Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 nap tápszer és cumisüveg...

8 nap tápszer és cumisüveg után vissza fog térni a szoptatáshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg lettem és olyan gyógyszert kell szednem ami mellett nem lehet szoptatni. 8 napig fogok fejni, hogy ne apadjon el a tejem, de vajon hajlandó lesz cumisüveg és tápszer után újra szopizni? Van valakinek esetleg ezzel tapasztalata? Most 5 hónapos. Korababa, első 10 nap a kórházban cumisüvegből kapta az anyatejet, azóta kizárólag szoptatott baba (volt:().
2019. jan. 31. 01:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik gyerekemnél 3 hetesen tartottunk két hét kényszerpihenőt, a másiknál 8 hónaposan 3 napot, mindkettő cicirajongó maradt, és másfél ill. két éves koráig szopott.
2019. jan. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

5 és fél hónapig kizárólag anyatejes volt a lányom, óriási cici függő volt, majd nekem is ugyan így mint neked, gyógyszert kellett szednem, csak én két hétig nem szoptathattam. Az első napot nagyon megszenvedtük tápszerrel, mert semmiből nem akarta elfogadni, egy napig kb nem is evett semmit csak pár milit. Utána szép lassan rákapott a tápszerre is. Én hűségesen fejtem, próbáltam fent tartani a tejmennyiséget, de amikor letelt a két hét és végre megpróbálhattam szoptatni, akkor a lányom azt sem tudta kb, hogy mit kellene csinálni a cicivel. Kicsit bekapta, de fintorgott, semmit nem csinált vele. Még egy párszor megpróbáltam, de semmi. Nem fogadta el, lökdöste ki a nyelvével.

De ha kitartó vagy sikerülhet, nekünk hosszú volt a két hét szünet.

2019. jan. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem cumisüvegezel, akkor van esély


Amúgy nem igazán

Ritkanhogy ilyen kihagyás után vissza tud állni egyik szopási módból a nehezebb szopási módra

2019. jan. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld azt, hogy nem cumisuvegbol kap enni, ha van fagyasztott tej inkabb próbáld azt adni neki.


Svéd itatopohar nagyon jó lehet, mert (tanacsado így mondta) nem zavar bele a szoptatasba

2019. jan. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de nem tud belőle inni. A cumisüvegből is böfikkel együtt 1 óra mire megeszik 140 ml-t. Bízom a legjobbakban. Az a baj, hogy már most kevesebb a tejem... lehet nem is a cumisüveggel lesz a baj, hanem hogy el fog apadni a tejem addigra.
2019. jan. 31. 17:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, a két hétnél nekem is persze kevesebb lett (nem is igazán fejtem, mert épp az intenzíven voltam), nem is számítottam semmi jóra. De aztán a babám annyira akart szopni, hogy "csekély" két hónap alatt sikerült újra anyatejesnek lenni.
2019. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hiába fejek nagyjából teljesen elapadt a tejem. Ilyen van? Nem telt el 2 nap....
2019. febr. 1. 07:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Melyik az a gyógyszer, ami mellett nem engedik a szoptatást?


Fejéssel sokkal kevesebb ingert kap a mell, és sokkal hosszabb idő, míg "mennyiség" jön ki belőle, de ne add fel! Minimum 2 óránként fejj mindkét mellből, és olvass utána a szaporító fejésnek!


Baba addig kapjon fecskendőből tápszert, azt nem kell megszívnia, nem okoz cumizavart, kb. 20-30-Ft-okért adják a gyógyszertárban!


Hajrá, drukkolok!!

2019. febr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tüdőgyulladásom van és nagyon erős antibiotikumot és lázcsillapítót kaptam. Nagylányom nem tudott szopizni és Neki 8 hónapog fejtem 2-3 óránként. Szóval fejni tudok, de nem jön már szinte semmit.
2019. febr. 2. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben mindenképpen felkeresnék egy szoptatási tanácsadót!


Már csak azért is, mert a legtöbb lázcsillapító és antibiotikum mellett lehet szoptatni, hátha rosszul tudta a felíró orvos, és pár nap szoptatással vissza lehet hozni a tejtermelést!

2019. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!