Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet betartani a 30...

Hogy lehet betartani a 30 perces szopikat?

Figyelt kérdés

Számtalanszor olvasom, hogy 20-30 percig hagyják és utána elveszik a babától.

De ha ő még kéri?

El nem tudom képzelni ez hogy működik



2018. nov. 26. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta gyerekorvos, de tapasztalatom szerint ez nem vezet jóra és második gyereket már nem stresszeltem ezzel. Nyugodtan hagyd szopni, amíg szeretné - ez újszülöttnél simán egy óra akár kétóránként - majd ahogy nőni, ügyesedni fog, fokozatosan magától csökkenni fog az idő. Ha aluszékony, akkor azért is lehet hosszú idő, ilyenkor inkább ébren kell tartani, csikizni, piszkálni, hogy ne essen félkómába, ha még valószínűleg csak a felét ette meg :)
2018. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az én kisbabám, ma 2 hetes, de sajnos ő nagyon sokáig “elkajálgat” :)

Azért sajnos, mert van egy 3 éves nagytesó, a szerencse, hogy Apukájuk pár hétig még itthon van.

Az a baj, hogy 1,5 óra minimum egy szopi, este meg aztán..jaaaj

Cicivel altatja magát.

Kicsit kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz így.

Sokáig nem tartható fent ez az állapot

2018. nov. 26. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hagytam bealudni rajta napközben, hanem finoman ébresztgettem. Így simán megvoltam mind a kettőnél 30 perc alatt.
2018. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos ő mindig bealszik.

Piszkálom, beszélek hozzá, de semmi.

2018. nov. 26. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Pealvássl együtt sem volt több sosem 30p-nél

Manapság max 10 p

4,5 hós

2018. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Coffelia ***** válasza:

A szoptatási tanácsadóm a legkorszerűbb ajánlásokkal dolgozik, úgy, hogy az elmúlt évtizedek nézeteit és következtetéseit is ismeri. Ezek alapján azt tanultam tőle, hogy a kereslet-kínálat megfelelő beállításához hagyni kell, hogy a baba irányítson, amennyire csak lehetséges. Nyilván egy első gyerekkel könnyebb nonstop időtlenségben nyúlni, egy harmadik igényeit egyszerűen lehetetlen ilyen szinten kielégíteni.

Én minden esetben megvártam, hogy alva leolvad-e a ciciről, vagy még nézelődne. Irgalmatlan sokat szopizott, bealudt rajta, és a későbbiekben ez aduász volt, mert ő az a habitusú gyerek, akit nem lehet egyedül hagyni az alváshoz, akit sokáig kell jelenléttel segíteni. Ha a cici nem lett volna kéznél, rengeteget szívtunk volna.

Szóval szerintem ne szabd meg neki, meddig legyen cicin ez az ő kompetenciája :)

2018. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 hetesen nem 30perc 1 szopi...majd lerovidul, de mivel 2. Gyerek, gondolom ezt tudod.
2018. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 3 eves nem ovis?
2018. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom hiába 2.gyerek mert az első tápszeres volt!

Ha tudnám nem kerdezném!


A 3 éves ovis, de most is épp beteg.

2018. nov. 28. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!