Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a megoldás erre?

Mi lehet a megoldás erre?

Figyelt kérdés
2 hónapos babámat szoptatom több kevesebb sikerrel. A probléma, hogy mindig bealszik 2 perc szopi után, ha ébresztgetem akkor is csak cumizik, de nem nyel. Ez így megy kb. 20 percig aztán besokallok, abbahagyjuk, ha nagyon bealudt leteszem, alszik kb 25 percet aztán felkel, még 15 percet le tudom kötni játékkal, aztán sírni kezd, felveszem, sétálgatunk, ebben meg én fáradok el, de letenni nem tudom, mert üvölt. Esetleg a kezemben is csak üvölt. Tudom, hogy azért sír, mert éhes, de így mindig arra jutunk, hogy 40 percenként eszik egy kicsit, nagyon max ha kibír 1,5 órát... így szenvedem végig a napot fél 5ig aztán adok neki egy rendes adag tápszert, és 8kor kap mégegyet. Kettő között is eszik mellből. Most voltam 2 hónapos kontrollon jól le lettem tolva, amiért így csinálom, de valahogy nem tudom összeegyeztetni azt, hogy pihenjem ki magam, egyek, igyak mert így lesz tej, és ne üvöltse át a baba a napot, mert azt meg idegileg nem bírnám ki. Van annyi lelkiismeretem, hogy ne tudjak nyugodtan pihenni a másik szobában, amíg ő a kiságyában csukott ajtó mögött sír. Az a 3x30perc amikor alszik annyira se elég h ellazuljak... van egy olyan tippem, hogy kevés a tejem napközben, mert hajnali evésnél amikor feszül már a cici úgy eszik mint a kisangyal. Mivel nagyon szépen gyarapodott azt mondta a dokinő, hogy hagyjam el a tápszert, de attól félek ha este nem eszi tele magát óránként felkel majd én meg olyan leszek mint a mosott sz.r, bár mar most is közelítek hozzá. Ha ez így lenne szerintem hamar elapad a tej... Szerintetek hogy lehet ezen változtatni?

2018. okt. 25. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés a tejed, valóban nem használ, ha "tápszerkómával" altatod éjjel, mert ha akkor is szopna legalább picit, segítene a termelődésnek. Minden inger számít.

Írom ezt úgy, hogy tudom, milyen jó, ha végre jóllakik és milyen nehéz folyamatosan küzdeni a mennyiségért.

2018. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen bealvós volt. Folyton moszókáltam hogy ne aludjok el szopi alatt, de nem sokat ért. Én úgy oldottam meg hogy ha bealudt, akkor hagytam, és addig fejtem néhány percet, nem akartam hogy elapadjon a tejem. Aztán amikor felébredt, újra cicre tettem, ha nem aludt el megkapta a lefejtet is. Kimeritő az biztos, főleg ha nincs elég tejcsi. 6 hónapig tudtam csak szoptatni, elapadt a tejem, már fejni se tudtam, nem volt mit:(
2018. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy egy vagy két mellből szoptatsz, de ha csak egyből, akkor amikor kezdi érdeklődését veszteni, már nem nyel, és bealudna, tedd át a másikra. Utána akár vissza is teheted az elsőre megint.
2018. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!