Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyik mellemben sokkal keveseb...

Egyik mellemben sokkal kevesebb a tej. Ha rámérek a babára pl. :bal mellemből kb 70-80-at tud szopizni, a jobból meg 110-130-at is. Van még valaki így? Valami jó praktika, hogy a másikban is megnövekedjen a tej mennyisége? Most 2 hetes a kisfiam.

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Azzal a mellel kezd a szopiztatást, amelyikben úgy érzed, hogy kevesebb van!

Egyébként, pedig minden szopit felváltott cicivel kell kezdeni, ha pl. jobb ciciből evett a baba utoljára, akkor a ballal kezd a következő etetést, és ürítse ki rendesen a tejcsit a babád!

2010. jún. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak a szokásos tejn9elő praktikák.


De ne várd el, hogy ugyanannyi legyen mindkét melledben. Egyik páros szervünk sem szimmetrikus. Nekem is több van a jobb cicimben, mint a balban.

2010. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen egyforma szinte sosem lesz.

Nekem a balban volt jóval több. A gyengébb cicimmel szoptattam más pozícióban is (hónaljtartás, fekvés) és az megnyitott plusz csatornákat, így több lett benne a tej. Próbáld ki!

2010. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 30-100 az arány.(11hetes a kisfiam,és elejétől van különbség)Remélem megnyugodtál! :))))
2010. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia, az elején a balból alig tudtam szopttani, mertt iszonyú sebes lett...emiatt abban sosem volt sok, sőt kifejezetten kevés. ennek ellenére 6 hsó koráig csak anyatejet kapott, és 12 hós koráig az volt a fő kajája, és még most is szopik (bár már alig van mit :)), 18 hós.

én mindig a rossz mellemmel kezdtem, utána adtam a jót. ez valamenynit segített, de nem sokat.

2010. jún. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van. Nekem a jobb a gyengébb mell, azzal kezdem mindig a szopit. Abból megeszik 50-et, míg a bal ciciből 110-eket. Ha a ballal kezdeném, sokszor nem kéne neki a jobb...

3 hetes a fiam.

2010. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! nekem sem egyforma a két mellemben a tejtermelés, sőt látványra is nagyobb lett az egyik. 2 mellgyulladásom volt azzal amellemmel, így azt mindig jobban fejtem és mindig azt adtam elöször a kislányomnak, így most ott tartunk, hogy abban sokkal több a tej. Én is azt mondom a másikkal kezd a szoptatást mindig, ill. fejj is belőle és akkor többet fog termelni.
2010. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálam is ugyanez a helyzet, abal mellemből 50 et, mig a jobból 110-120-at szopik ki. 4 és fél hónapos koráig egy etetésnél csak az egyikből szoptattam, viszont mikor a gyengébbik került sorra, akkor hamarabb megéhezett és ujra a gyengébb mellemet kináltam, de 4 hónapos kora után mar túl hamar éhezett meg újra, ezért akkortól már 2 mellből szoptatok. Nekem a balban van kevesebb.

2010. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez szinte mindenkinél így van. Én is két mellből etetek, egyel nem lakik jól. Ja, és mellé még kap 5-ből 2x tápot is.

Kipróbáltam mindent. Ittam teát, sört, szedtem tejserkentő kapszulát (ez egy darabig hatott is, de csak egy darabig), megittam napi 4-5 liter folyadékot, fejtem minden evést követő 1,5-2 órában, de annyira nagyon nem segítettek.

Ne idegeskedj rajta, mert az is ronthat a helyzeten.

Mi annyit költöttünk a különböző tejserkentő módszerekre, h most már azt mondom jobb lett volna hamarabb nyúlni a táphoz. Semmi baja sincs tőle, és így meg nem is ordít. Persze amíg tudom, addig az anyatejet sem hagyom el!

2010. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen probléma van.Irtam én is kérdést ki. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Nekem ma a balból 170et evett,mig a balból 100at.Tehát az is fejlődik.Probáld ki a Urtica urens 5ch-t. Nekem bevállt.

tényleg próbálj meg más pozban is szoptatni. Egyébként nagyon ügyesen szopizik a babád.

2010. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!