Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas csomók a mellben...

Fájdalmas csomók a mellben szoptatás alatt? Mikor kell ezzel már orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Érzékeny, kb. diónyi csomók lettek nem rég az egyik mellemben. 4 hónapja szoptatok, eddig nem volt semmi gond.

Próbáltam masszírozni, de nagyon fáj. Sokat szoptatom a kislányom arról a mellemről, de csak a feszülés szűnik meg, a csomók maradnak. Fejni is próbáltam, ugyanezzel az eredménnyel...

Forduljak ezzel orvoshoz, vagy ennyi belefér a szoptatás nehézségeibe?


2018. nov. 17. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy tej csatorna elzáródhatott és emiatt keletkezett a csomó. Mihamarabb el kell onnan tüntetni, mert a mögötte levő pangó tejtol gyulladásod lesz (piros folt a mellen, láz). Minden szoptatás előtt meleg vizes borogatas rá, és a baba álla szopas közben a csomó irányába nézzen. Soha ne a csomót masszírozd előtte/közben/utána, hanem mint mikor gubancos a hajad, mindig felülről a csomó felett kezded fesulni, így képzeld a masszirozast is.

Ha a baba nem oldja meg, meg egy lehetőség van: apa :)


Sok sikert! Nem egyszerű megszabadulni tőle

2018. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt hogy orvoshoz sztem akkor érdemes ha sajnos már be gyulladt, antibiotikumot ad rá (mellette lehet szoptatni továbbra is), védőnő esetleg megmutathatja a masszázs technikát
2018. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja


Lehet egy tejkő is a zàródàs okozója..

Vizsgàld meg a bimbót..


Orvoshoz, ha belázasodsz

2018. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!