Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej tartalmaz laktózt?

Az anyatej tartalmaz laktózt?

Figyelt kérdés

A minap szobatársammal egy érdekes témát feszegettünk. Vajon az anyatej tartalmaz laktózt? Ha igen, akkor a laktózérzékeny anyákkal is ugyanez a helyzet? Esetleg a laktózos tej kifejt valamilyen hatást a szervezetükre?

Válaszaitok előre is Köszönöm!



2018. nov. 7. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen , az anyatejben van laktóz. Attól teljesen függetlenül, hogy az anya laktózèrzékeny-e. Attòl sem függ, hogy mit evett/ivott az anya. (A laktózèrzèkenysèg a laktàz enzim hiànya)
2018. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A laktózos tej (saját teje) kifejt valamilyen hatást az anya szervezetére?
2018. nov. 7. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érted, ha megissza? Persze, ha az emésztőrendszerében hiány van a laktáz enzimekből, akkor nem tudja bontani. Ahogy előttem is írták. Egy nő mellei és emésztése két teljesen külön dolog.
2018. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én laktózérzékeny vagyok, de nem bántott a tejemben lévő laktóz. :)
2018. nov. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Laktozerzekeny vagyok, 11 hónapos koráig szoptattam a fiam, nekem semmi bajom nem volt, nyilván nem fogyasztottam belőle.
2018. nov. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 10. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!