Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák aki szoptatja, és...

Anyukák aki szoptatja, és tápot is ad a babának kiegészítésként hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Mindég szopi után adjátok vagy van hogy csak tápot kap?
2010. jún. 25. 20:19
 1/10 xStefix ***** válasza:
51%

Muszáj?

Nem kötözködni szeretnék, csak kérdezem.

(Egyébként pedig szigorúan utána! Minél ritkábban szopik a babád, annál inkább csökkeni fog a tejed, ezért nem szabad sok időt kihagyni két szopi között. Bár sajnos a tápszertől ígyis-úgyis csökkenni fog, bármikor is adod..)

2010. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam hogy egy szopi után a következő etetés tápszeres volt, féltem keverni. Nem volt elég tejcsi, egy evésre meg kevés volt, fejtem is, így jött ki egy evésre való.

Egyébként ha meg nincs tej kötözködés ide-oda nem marad más csak a tápi. Mi is így voltunk.

2010. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha szopi után még éhes maradt, akkor utána kapott még mellé tápszert. Sokszor egy-egy korty elég volt neki.

De figyelj arra, hogy olyan üveget, cumit válasz, amiből olyan mértékben tudja kiszívni a tápit, mint a ciciből a tejet, különben rászokik a kevesebb munkával megszerezhető tápszerre.

2010. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En szopival kezdem, es ha nem lakik jol akkor kiegeszitem tappal, sajnos nincs eleg tejem, de van amikor egyik etkezest tappal a kovetkezot anyatejjel oldom meg, mert igy gyul annyi, hogy jol lakik, helyzettol fugg.
2010. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:

Lányok, főleg az előttem lévő! Nem attól lesz több tej, ha hagyjátok "összegyűlni" a mellben! A mell tulképp wc-tartályként működik: minél gyakrabban kiürül, annál többször telítődik meg (kicsit morbid hasonlat, de találó!). Ugyanis az egy-egy tejadagnak csak a kisebbik része termelődik meg és tárolódik két szopi között - a legnagyobb része közvetlenül a szoptatás alatt termelődik! Ha tehát teljesen kihagytok egy-egy szopit és helyette tápszert adtok, azzal pont hogy csökkentitek a termelést!!! A mell így azt a jelzést kapja, hogy nem kell annyit termelni, mert csak ritkán szopik a baba és vissza fog venni. Ha így folytatjátok, csakis apadás lesz a vége...

Ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen érje inger a mellet, ne legyen nagy kihagyás. A tápszerrel viszont így is vigyázni kell, mert ha nem dolgoztok rá mellette a tejserkentésre (gyakori szoptatással, esetleg fejéssel), akkor elindultok a lejtőn és nem lesz visszaút.

Kérdező és akit érdekel: van egy összefoglalóm a tejserkentéshez, amiben az is benne van, hogy hogyan lehet visszaállni a tápról a szopira. Ha kell, szívesen elküldöm.

2010. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én így csináltam(Doktornő javaslatára) 2 hetes korától:szopi,táp,szopi ,nagyon kevés tejem volt nem is volt olyan hogy a szopi után ne kérjen tápot is sajnos,de kitartóan csináltam mert nagyon akartam szoptatni és úgy voltam vele hogy az a kis anyatej is valami,és máig szopizik (10 hónapos).Kevés a tejed azért pótolsz?

Üdv.A

2010. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ma vagyunk 7 hetesek, szoptatok egész nap, éjjel csak egyszer kelünk, de este adok 60 ml tápszer pótlást... inkább csak a saját megnyugtatásom végett, ha esetleg mégsem volt elég a tejcsi... ami furi, hogy ezt az adagot szó nélkül beszipkázza a lányunk... szerintem, ha minden szopi után adnék neki, azt is szó nélkül benyelné, de attól szerintem tényleg lassan elmenne a tejem... a méricskélést abbahagytam, mert megbolondított, így most az az elméletem, hogy ameddig folyamatosan gyarapszik a pici, marad ez a rendszer... aztán majd meglátjuk, hogy kell-e több pótlás.
2010. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már nem elég a babámnak a tejcsi. Sűrűn szoptatom,de sohasem lakik vele jól ezért kell neki a pótlás. A doktornéni írta fel. Éjjel is már 1-1,5óránként felkel mert éhes. Ez neki és nekem sem jó már,mert olyan vagyok mint egy zambi,és ingerült. Hiába szedek tejserkentőket nem használ. Egyébként 3és fél hónapos elég nagy baba,mindenki már 6hósnak nézi. Nagy súllyal született,5120g és 58cm.
2010. jún. 26. 11:34
 9/10 xStefix ***** válasza:

10:56-os: Próbáld meg délután, este gyakrabban szoptatni! Néhány napon belül valószínűleg láthatnád, hogy nem kell neki az esti pótlás sem..

Azért eszi ezt meg ilyenkor, mert napközben kevesebb energiád jut a tejtermelésre, így az esti szoptatások idejére már egyszerre kevesebb termelődik meg. De ilyenkor sem az a megoldás, hogy pótlást adsz, hanem hogy gyakrabban szoptatod. Ez a tej egyébként már sűrűbb, kalóriadúsabb is, mint a reggeli, pont azért, hogy ellensúlyozza a kisebb mennyiséget. (Ráadásul, ha pl. növekedési ugrás van és emiatt különösen kellene a gyakori szoptatás, akkor az esti pótlás miatt pont az éjjeli szopi fog elmaradni, ami pedig a legtutibb serkentő!)

Jól érzed, hogy a tápszer "veszélyes" dolog, pláne, ha nem tudod, hogyan kell jól használni. Arról nem beszélve, hogy ha rendszeresen (feleslegesen) adják, jó nagy pusztítást végez az emésztőrendszerben is... :(

2010. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Kérdező, együttalvást próbáltad már? Elhiszem, hogy fárasztó ilyen gyakran kelni, de ha közvetlenül ott van melletted, nem kell kikelni az ágyból, sokkal könnyebb lenne. Mert tényleg fontos a kipihentség is, nem elég csak a sok szopi!

A doktornéniknek én már nem hiszek, sajnos a legtöbbjük egyáltalán nem ért a szoptatáshoz. Pláne, ha idősebb is. (Persze tisztelet a ritka kivételeknek!)

2010. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!