűséget lehet már kapni, felvágottakból, pástétomokból és egyéb kész feltétekből és pasztákból is vannak tej- és egyéb mentesek, csak el kell olvasni a címkét rendesen, salátából is árulnak sokfélét előre zacskózva, úgyhogy nem egy nagy művészet összeválogatni. De főzni is ugyanazon húsból is lehet nagyon sokfélét készíteni más-más fűszerezéssel, tej nélkül.

Igaza van mondjuk elsőnek, hogy nem biztos, hogy ez okozza. Viszont ha nem eszel tejterméket, 3x500 mg kalciumot egyél mellé, a legjobban felszívódó a kalciumcitrát (pl. Citrokalcium).

2018. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen sűrűn szoptatod? Ha túl sűrűn, akkor sok levegőt szív és azért fáj a hasa. Én napi 2 liter tejet ittam, és nem volt hasfájós egyik gyerekem sem. Csak a puffasztó ételeket kerültem, de mást mindent ettem.
2018. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Espumisan,co-lactaz,biogaia amit kap.Hasmasszázst,tornáztatást csinálom.Tejtermèkeket,puffasztó èteleket kerülöm.Háziorvos tanácsára csak 2,5-3óránkènt szoptatok ès egyszerre csak egy mellből.
2018. okt. 17. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki a colief cseppet, nekünk csak ez volt jó. Legalább egy hét mire hatása van. Puffasztókat én sem ettem de minden mást igen.
2018. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!