Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tartható az anyatej 40...

Meddig tartható az anyatej 40 fokon?

Figyelt kérdés
Vettem cumisüveg melegentartót, ami 40 fokosan tartja a benne lévő folyadékot. Az lenne a kérdésem, hogy ha olyan helyre megyek, ahol nincs lehetőségem szoptatni, oda a lefejt tejet hűtve vigyem, és várjak amíg felmegszik(gondolom jó sok idő) vagy tartsam eleve melegen? Utóbbi esetben mennyi ideig lehet úgy tartani? Köszi a válaszokat.
2018. nov. 8. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csak kíváncsi vagyok: hol lehet olyan hely, ahol szoptatni nem tudsz, de melegíteni van lehetőséged?


Amúgy szerintem rövid idő, nagyon max 1-2 óra, de lehet, ez is sok már. Szóval akkor inkább hűtve és valahol megmelegíteni.

2018. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Power bankról megy a melegentartót, szóval akár a pelenkázó táskában, olyan a cucc, mint egy kis táska a cumisüvegnek.

Köszönöm a válaszod, én is így gondoltam, hogy inkább hűtve vinném.

2018. nov. 8. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is hűtve tárolni és aztán melegíteni. Szerintem max fél óra 40 fokon,de lehet az is sok. Én semmiképp nem ajánlom.
2018. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp hűtve. A bőrödön lévő baktériumok (amik a tejbe belekerülnek) számára a szaporodáshoz a testmeleg az optimális, így ezen a hőmérsékleten semeddig sem javasolt tárolni.
2018. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

40 fok kicsit meleg is ( 37 fokosan kapja kb a baba alapból)

Max fél óra

2018. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az anyatej szobahőmérsékleten simán tárolható 12 órán keresztül. Szóval nem kell lehűtened. Így hamarabb is melegszik majd fel.
2018. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!