Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptattak/szoptatnak!...

Akik szoptattak/szoptatnak! Hany honapos koraig aludt el cicin a babatok?

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 10:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mikor hogy... Van amikor cicin alszik, van amikor nem. 4 hónapos most... még cicis.
2019. jan. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Várj, számolok.... 33 hónapos koráig. Igen, mikor én altattam, akkor cicivel aludt el. Mikor bárki más altatta, vagy oviban aludt, akkor zokszó nélkül aludt cici nélkük. Ja, és igen, ősanya vagyok.
2019. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak nagyon pici korában fordult elő, pár hónaposan, amikor még amúgy is mindenféle helyzetben el tudott aludni. Egyébként nem volt szokása cicin elaludni, lefekvés előtt szopizott, aztán ha végzett, akkor elengedte, és elaludt. Engem nem zavart volna, ha cumizza is, de nem volt jellemző. Annak viszont örültem, hogy nem cicin alszik el, így nem kizárólag én tudtam elaltatni.
2019. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Coffelia ***** válasza:

Két éves koráig velem kifejezetten igényelte, hogy cicizés közben aludjon el, és leolvadjon róla mélyalvásban. Az apja már 10-12 honaposan is el tudta altatni hordozással, és másfél évesen melléfekve-simogatva.

Kétéves kora óta lehet megbeszélni vele, hogy én szeretném rövidebbre fogni este a cicizéseket, és éjjel is pihenjünk inkább.

Én tudatosan alakítottam így, rászántam az időt, hogy amikor kéri, akkor cicizzünk, mert úgy tartom, hogy ez nem csak táplálkozás, hanem 2-3 éves korig biológiai alapigény, immunizálás és megnyugtatás, ahogyan a WHO ajánlqsokban, illetve az ibclc tanácsadók ajánlásában szerepel. Meg akartam várni, amíg meg lehet vele beszélni ezeket, és vagy ő hagyja el egyedül, vagy közös megegyezéssel megyünk neki. Most két és fél, öröm, hogy olyan okos és ügyes, hogy iq-ból és eq-ból érti, ha fáradt vagyok, vagy nem esik jól, tehát nem egy egyoldalú leszoktatásról van szó. Én így vagyok nyugodt, ő pedig kiegyensúlyozott.

2019. jan. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nagyon picinek nem aludt el a lányom a cicin, mert ha meg is történt, utána felébredt böfizni. Nem is tudom már mikor 2-3 hónaposan, amikor már nem kellett böfizni, akkor szokott rá. Megkaptam ám én mindenkitől, hogy miért hagyom, majd még 5 évesen is ez lesz stb. Próbáltam leszoktatni, de nagyon sírt, nem bírt, nem akart máshogy aludni. Aztán nekem azt mondta a védőnő, hogy az anyatejben az oxitocin bódít, ez a funkciója, semmi baj nincs azzal, hogy cicin alszik a gyerek. Utána lelkifurdalás nélkül aludtunk így. Sőt, amikor fogzott, akkor is csak így aludt velem, semmi más gyógyszer nem enyhítette a fájdalmát. Kb. 15 hónaposan szokott le a ciciről. Aztán a második gyerek meg nem akart aludni a cicin, totál ki voltam borulva tőle, hogy most hogy altatom el. Nagy szenvedés volt. Nehéz baba volt, én nagyon derékfájós vagyok, ringatni nem tudtam. Na meg ha felvettem rögtön cicit akart, ha elkezdtem ringatni annál jobban ordított, hogy miért nem kap cicit. Babakocsi sem volt jó, semmi. Hidd el, én nagyon örültem volna, ha cicin alszik ő is. Így meg maradt a hajszárító.

Igaz, mint később kiderült, nekem mindkét gyerek adhd-s, valószínű azért is volt ilyen nehéz velük babakorukban (is). A húgom babája már 1 naposan is olyan volt, hogy letették, aztán aludt egyedül. Persze nem azt mondom, hogy minden nehezen alvó kisgyerek adhd-s, csak azt, hogy szerintem akármilyen módon alszik el a gyerek, az csak jó neki, nem kell emiatt aggódni.

2019. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Coffelia ***** válasza:
Kétéves koráig. Azt találtam természetesnek, ami neki a legzökkenőmentesebb. Így volt a leghatékonyabb, hát ez maradt. Kétéves koeában megbeszéltem vele, higy a cici is szeretne pihenni, ezért a szopi után próbáljon elaludniy es éjjel, ha felkel, forsuljon meg és aludjon tovább. Nagyon cuki volt, tök jól ment!
2019. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!