Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valaki, akinek a babájának...

Van valaki, akinek a babájának volt cumija, de tudott sokáig szoptatni?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam és volt kinn egy szoptatási tanácsadó. Nagyon jó volt, de természetesen azt tanácsolta, hogy a cumit felejtsem el. Van egy 2 éves kislányom (persze nem akarom Rá fogni), de képtelenség mindig mellre tenni a fiamat, amikor csak akarja, nagyon sokszor nincs olyan helyzet. Szerintetek elképzelhető, hogy cumi mellett is tudom majd sokáig szoptatni?!
2018. nov. 1. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A kisfiam alvashoz cumizik, 6,5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, 11 honaposan hagytam abba a szoptatast, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Cumisuveget nem kapott, nem tudom az számít e.
2018. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem a cumi, hanem az igény szerinti szoptatás hiánya miatt nem fog ez így menni valószínűleg. De ne legyen igazam.
2018. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Másfél éves koráig szoptattam a lányomat, és ovis koráig cumival aludt. A cumizasnak semmi hátrányát nem tapasztaltam, segítette megnyugodni, és hamar elaludt vele. Nem kellett külön altatási rituálé, vagy ilyesmi.

Később mesét olvastunk, úgy aludt el.

2018. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom cumizott a kezdetektől, nem volt semmi gond a szoptatással. 6 hós koráig csak szopizott, aztán egy éves koráig fokozatosan csökkentette, ahogy haladtunk a hozzátáplálással. 1 évesen hagyta el önszántából.
2018. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Jelen! Sőt, 2 hetes koráig cumisüveges tápszeres pótlást is kapott.

Most 14 hónapos és még szopik.

Fiam viszont nem volt sem cumis, sem tápszeres pótlást nem kapott, mégis csak 6 hónapos korá8g tudtam szoptatni.

Szóval semmi köze egymáshoz a kettőnek.

2018. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Olvastam errol statisztikat, kb. minden otodik gyereknel zavar be a szopiba, szoval igen, lehet, hogy sokaig tudod majd szoptatni, de lehet, hogy nem. Preferalja valamelyik melledet? Ha igen, akkor ha szeretnel szoptatni, nem kockaztatnek. Van az un. oralis imprinting nevu jelenlegseg, olvass esetleg utana, ez bizonyos gyerekeknel annyira jelen van, hogy meg a ket mell kozul is preferaljak az egyiket, naluk a cumi szerintem bezavarna, ha mar a ket mell kozotti kis kulonbseg is. Az sem biztos amugy, hogy el fogja fogadni a cumit, az en gyerekem nem fogadta el a cumit.


A masik kerdes, amit irtak fentebb, az igeny szerintiseg, illetve, hogy mdnnyire fontos neked a szoptatas. Van, akinek a cumizas miatt kevesebb inger eri a mellet, erre gyorsan reagal a kereslet-kinalat elve alapjan a szervezete, es lecsokkena tejmennyiseg. A masik, amit a cumirol erdemes tudni, hogy maga a szopizas is jollakottsagerzetet kuld az agyba, fuggetlenul attol, hogy jott-e tej, vagy csak komfortszopizott a gyerek. Igy ha cici helyett cumit adsz, sulygyarapodasi problema is lehet a kovetkezmenye, a szoptatasi tanacsadok ezert sem szoktak javasolni..


Hordozokendo (pl. karikas kendo, abban konnyu szoptatni is) nem opcio? Akkor tudnal kozben menni a 2 evesed utana, a kucsi meg kiszolgalna magat addig, aludni is tudna addig rajtad.

2018. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 hónapos, kezdetektől cumizik, és az elején tápszeres is volt, úgyhogy cumisüvegből is evett.

Semmi gond a szoptatással nálunk.

2018. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem babafüggő. Az én fiam kezdetektől fogva nagyon cumis volt, de a szoptatásba nem zavart bele, 18 hónapos koráig szopizott. Viszont a cumisüveg már igen, úgyhogy azt hanyagoltuk.
2018. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 hónapos, 1 naposan kapott már cumit, 3 hetes koráig cumisüveget is használtunk, semmi gond nem volt. 6,5 hónapos koráig szoptattam, 2 hete úgy döntött már csak reggel kéri.
2018. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, akinek a kezdetektől cumizott a kislànya. 2 ès fèl èvig szoptatta.
2018. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!