Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Manapság annyira ritka dolog,...

Manapság annyira ritka dolog, hogy egy babának nem kell tápszeres pótlást adni soha?

Figyelt kérdés
Ahány ismerősöm van és szült mostanában, mindenhol volt/van tápszer... Az egyiknek ilyen, a másiknak olyan okból. De olyan példát nem nagyon látok, hogy valakinek rendesen megindult a teje, és sosem kellett egyetlen korty tápszer sem a babának. Aki nagyon akar szoptatni és mindent megtesz érte, ott is kellett az első 1-2-3 hétben pótlás.
2019. febr. 5. 11:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Én szoptatok. Nem adtam tápszert. Engem arról is megakartak győzni, hogy olyan nincs hogy nem kell fejni.. Hát én sose fejtem...

Csak szoptatok 9 hónapja.

Amúgy én is azt látom amit te írsz.

2019. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
44%
A nők 99 százaléka fizikálisan tudna szoptatni, de a legtöbb feladja és azonnal nyúl a tápszerhez. Én kitartó voltam , nyolc hétig küzdöttem , de megérte 2,5 évig tudtam szoptatni.
2019. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert sokkal könnyebb a tápszerhez nyúlni, mint a szoptatással megküzdeni. Érdekes, hogy nálunk az is ritka, aki 6 hónapos korig szoptat. Rengeteg a tápszeres baba. Egy afrikai földkunyhós faluban, ahol enni sincs mit, ott mindenki tud szoptatni. Egyszerűen azért, mert nincs más alternatíva, ha életben akarod tartani a gyereket.

Itt is, ha kiírsz egy kérdést, mert nehézséged támad a szoptatással, az első három válasz közt lesz egy, aki csak odaböffenti, hogy "adj neki tápszert". Vagy best of: "Tápszer." Ennyi, semmi kifejtés. És be is sértődik, hogy miért lett lepontozva.

2019. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
72%
Két gyerekünk van, egyik sem kapott sosem tápszert. 6 hónapos korukig csak anyatejen éltek.
2019. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%
Van egy 4 évesem és egy 2 hónaposom. A nagy a hozzátáplálásig csak anyatejes volt, és a kicsi is 100%-ban az.
2019. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%

Hm.. Én meg pont más példákat látok magam előtt. Mindenki kizárólag szoptat, csak nekem nem sikerült :( pedig ha valaki kitartóan próbálkozott akkor az én voltam. Szóval sajnos nem, nem mindenkinek jön be a kereslet-kínálat. Vagy a fiamat tettem állandóan magamra, vagy ha aludt akkor meg fejtem. De egyre kevesebb és kevesebb volt a tejem, minden erőfeszítésem ellenére.. Jelenleg három hónapos, ma már olyan kevés tejem van, hogy fejésenként 3 ml jön le. És én meg ezt is leszedem és oda adom neki. 3 ml... Tudod milyen megsemmisítő egy órát fejni 3 ml-ért? Honnan veszed hogy más nem küzd ugyanígy mint én, csak nem köti az orrodra? Ugyanis elég nagy kudarc ez így is. Nekem sincs semmi kedvem hős ősanyáknak bizonygatni, hogy mindent megtettem és megteszek még ma is. Pedig fejtem rendszeresen (2-3 óránként) , horror fejés, sok folyadék, Mecsek tea, karamalz.. Minden volt. De sajnos összesen 2,5 hétig mondhattam el, hogy kizárólag anyatejes 😢

Szóval én szívből gratulálok annak akiknek sikerül hosszan szoptatni és piszkosul irigy is vagyok rájuk.. Örüljetek hogy sikerült és ne törjetek pálcát mások feje felett mert nem tudhatjátok ki mennyit küzd a tejért a 4 fal között..

2019. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Mivel császáros voltam így nekem mindkétszer a 4-5. nap indult be a tej.

A kórházban én kértem a tápszert az utolsó ott töltött éjszaka. Mivel fogyott nem akartak hazaengedni. Így aznap este és másnap reggel kaptak (tehát 2x). Egyszerűen el volt szivem tovább nézni, hogy éheznek. Főleg a második babánál, ahol tudtam, hogy várnikell még, hogy belövelljen. Otthon már egyik gyerek sem kapott. Fél éves korukig csak anyatejesek voltak.

Nem azt mondom, hogy mindenre megoldás a tápszer, de van amikor muszáj épp ésszel gondolkodni és az elveket félretenni.

2019. febr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%
Én is csak szoptattam mindrgyiket ht-ig. 😊 Viszont sajnos én is csupa ilyen-olyan indokból tápszerrző anyukát látok.
2019. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
61%

#6 próbáld ki a görögszénamag főzetet. Leöntöd forró vízzel a kb. 1 evőkanál görögszénamagot és pár perc múlva ihatod is. Egyik ismerősömnek ez jött be és a növekedési ugrásoknál nekem is nagy segítség volt.

Van kapszula is, de arról nem tudok nyilatkozni.

2019. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Ez azért nem ilyen egyszerü. Nekem anyám is tápszerezett és a agyanyám is. Habár akkor még csak nagyon kezdetleges tápszerek voltak, sokszor tejböl föztek a babának. Vagy is régen is volt, csak akkor a nök nem beszéltékl meg a fél világgal szoptatási problémáikat.

Másik, hogy régen a nök nem voltak ilyen hájasak, és ezért könnyebb volt a szoptatás. Manapság mindenkin van egy kis felesleg, és a feleslegen keresztül kell átmennie a tejnek.


Az elsö gyerekemnél úgy gondoltam, hogy majd én leszek a szoptatás ösanyja, és minden happy lesz. Hát nem így lett, még igazán tejem sem volt, és iszonyat fájdalmaim voltak. 2 hós korára már teljesen feladtam a szoptatást. AZtán gondoltam, majd a második, ö vele már mindent tudok, és nem követek el hibát és mindent megteszek...

Na hát ez is lett, 2,5 hónap szenvedés mind gyereknek mind anyának. A gyerek többször vért hányt mert a mellem folyamatosan vérzett, amikor tudtam, hogy szoptatnom kell, már hányingerem volt, sokszor csak paracetamollal tudtam szoptatni mert szinte állandó gyulladásban volt a mellem. Igy sem tudott a babám elég tejet kiszívni és max 40 percet hagytam cicin utánna tápszer+fejés... A nagy akkor volt 2 éves szinte állandóan tv elött ült, mert a kicsi 40 percet volt cicin, 15 perc tápszerezés, 10 perc fejés. majd szinte egy óra múlva mindent kezdtünk elöröl...


Nem lett volna jobb, ha meg sem próbálok szoptatni, és az életünk nem 3 hóanpig egy pokol? Boldog lehettem volna és örültem volna újszülött babámnak, most meg hányingerrel gondolok vissza ezekre a szoptatásokra...


Nem értem miért kell ítélkezni...

2019. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!